ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ПОДАТКОВОЇ ДЛЯ ЗВІРКИ

Запитай у мерії

Днями до редакції газети почали звертатися пенсіонери – мешканці селища, які отримали платіжки за землю із на диво високими сумами. Тоді як до цього вони взагалі не сплачували земельного податку. Що це і як діяти – пояснює фахівець.

Земельний податок є однією зі складових формування дохідної частини бюджету селищної ради і відповідно нами вживаються всі можливі заходи, спрямовані на збільшення надходжень від даного виду податків.

Зокрема, протягом першої половини 2021 року працівниками відділу земельних відносин селищної ради спільно з органами податкової служби проводилося уточнення кількості платників земельного податку на території Варвинської СТГ. В результаті даної роботи частина наших жителів отримала «нові» платіжки зі сплати земельного податку, в яких розмір даного платежу збільшився.

Це пояснюється тим, що, на жаль, на сьогодні ні ми, ні органи податкової служби не мають єдиної та повної бази, яка б містила всю необхідну інформацію про платників земельного податку.

Зокрема:

– чи має платник пільги зі сплати земельного податку (пенсіонер, «чорнобилець», учасник бойових дій та інше)?

– земля обробляється власником самостійно чи здана в оренду?

– хто успадкував земельну ділянку після смерті власника?

Враховуючи вищезазначене, пропоную громадянам, які вважають, що отримали платіжки з завищеними сумами зі сплати земельного податку, звернутися до нашої податкової інспекції для звірки.

При собі необхідно мати наступні документи:

– правовстановлюючі документи на землю (державний акт, витяг із державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інше);

– документ, на підставі якого людина звільняєтесь від сплати земельного податку (пенсійне посвідчення, посвідчення учасника бойових дій та інше);

– договір оренди землі;

– договір дарування чи купівлі-продажу земельної ділянки.

Євгеній Ігнатенко,
начальник відділу земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища