ЗНО-мультитест і без випускних та дзвоників – так невдовзі завершиться воєнний навчальний рік

Триває  завершальний місяць  складного навчального року – 2021/2022 у закладах освіти Варвинщини. Складного, бо небезпеку захворювання коронавірусом і карантинні заходи у зв`язку з цим одразу продовжило введення військового стану  через російське вторгнення на територію України. Отож, тривалий час здобувати знання дітворі і нашої громади  довелося  у режимі дистанційного навчання, а  випускникам – готуватися до вступу у вузи.  Коли і яким буде завершення навчального року, запитуємо  начальника відділу освіти Варвинської селищної ради Володимира КУТОВОГО:

– Завершується навчальний рік на Варвинщині 31 травня. У режимі дистанційного навчання у нас працюють 7 закладів, це  1466 здобувачів освіти. Зокрема,  104  випускники 11-го класу  та 141 – 9-го. Документи про освіту випускники отримають вчасно, у червні, а далі їх чекає ЗНО, цьогоріч – у формі мультипредметного тесту.

На завдання з математики, української мови та історії України (по 20 – з кожного предмета) відведено дві години. Тестування відбудеться на базі першого селищного ліцею, де буде створено всі належні умови, є необхідна коп`ютерна техніка.  Починаючи з 15 липня, за потреби відбудуться  три сесії тестування (липень, серпень і навіть вересень), проте брати  участь у ньому  кожен випускник може лише один раз.

Готуватися, всі розуміють, нині нелегко, проте сподіваємося, що, незважаючи на складну ситуацію в країні, молодь відповідально ставиться до вибору свого майбутнього. У нас є два претенденти на срібну медаль та дев’ять – на золоту. На жаль, через  безпекові обмеження цьогоріч не буде масових заходів – дзвоників, випускних. Проте, як показує наша воєнна дійсність у країні, це не головне у житті людини.

Маємо надію, що високий рівень знань випускники підтвердять на тестуванні, зичимо всім вдалого старту у доросле життя і мирного, успішного майбутнього.

Записала Є. Зима,

фото з довоєнної урочистості – свято Першого дзвоника-2021 у селищному ліцеї №2

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).