ЗОРЯНІ ВЕРШИНИ ВИХОВАНЦІВ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ

Знай наших!

Юні талановиті вихованці Вар­вин­ської дитячої музичної школи на карантині не відпочивають – вони продовжують відточувати свою майстерність гри на музичних інструментах, а також взяли участь у інтернет-конкурсах і вибороли призові місця в різних номінаціях, поповнивши скарбничку нагород школи. Нам стало цікаво, які зміни у навчання вніс карантин і як відбуваються конкурси під час нього, тож ми поспілкувались з директором музичної школи Оленою ГОНЧАРЕНКО:

– Як і в звичайній школі, уроки тепер проходять онлайн. Це, звичайно, не те саме, що у школі, але зупинятись у навчанні нам не можна, тому для індивідуальних занять використовуємо відео-зв’язок вайбером чи скайпом. Це доволі зручно. Єдине, що ми не змогли налагодити, це групові заняття – оркестри, ансамблі, через слабий інтернет. Тому нині їх керівники займаються самоосвітою: шукають твори для репертуару, складають нові програми тощо.

Технічні заліки (гра етюдів і гам) наші вихованці відпрацьовують вдома, знімають відео і надсилають викладачам. В такому ж режимі проходять і випускні екзамени.

Нині ми готуємо дистанційний концерт фортепіанної музики із відео-звітів наших учнів, який пізніше продемонструємо в інтернеті.

Завершувати навчальний рік ми будемо так само дистанційно, табелі чи свідоцтва – в електронному варіанті. Звичайно, важко, але ми вже призвичаїлися і навіть є такі діти, кому подобається дистанційне навчання, вони стали трохи зібраніші. А ще у нас нарешті вирішилася проблема з пропусками – тепер діти завжди вдома і на зв’язку.

Конкурси через карантинні заходи цьогоріч також проходили дистанційно. Колективи мали надіслати свої архівні відео, які журі схвалювали і брали для участі. Два наші колективи – вокальний ансамбль «Перлина» (керівник Олена Гончаренко, акомпаніатор Лариса Левенець) і перкусійний гурт «Play(on) drums» (керівник Володимир Пігенко) взяли участь в Міжнародному багатожанровому мистецькому фестивалі-конкурсі «Самоцвіти» – Країна безмежних можливостей», на який подали заявки понад 250 конкурсантів з різних країн світу.

Оцінювання відбувалося в два етапи. Перший етап – з 25 до 30 квітня оцінювали глядачі в інтернеті (потрібно було поставити «лайк» під відео). Далі відео переглядало професійне журі, до складу якого входили провідні спеціалісти, авторитетні фахівці та видатні діячі культури та мистецтв України, додавали бали і вже 5 травня визначили переможців.

Цей конкурс багатожанровий, тому ми на розсуд журі надіслали роботи з академічного вокалу і в жанрі інструментальної музики. Використали вже наявні у нас відео – «Перлина» виконала пісню «Журавочка» (відео зі звітного концерту музшколи), а ударний ансамбль «Play(on) drums» – «Busy child (cover) Live two» (цьогорічний концерт в БК до 8 Березня). І якою стала радість, коли нам прийшла звістка про зайняті другі місця. Нагороди прийшли Новою поштою – дипломи, статуетки і подяки викладачам.

А хореографічний колектив «Енергія танцю» (керівник Інна Рубан-Оленіч) взяв участь у відкритому дистанційному форум-фестивалі хореографічного мистецтва ім. А.К. Саркісяна «Berdance-2020» – online і зайняв почесне ІІІ місце.

Не можу не згадати і про наших дуже талановитих юних сестричок з Журавки Євгенію і Анастасію Федоренків (відповідно 2 клас, викладач Світлана Срібна і 3 клас, викладач Лариса Левенець), котрі ще до запровадження карантину, на початку березня, взяли участь в обласному конкурсі виконавців на фортепіано «Первоцвіт» в м.Ніжин і кожна в своїй віковій категорії зайняла перше місце.

Вітаємо варвинську творчу молодь та невтомних наставників з перемогами та високими результатами і бажаємо подальших звершень!

Записала Наталія ПАЛЯНИЦЯ,
фото з архіву музшколи

This slideshow requires JavaScript.