Діалог: влада-громада

ЗА ФАСАДОМ ДОБРОБУТУ

НЕ БРАКУЄ ПРОБЛЕМ

Свою роботу у році новім громадська рада при РДА розпочала зі своєї зустрічі з керівниками району. У ній взяли участь голова РДА Любов Доля, її перший заступник Володимир Левадний, начальник фінуправління Оксана Гмиря. Відкриваючи захід, голова громадської ради Василь Бойко охарактеризував роботу цієї громадської інституції та її завдання на ц.р., зосередив увагу на тих питаннях, котрі варто порушити на цій зустрічі.

– Проблеми існують, і ніхто від них не гарантований, – сказав він. – Але їх треба не тільки бачити, а й долучати до свого активу необхідні методи, шляхи, інструментарії, щоб з ними справитися. Аби то не була абстрактна категорія, а вплетена у загальну канву робота з підвищення добробуту варвинців.

Потім ведучий зустрічі до слова запросив В.С. Левадного, котрий поінформував присутніх про виконання завдання стосовно будівництва пріоритетних об’єктів. Зокрема, триває друга черга реконструкції райцентрівської ЗОШ, встановлено модульну газову котельню в МНВК, придбано і встановлено новий цифровий рентгенапарат в ЦРЛ тощо. У планах – капремонт райлікарні, реконструкція райполіклініки, райгімназії, третя черга Варвинської школи, Озерянської, Світличанської, Журавської ЗОШ, капремонт шатрових дахів Антонівської школи та житлового будинку по вул. Миру, 16 у Варві, капремонт дорожнього покриття вулиць селища, Леляків, Озерян, Світличного, Журавки, Гнідинець тощо. Є задумка домогтися включення до обласної будівельної програми питання завершення зведення недобудованого 30-квартирного житлового будинку по вул. Шевченка у Варві.

Володимир Левадний також ознайомив з основним переліком районних цільових програм, котрі реалізовуватимуться у ц.р.

О.А. Гмиря загострила увагу присутніх на фінансовій ситуації району, ознайомила з системою оподаткування фізичних та юридичних осіб, з прикрістю констатувала, що в ц.р. фонду зарплатні працівників бюджетної сфери в районі вистачить на 9 місяців.

Як використано кошти в минулому році, говорила Л.В. Доля, акцентуючи увагу на питаннях забезпечення життєдіяльності системи охорони здоров’я, освіти. Проблемно нині утримувати школи з малочисельним учнівським контингентом, бо це вимагає неабияких фінансових затрат.

У ході обговорення наданої інформації було поставлено низку запитань до керівництва району. І те, що не на всі можна було почути вичерпні відповіді, свідчить про наявність набору проблем.

Досить гострою видалася дискусія стосовно непорозуміння, котре сталося між групою депутатів селищної ради, селищного голови і керівництва ГПЗ. Хоч і порушено це питання на зустрічі було спонтанно, проте зайняло чи не третину часу всієї тривалості зібрання. Щоправда, окремі депутати – члени ради, це не кваліфікували як конфлікт, а як прикрий випадок. Суть інциденту така: кілька депутатів – працівників ГПЗ, після розмови на сесії селищної ради стосовно неполадок у роботі котельні ДНЗ „Казка” і необхідності виділити на ремонт 50 тис. грн. вирішили побувати на місці. Час того візиту, можливо, було вибрано дещо невдало – у свій робочий час. Адміністрація підприємства трактує це як порушення трудової дисципліни, тим більше, що ГПЗ – режимне підприємство, і так просто лишати робоче місце негоже.

До речі, депутат Дмитро Павленко переконував, що заводські депутати аж ніяк не збиралися контролювати хід ремонту, втручатися в процес. Вони, мовляв, поспілкувалися, познайомилися з маркою теплообмінника й модуля. І мета відвідин – точно встановити, наскільки достатніми для ремонту будуть суми в 10 чи 50 тис. грн., якщо треба більше, то і в цьому разі не треба відмовляти. Зрештою, це справа депутатів, і їм оцінювати свої дії.

Керівництво ДНЗ сприйняло візит по-своєму:

– У нас існує угода на обслуговування котельного обладнання з прилуцькою фірмою, – говорила у виступі на зустрічі зав. ДНЗ Л. Кіктенко. – І відмова від послуг означала б розрив угоди.

І тут Любов Олександрівна має рацію.

Підбиваючи підсумки тривалої розмови з приводу цього питання, Любов Доля закликала всіх учасників перипетій не конфліктувати, а співпрацювати, бо чвари, ставання „в позу” ніколи не приносили користі.

Актуальним було й запитання, котре стосувалося долі щойно придбаного в КП „Господар” за 350 тис. грн. тактора для прибирання від снігу тротуарів селища. Виявилося, що він уже став своєрідним крейсером „Аврора”, бо його вистачило на пару виїздів на лінію, після чого поламався і стояв присипаний снігом.

Замість нього тротуари чистив інший, геть малосильний тракторець, до того ж, з „лисими” колесами. Тому, коли зима підкинула черговий „транш” снігу, він виявився зовсім непридатним до роботи. Було просто жалко дивитися на тракториста, який мучився з тією хирлявою технікою.
Прозвучала цілком логічна думка: не треба чекати, доки снігу намете до колін, а час від часу проходити трактором визначені маршрути. Від того й ефект буде зриміший – користь більша й витрати пального не будуть такими суттєвими, як при буксуванні, повільному русі трактора тощо. Оптимальний режим роботи залежить від волі керівництва селищної ради, якій підпорядковане КП.

Висловлювалася стурбованість з приводу того, що в період снігопадів без належної уваги лишаються такі сільця, як Сіриків, Булавівщина, Сіряківщина і т.п.

Було й запитання, котре стосувалося долі недобудованого гімназійного плавального басейну. Він свого часу став довгобудом, а нині перетворився геть на обузу. Л.В. Доля з цього приводу повідомила, що об’єкт вирішили продати під розбір. Але пропозиції бажаючих купити поки що не співпадають з намірами керівництва району. Одначе в ц.р. всі налаштовані на вирішення проблеми.

Цікавилися присутні схемою реформування медицини на Варвинщині, зокрема, ЦРЛ. Як пояснила голова РДА, у Варві створено центр первинної допомоги. Формується штат. Але нормативних актів щодо діяльності центру поки що немає.

Не секрет, що окремі сільгоспвиробники байдужі до потреб пересічних варвинців. Зокрема, це проявляється у тому, що під час оранки чи дискування руйнуються польові дороги, якими споконвіку користуються мешканці різних населених пунктів, констатувалося на зустрічі. Такий негатив проявляється, приміром, у ставленні до польових доріг до Ященкового, „антонівської дороги” у Варві і ін.

Як пояснив Володимир Левадний, нині існує офіційний перелік доріг не тільки з твердим покриттям, а й грунтових. Маємо дані про такі шляхи загального користування районного значення, і будемо дбати, аби вони утримувалися належно, зазначив Володимир Стефанович, зокрема, є домовленість з цього приводу з керівництвом СТОВ „Дружба-Нова”. Вимога ця стосується всіх сільгоспвиробників району, щоб ті в разі пошкодження доріг приводили їх у належний стан, зазначив він.

Один з учасників зустрічі передав побажання окремих хворих, які перебували на лікуванні в райлікарні на початку січня, аби до проведення таких обрядів, як колядування в лікувальній установі, ставилися виважено. Адже не кожен хворий стаціонару через головний біль тощо до душі сприйняв, приміром, цьогорічне колядування.

До речі, прозвучало питання, чи готовий район до оптимізації медицини й освіти. Любов Доля відповіла ствердно. Вона зауважила, що школи, де менше 25 учнів фінансуватися за рахунок освітянських субвенцій не будуть. Але це не означає, що ці освітні установи залишаться за бортом. Керівництво району думає над шляхами їх фінансування.

Л.В. Доля поінформувала присутніх, що у Варві планують встановити пам’ятний знак учасникам АТО – нашим землякам. Вона закликала усіх варвинців долучитися до доброї справи, зробити добровільні пожертви. А хтось із зали додав: „Тільки не ставте каменюк…”

Як бачимо, озвучені керівництвом району проблеми цілком природно викликали реакцію зали, і до розмови долучилися чимало учасників зустрічі. Так що подібні заходи потрібні й мають позитивний ефект. Адже за фасадом добробуту, благополуччя ще ховається вдосталь проблем, які чим швидше будуть обговорені, вирішені, тим краще.

В. НАГОРНИЙ