До наступного сезону питання плати за полив планують врегулювати

Із засідання виконкому селищної ради

Руслан НІЯЗОВ: як людина нова на подібних варвинських зібраннях, не розумію, чому сьогодні від громадськості знову звучить те, що напередодні ми вже з ними обговорили на нараді і, здавалося, порозумілися…

На минуле засідання виконавчого комітету селищної ради від 2 серпня, окрім питань поточних, що не потребують особливого обговорення – надання матеріальної допомоги хворим варвинцям, дозволів на спилювання дерев, присвоєння поштової адреси тощо, виносилися й ті, котрі завжди супроводжуються дискусіями у мерській залі та громаді в цілому – стосовно діяльності комунального підприємства і його відносин зі споживачами послуг. Також того дня стан виконавської дисципліни і роботи зі зверненнями громадян за півріччя аналізувала керівник загального відділу ради Світлана Полянна, начальник фінвідділу селищної громади Людмила Остах довела до відома виконкомівців звіт про виконання бюджету селища за вказаний період.

А розпочиналося зібрання питанням чи не найскладнішим до ухвалення у моральному плані. Після багаторазових зусиль радівців і служб, які опікуються правами дітей, відвернути такий розвиток подій у сім`ї пияка – одинокого батька трирічного хлопчика, мусили зрештою ухвалити рішення про доцільність позбавлення його батьківських прав. Горе-татка працевлаштовували, лікували, просили і сварили, проте фінал, як і здебільшого у таких випадках, невтішний – дитина росте у аморальному, загрозливому для неї середовищі. Тому й було дано старт судовій процедурі позбавлення батьківства, аби дати хлопчику шанс на нормальне життя у прийомній родині чи у рідних.

Про організацію роботи з радівською кореспонденцією, вчасний розгляд звернень і запитів, контроль за виконанням рішень і розпоряджень ради інформувала С. Полянна. Зокрема, за півріччя до селищного самоврядного органу надійшло документів вдвічі більше, аніж торік – близько 1,4 тис., рада ж розіслала вихідної документації ще більше – майже 1,7 тис. одиниць. Більше півтисячі документів мали статус „на контролі”. Щодо різних сфер життя громади головою ухвалено більше дев`яти десятків розпоряджень, сесіями і виконкомом – більше 200 і 80 рішень відповідно.

За звітний період надійшло 16 депутатських запитів, значно зросла кількість інформаційних запитів від громадських організацій та інших – до 40-а проти 9-и торік. 425 звернень від громадян (на 60% більше попереднього року) опрацьовано за півріччя, на особистому прийомі у голови ради побувало більше 150 осіб (торік 90), проведено сім зустрічей із мешканцями багатоповерхівок, відбулися загальні збори у селищі та селах громади. Непокоять варвинців земельні питання, стан багатоквартирного житла і доріг, питання соцзахисту і тарифоутворення тощо. Більше трьох десятків звернень – колективні.

Радою вживаються заходи на зміцнення виконавської дисципліни її фахівців, персонального контролю керівників підрозділів за вирішенням порушених проблем і вчасного інформування заявників, проваджується контрольно-карткова система, розроблено графіки прийому громадян, зазначила Світлана Олександрівна. Ця ділянка роботи щотижня аналізується на оперативних нарадах при голові й керуючому справами, щомісяця – звіт до ОДА щодо контрольних документів.

Виконання бюджету за півріччя характеризувалося такими цифрами: до загального фонду надійшло близько 46 млн грн (110% до плану), з них податкових надходжень – близько 32, субвенції з держбюджету – 13. Видатки склали близько 39 млн: 2,6 – утримання органу самоврядування (6,7%), 4,3 – дитсадків (11%), майже 7 млн – на галузь освіти (17,9%), 3,9 % спрямовано на благоустрій, 1,4 % – на заклади культури, 1,3% – на соцзахист, 0,5% – на спортшколу. Реверсом до держбюджету передано 4,5 млн (11,7%), районному на співфінансування бюджетної сфери надано 22 млн (54,4%).

Фінансувалися зарплата, енергоносії, харчування, оздоровлення дітей, соціальні програми, необхідні ремонтні роботи тощо, інформувала Людмила Остах. Піврічне перевиконання селищного бюджету – своєрідний резерв на нагальні потреби, склало близько 4 мільйонів.

У блоці комунальних питань передував розгляд колективного звернення мешканців селища щодо скасування плати за полив присадибних ділянок, котра справляється з тих користувачів садибної забудови, котрі не встановили лічильників. Як зазначив перший заступник голови Олександр Кальний, така плата рішенням виконкому була встановлена у 2013 році на період з 1 травня до 1 вересня, з можливістю коригувати її за кількістю опадів, у 2014-ому термін зменшили на місяць, 2015-й рік – залишили до нарахування два поливні місяці, але без огляду на опади. Цьогоріч сезон поливання встановили на три місяці, котрі були дощовими, відтак закономірне й обурення водокористувачів. Водночас і комунальники констатують значне збільшення підйому „на гора” води саме у цей період. Головний економіст підприємства В.Доля зазначила, що відбувається воно незалежно від кількості опадів.

Як врегулювати інтереси всіх – дилема не одного року, вирішення якій, схоже, єдине – встановлення засобу обліку спожитої води, підвела риску обговорення голова ради В.Саверська-Лихошва. Тим, кому складно оплатити такі витрати – до 700 грн з лічильником, комунальники пропонують встановлювати його у розстрочку.

Наразі ж практика додаткової плати для користувачів без лічильників типова й для інших регіонів держави, тому у задоволенні заяви про її скасування виконкомом відмовлено. КП «Господар» доручено у місячний термін провести ґрунтовний аналіз використання споживачами води протягом сезонів року за останні 5 років та подати пропозиції для врегулювання питання використання води на майбутній рік без прив`язки до поливного сезону.

Також того засідання до плану регуляторної діяльності (а це розроблення і затвердження нормативного акта за певною процедурою) виконкомом додано методику встановлення індикаторів впливу магнітного поля на засоби/вузли обліку води та проведення розрахунків за безоблікове водокористування – за ініціативою КП. Якщо спростити малозрозумілу термінологію, підприємство має намір повести боротьбу з тими „кулібіними”, хто втручається у роботу лічильників, аби не платити за воду. Отож невдовзі цьому запобігатимуть спеціальні індикатори, приклеєні до лічильників.

Як зазначив директор „Господаря” Руслан Ніязов, подібними заходами має намір навести порядок у обліку спожитих послуг і їх оплаті, котрі постійно у полі критики активної громадськості. Анонсував і прагнення боротися із несанкціонованими підключеннями до водогону.

Започатковано і нову процедуру призначення управителя багатоквартирним житлом. Оголошені раніше конкурси такого охочого не виявили, водночас і ОСББ створювати люди не поспішають. Відтак рішенням виконкому створено комісію з призначення управителя і затверджено відповідне положення. Безгоспним житло залишатися однак не може, звучало на виконкомі.

Ланка у отриманні дозволу на спецводокористування – нормативи використання питної води, і цього разу збудила дискусію у залі. Мабуть, заради цього питання, розглянутого наприкінці, найпринциповіші місцеві споживачі – В.Остапець і Д. Павленко, брали участь у засіданні виконкому. Зокрема, уточняли у проекті рішення „Про погодження вихідних даних для розроблення індивідуальних технологічних нормативів використання питної води” кількість абонентів, кількість поривів за попередні роки, чи внесено до вихідних даних водогони-новобудови тощо, що, на їх переконання, матиме свій вплив на розрахунок тарифів. Як запевнили радівці й комунальники, всі пропозиції враховано, навіть показник чутливості лічильників, з приводу котрого завжди ламалося немало списів.

З усіх комунальних питань активно виступав, дискутував з усіма, висловив низку нарікань голова ГО „За права споживачів” В. Остапець, низку запитань озвучив його молодший колега. З подивом дивився на ті дискусії нещодавно призначений керівником КП прилучанин Р. Ніязов, зауваживши: до чого все це, коли напередодні виконкому на погоджувальній нараді із представниками громадськості їх пропозиції були враховані у проекті рішення?..

Леляківська староста, член виконкому Н. Бачиш, котра завжди вирізняється прямолінійністю, додала на почуте активістам й таке: от аби ви, як у Леляках, самі викопали траншею, проклали трубу, підключили б її – самі, то і ми б нині не слухали оце все…” Відтак всі голосно поговорили і зрештою затвердили погоджену раніше табличку тих багатостраждальних норм, надану Деснянським басейновим управлінням.

This slideshow requires JavaScript.

Одним з рішень виконкому того дня погоджено план розміщення обладнання для виготовлення паливних брикетів з деревини місцевому підприємцю І.Г. Матухну (виробництво розташовується на території колишньої сільгосптехніки), іншим – надано дозвіл варвинській родині Пронь на будівництво бетонної доріжки до їх будинку по вул. Шевченка, де діють приватні математичні класи, хоча такої законодавчої вимоги нібито й немає.

Також передано на зберігання релігійній громаді Київського патріархату 44 деревини, котрі ростуть на ділянці у парку Слави, наданій під будівництво нової церкви. Як запевнила голова, у ході будівництва, котре планується наступного року, громада гарантує збереження цих дерев.

Є. Зима, фото автора.