Чи відкриває Варва дитсадки?

Запитай у мерії

Дитячі садочки в Україні можуть починати роботу з 25 травня – так визначено урядом у ході другого етапу послаблення протикоронавірусного карантину. Проте до переформатування їх діяльності з врахуванням застережних заходів доведено низку вимог, що потребують додаткової підготовки колективів закладів і фінансування від їх власників.

Зокрема, за рекомендаціями МОЗ перед початком зміни у закладах дошкільної освіти усім працівникам слід вимірювати температуру. Вона має бути не вищою за 37,2. Також не радять працювати тим, хто має ознаки респіраторних захворювань. Подібні правила стосуються і прийому дітей у групу. Вимірювати температуру їм мають ще перед входом до приміщення. Батьки, які приводять дітей, повинні бути у масках.

У дитсадках заборонено використовувати багаторазові рушники, килими із високим ворсом, інший текстиль, проводити масові заходи за участі дітей з кількох груп. Також діти тимчасово не зможуть гратися м’якими іграшками. На період карантину вихователі мають надавати перевагу заняттям на вулиці. Також їм радять обмежити ігри, які вимагають безпосереднього контакту, та сенсорні заняття (наприклад, ліпка).

Змінитися має і система харчування, щоб зменшити кількість дітей, які перебувають за столом одночасно. А меблі працівники закладів повинні розставити так, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.

Прибирання поверхонь слід виконувати кожні 2 години, а також відразу після закінчення занять. Працівники дитсадків не повинні спілкуватися з людьми, які мають ознаки хвороби, часто мити руки на зміні та самоізолюватися у разі виникнення симптомів захворювання.Тим, хто має хронічні хвороби, радять поки не виходити на роботу.

Це далеко не повний перелік тих змін, які у життя закладів дошкілля має внести епідемічна ситуація в країні та регіоні. Тож минулої п`ятниці, 22 травня, селищна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участі керівників закладів, спеціалістів відділу освіти вивчала відповідну постанову Головного державного санітарного лікаря Украни (№ 25 від 21.05.2020 року) щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкілля і поточну ситуацію з готовністю садків до роботи у таких умовах.

До 29 травня буде здійснено оцінку ризиків щодо спроможності закладів Варвинської ОТГ забезпечити функціонування ЗДО, визначено потреби у додатковому фінансуванні, на основі чого прийматиметься рішення щодо старту роботи садків, зазначає начальник відділу освіти, молоді і спорту Надія Редька.

Селищна рада розділяє занепокоєння варвинців, які мають поєднувати власну роботу в установах, організаціях, на виробничих об`єктах і догляд за дітьми у період карантину, розуміє всі складнощі такої ситуації, проте наголошує: чітке дотримання протиепідемічних вимог у цей період – це не просто формальна можливість запустити садки, а передовсім безпека дітей, адже, як свідчить загальнодержавна статистика, про зменшення захворюваності на новий небезпечний вірус поки що не йдеться.

Нині у чотирьох ЗДО громади виховується більше 300 малят, чисельність персоналу – більше ста працівників, для яких у період карантину максимально збережено робочі місця і рівень оплати праці.

Підготувала Є. Зима