Берегти, що маємо, і створювати нове

Із  сесії  районної  ради

Дев`ятнадцята  сесія районної ради, завершальна у році 2018-ому, відбулася 28 грудня, чільними питаннями розгляду були зміни до минулорічного бюджету, ухвалення нових програми соціально-економічного розвитку району і його бюджету на 2019 рік, оновлення низки місцевих програм, за якими здійснюється фінансування додаткових видатків на потреби бюджетної сфери.

А відкривалася сесія минулорічними «боргами» – з нагоди професійних  свят, котрі відзначалися наприкінці року, голова районної ради Петро Бакуменко  вручив  почесні грамоти групі депутатів ради та представникам інших громад, установ і служб. Зокрема, Почесною грамотою облради з врученням пам`ятного знака відзначено депутата Ірину Коломієць, директора районного  трудового архіву Наталію Уляніч, районної ради – депутатів Владислава Лавріненка і Віктора Свинара, голову профспілкового комітету Гнідинцівського ГПЗ Тетяну Левченко, Озерянського сільського голову Сергія Дмитренка.

Програму соцекономрозвитку і бюджет району на рік прийдешній, як і решту питань грудневої сесії, було розглянуто депутатами на засіданні постійних комісій, що відбулося у ході підготовки сесії (нотатки з комісій у №52 нашої газети), тиждень до  голосування був у депутатів на запитання і пропозиції, отож у сесійній залі ухвалювали без тривалих презентацій і  обговорень.  Зокрема, начальник фінуправління РДА О. Гмиря  наголосила, що загальний фонд складе близько 95 млн грн., з яких власні надходження – 26 млн, решта – державні дотації й субвенції на пільги і субсидії, освітня, медична, із ОТГ – на співфінансування  районних установ. На зарплату бюджетникам передбачено 33 млн, що становить 66% до потреби (на 8 місяців). Нестача коштів наразі – більше 17 млн.

Ситуація ускладнена тим, що державні субвенції для Озерянської ОТГ вже закладено держбюджетом, а от сама громада ще не діє, вибори тут перенесено. Із врахуванням озерянських коштів дефіцит райбюджету зменшиться до 11 млн. Як зазначила доповідачка, районні установи потребують співфінансування із Варвинської ОТГ на близько 10 млн. грн.

Оксана Гмиря охарактеризувала  зміни до бюджету-2018 і спільні розпорядження голів ради й РДА щодо фінансових питань у міжсесійний перод: приймали державні субвенції на пільги і субсидії, селищні – на співфінансування районних установ, з райбюджету майже на півмільна здійснено співфінансування будівництва нової амбулаторії у Журавці, сюди за держпрограмою надійде безкоштовний автомобіль.  Додаткові кошти із держбюджету виділено на поновлення вуличного освітлення сіл озерянського куща,  будівництво дитячих майданчиків у Антонівці, Богданах, Мармизівці, Кухарці, Світличному, додаткові кошти на внутрішні санвузли у Журавському СБК, на придбання медобладнання для ЦРЛ  – всього близько 990 тис. грн.

Серед програм, котрі зазнали пролонгації на наступний період чи необхідних змін, ухвалено такі: тероборони і мобілізаційної підготовки – 660 тис. грн.; цивільного захисту (зокрема, у 2019 р. 300 тис. грн. планується на модернізацію районного автоматизованої системи централізованого оповіщення); пожбезпеки – близько 700 тис. грн. (здебільшого кошти на будівництво гаража для нового пожежного автомобіля, отриманого нещодавно); «Цукровий діабет» – 2,4 млн, і протидії захворюванню на туберкульоз – 168 тис. грн. Фінансування передбачається із селищного, сільських і районного бюджетів на два подальші роки.

До речі, на диспансерному обліку в районі перебуває 30 осіб, хворих на туберкульоз, із них 7 – з активною формою. Тяжкі форми  – у 50 % виявлених хворих. Серйозна недуга – діабет, вразила 464 мешканців району (118 – інсулінозалежні).

Ще одна програма – місцевих стимулів для медичних працівників на 2018-2020 роки, зазнала суттєвих змін у фінансуванні, адже за нею планують придбати 4 квартири для молодих лікарів. Як на засіданні комісій, так і на сесії бговорювалася необхідність придбання медобладнання, зокрема апарата УЗД. Вирішувати ці проблеми голова райради пропонує всім громадам Варвинщини спільно,  у складчину.

Також того дня затверджено перейменування ЗОШ району (зі шкіл на заклади загальної середньої освіти), передачу приміщень ФАПів та амбулаторій відповідним сільрадам, низку нормативно-грошових оцінок на земельні ділянки, котрі перебувають в оренді сільгоспвиробників. Це близько 64  га ріллі у Брагинцях («Дружба-Нова»), 62 га водного фонду у Журавці і 81 га сільгоспземель  у Богданах (ТОВ «Журавка»). У більшості випадків це дає змогу залучати більші надходження до сільських бюджетів.

Наприкінці засідання до виступу попросився голова ГО «За права споживачів» В.Остапець. Цього разу він вивчає законність процедури приєднання споживачів до публічного договору з компанією-постачальником електроенергії в області. Зокрема, він вказував, що публічний договір не було доведено до відома споживачів, роз`яснення місцевих енергетиків у районній газеті вважає недостатніми.  Своє слово з цього приводу мають сказати у ЗМІ фахівці РДА і райради, голова райдержадміністрації має призупинити процес, зазначив виступаючий.

На завершення сесії, заключної у році, голова районної ради подякував всім за спільну працю і виваженість, тепло привітав з прийдешніми святами. 2018-ий, як і кожен рік, був по-своєму складним, не все задумане вдалося кожному з нас, негативні тенденції тяжіють над ГПЗ, проте закликав до оптимізму, наполегливості у всіх справах. У районі зареєстровано нове підприємство з розробки і видобутку вуглеводнів «Варва-нафта», є сподівання, що у перспективі воно долучиться до діяльності ГПЗ. Нам треба утримати існуючі позиції і створювати нове – виробництва, робочі місця, розбудовувати інфраструктуру, закликав колег Петро Бакуменко.

This slideshow requires JavaScript.

Є.Зима, фото автора