Аналізували підсумок півріччя

Із засідання виконкому селищної ради

Липневе засідання виконавчого комітету селищної ради – від 11.07, відкривалося звітом селищного голови про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку ОТГ у першому півріччі поточного року. Детальніше Валентина Саверська-Лихошва зупинилася на діяльності ради у другому кварталі, адже звітує перед виконкомом і депкорпусом щотри місяці. Також підкреслила, що інформує про результат спільних зусиль депутатського корпусу і виконкому, апарату, відділів ради, установ громади і зроблене із залученням селищного бюджету та коштів державної субвенції.

Зокрема, з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ другий рік поспіль надійде більше 700 тис. грн. Як і торік, кошти надходитимуть частинами і наприкінці року буде придбано потужний навантажувач та снігоочисний відвал для комунального підприємства «Господар». До майже 1,3 млн, необхідних на таке придбання, доведеться доточити із місцевої казни.

На 961 тис. грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-еко­номічного розвитку окремих територій здійснено капітальний ремонт внутрішніх електричних мереж та зовнішнього освітлення ЗДО «Казка» (526,2 тис. грн), встановлено дитячі майданчики по вул. Пилипенка (120,2 тис.), Промислова (130,3 тис. грн), архітектурно-паркову композицію із сонячними панелями у «Казковому містечку» (191,9 тис.).

Також 240,3 тис. грн з держбюджету надійшло на додаткові елементи дитячого майданчика для с. Леляки, майданчик по вул. Захисників України у Варві та інклюзивний – теж у селищному мікрорайоні. На 190 тис. грн – придбано комп’ютерне обладнання та телевізор для Варвинського ліцею №1, облаштовано навіси автобусних зупинок на селищних вулицях 9-го Травня і Зарічна.

Отримано субвенцію з державного бюджету й на придбання меблів для ЗДО «Джерельце», будівництво дитячих майданчиків по вул. 900-річчя Варви, Миру, 32 та ін. – всього 430 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету встановлено дитячий майданчик по вул. Аеродромній і на удайському пляжі, за сприяння депутатів обласної ради С. Гайдая (Аграрна партія) – майданчик по вул. Польова та столи й лавки на пляжі, А.Гунька («Батьківщина») – майданчик між будинками №№ 28 і 38 по вул. Миру.

Відділом економічного розвитку проведена робота з підготовки документів до Міністерства екології та природних ресурсів для отримання державної субвенції за проектом «Реконструкція каналізаційних очисних споруд з впровадженням енергозберігаючих технологій на основі установки «УМКА-БІО» в смт. Варва, продуктивністю 500 м3/добу», тривають організаційні роботи. За сприяння фракції Аграрної партії в облраді Варвинській громаді надійдуть кошти в сумі 8,5 тис. грн (співфінансування з місцевого бюджету – обов`язкова умова таких проектів – складе близько 768 тис. грн).

За звітний період селищною радою виконано низку робіт з реконструкції вуличного освітлення: в с. Воскресенське – 1,19 км, в Калиновиці – 1,34 км (близько 2,5 км буде додано невдовзі), в Леляках (ІІ черга) – 0,851 км.

Станом на 1 липня було проведено поточний ремонт дорожнього покриття вулиць Миру, 9 Трав­ня, Коцюбинського, Трудова, Ломо­носова, Зарічна, Пилипенка, О. Ко­шового, Першотравнева, Галиць­ка, Рудянська, Соколовського, Ярослав­ська, провулку Шевченка, алеї в сквері «Казкове містечко», вул. Садова в с. Калиновиця, здійснено грейдерування селищних вулиць Садова та Чехова. Вартість виконаних робіт – 2 млн 78 тис. грн, зазначила доповідачка. На черзі – ремонт покриття вул. Шевченка, Нова, Вороного, Пушкіна, Гайова, Одеська, Підгірна та Удайська в Леляках, окремих ділянок тротуарів та стоянок автотранспорту по вул. Шевченка і Некрасова в селищі.

Придбано новий сміттєвоз (1,8 млн) та євроконтейнери для ТПВ і смітнички, проведено благоустрій центральної площі селища (освітлення, квітники), нанесено дорожню розмітку, здійснено освітлення бокових алей скверу «Казкове містечко» та парку Слави, відлов та стерилізацію 23 безпритульних собак. Розпочато відновлення експозиції історико-краєзнавчого музею (триває ремонт освітлення, опалення, підведення води – 90 тис. грн), встановлено блискавкозахист на спорудах освіти і культури, а також засоби дистанційної передачі показників газу (така «забаганка» газівників коштувала бюджетові більше півмільйона гривень), проводяться поточні ремонти приміщень. Відновлено роботу дитячого табору відпочинку «Сонечко», де відпочили 90 дітей переважно пільгових категорій.

В ЗДО «Казка» видалено аварійні дерева довкола ігрових майданчиків, за кошти селищного бюджету розпочинається ремонт кухні (150 тис. грн).

Голова громади нагадала: працівники загону благоустрою підтримували відносний порядок у населених пунктах, висаджено квіти та інші зелені насадження, встановлено кілька нових лавочок, обкошувалися зелені зони, видалявся сухостій дерев тощо. Комунальне підприємство «Господар» поремонтувало водогін в с. Григорівщина, дах готелю «Берізка», трубу котельні селищної ради, відстійники очисних.

У селищі встановлено дві пам’ятні дошки загиблим воїнам АТО. Для Калиновицького будинку культури придбано музичне обладнання та елементи сценічних костюмів, придбано квартиру для лікаря-інфекціоніста та будинок для багатодітної матері в с. Леляки. Надавалася допомога хворим варвинцям, пільговим категоріям населення (більше 280 тис. грн).

Заклади культури проводили активну культурно–масову діяльність – заходи до державних та народних свят, творчі фестивалі. Хор духовної пісні взяв участь у міжнародному фестивалі духовної музики у Польщі.

Для Варвинського БК за спецкошти, зароблені закладом, придбано світлові сценічні прилади, велостоянку, проведено поточний ремонт покрівлі та приміщення. Для дитячої музичної школи придбано велостоянку, мотокосу, пилосмок, проведено поточний ремонт відмостки та доріжки.

Необхідні придбання і ремонти здійснювалися у Леляківській та Калиновицькій філіях. Започатковано розвиток місцевого туризму – розробляються цікаві веломаршрути вихідного дня.

Не поминула увагою доповідачка і щоденну радівську оргдіяльність: протягом другого кварталу до ради надійшло 586 документів, у тому числі – 18 інформаційних запитів, відправлено – 959, що значно більше, ніж торік. Головою прийнято 53 розпорядження, відбулося 6 сесій та 7 засідань виконавчого комітету, на особистому прийомі побували 268 осіб.

Хто б там що не говорив – а селищна мерія вже кілька років працює під прискіпливим контролем окремих активістів – проте зроблено за півріччя немало, зазначали члени виконкому. Голова громади зауважила, що виконання програми напряму залежить від наявності фінансових ресурсів і у другій половині року звіт буде стислішим. Адже першочергово забезпечуватимуться видатки власних установ громади і співфінансування районних.

Відтак проблемними залишаються такі важливі й затратні об`єкти інфраструктури громади, як заміна даху ліцею №2 (треба 6,3 млн), реконструкція водогону по Зарічній – 2,4 млн, електромереж дитсадка «Джерельце» – більше 800 тис., близько 700 тис. грн потрібно на продовження реконструкції вуличного освітлення Варви.

Стан справ у дошкіллі характеризував Андрій Бобошко, в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту. У громаді діє чотири такі заклади – «Джерельце» (210 вихованців) і «Казка» (125) в селищі, Калиновицький «Барвінок» – 6, і Леляківський «Віночок» -7.

Колективи закладів працюють над забезпеченням наступності дошкілля – Нова українська школа, формуванням економічної грамотності дітей і розвитком пізнавальної сфери, природничо-екологічної компетентності, збереженням здоров`я тощо, садки мають належне матеріальне забезпечення. До нового навчального року буде проведено необхідні косметичні роботи у приміщеннях.

Вирішення ж потребують такі проблеми: «Джерельце» – капремонт системи опалення і електромережі, «Казка» – ремонт кухні, благоустрій території, у сільських закладах – оновлення побутової техніки, меблів, спорт­інвентарю, заміна вікон тощо.

Обнадійлива тенденція на найближчі 2-3 роки – збільшення кількості вихованців – і за рахунок народжуваності, і міграції з інших населених пунктів.

На липневому засіданні виконкому деяких змін зазнав цьогорічний перелік доріг на ремонт. Як пояснювали начальник і головний спеціаліст відділу економічного розвитку Оксана Нечай і Сергій Бейкун, виникла нагальна необхідність виділити кошти на ремонт так званого «трампліну» у бетонному покритті вул. 900-річчя Варви – плити деформуються внаслідок перепадів температур і навантаження, створюючи аварійні ділянки. На найпроблемнішу з таких знадобиться близько 130 тис. Члени виконкому звернули увагу радівців й на інші подібні вади «бетонки» у селищі, кричущий стан грунтівок, зокрема, Підгірної – у весняний розлив чи після дощу підгоряни не можуть дістатися додому, зазначила Віра Повар.


На затвердження виконкому, як і щорічно, було запропоновано розмір батьківської плати за навчання у місцевій музшколі. Як інформував начальник відділу культури і туризму Роман Бузикевич, по класу фортепіано вона залишається 90 грн на міс., баян і хореографія – по 65, новостворені класи скрипки і ударних інструментів – по 90. До речі, в нові класи вже набрано навіть більше заяв, аніж є змога охопити навчанням. Для дітей воїнів АТО і сиріт, сімей, з яких вчаться двоє і більше дітей, або дитина опановує два інструменти – діють додаткові пільги в оплаті.

У передвиборчий місяць відповідно до вимог законодавства мерією було визначено місця для розміщення матеріалів передвиборчої агітації у селищі та селах громади. Проте варто зауважити, що цієї агітаційної кампанії – третьої за півріччя, її учасники менше «смітили» партійною поліграфією.

Член виконкому Лідія Неділько за дорученням сусідів поважного віку з вул. Соколовського порушила проблему нарахування плати за полив тим громадянам, хто не встановив лічильника на воду. Старенькі поливати городину не можуть за станом здоров`я, проте з мізерних пенсій мусять сплачувати додаткові кошти. Хоч як не дискутували на цю тему на засіданні, проте наразі кращої поради, аніж встановити лічильник, таким людям не прозвучало. Про ці господарські турботи своїх стареньких батьків мають подбати діти, адже у КП не передбачено порядку звільнення від оплати окремих споживачів.

Євгенія Зима