Зміни можливі до 25 березня. Пізніше – через суд.

Президентські вибори-2019

Шановні виборці!

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року. Варвинський район відноситься до територіального виборчого округу №209, центр якого знаходиться у місті Ніжин.

Реалізувати своє виборче право відповідно до ст. 70 Конституції України зможуть громадяни України, яким на день голосування виповниться 18 років і які є в Державному реєстрі виборців.


Згідно з вимогами законодавства відділом ведення Державного реєстру виборців 22 березня 2019 року будуть передані попередні списки виборців та іменні запрошення дільничним виборчим комісіям, які, в свою чергу, не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування (до 25 березня включно), повинні надіслати або принести ці запрошення всім виборцям району.

У цьому запрошенні вам повідомлять про включення вас до попереднього списку виборців вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, а також про час і місце голосування. Якщо вам принесли запрошення і в ньому ваші прізвище, ім’я, по батькові та ваша адреса вказані правильно, значить, все в порядку. А якщо вам не принесли запрошення, тоді треба прийти або в дільничну виборчу комісію, або у відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації, який знаходиться за адресою: смт Варва, вул. Шевченка, 38, телефон 2-81-59. Приходити потрібно з паспортом.

Але, звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб можливо не пізніше 25 березня 2019 року. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться. Після 25 березня потрапити до списку виборців можливо виключно за рішенням суду.

Тим виборцям, які нездатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки НСП, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути подана до дільничної комісії до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.

Виборці, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування тощо), мають право тимчасово змінити місце голосування, не змінюючи виборчу адресу. Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем свого тимчасового перебування або за своєю виборчою адресою з відповідною заявою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування – тобто до 25 березня включно. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси (наприклад, довідка з навчання, місця роботи, документи про право власності або оренду житла, документи про робоче відрядження та ін.). У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки достовірності цих копій. Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, керівник органу ведення Реєстру видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця. Виборцю буде змінено на час виборів місце його голосування, а саме: виборча дільниця та видане відповідне посвідчення. У списках нової дільниці з’явиться його прізвище із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Особливістю є те, що, якщо виборець змінив своє місце голосування, але все ж таки, раптом вирішить голосувати вдома, то цього зробити не зможе, поки не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але, знову ж таки, все це можливо тільки до 25 березня! Також звертаємо вашу увагу, що видане посвідчення діє одноразово! Тобто, у разі призначення другого туру виборів, цю процедуру подачі заяви та отримання посвідчення необхідно буде повторити!!!

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АРК та міста Севастополь, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Також у кожного виборця є можливість перевірити свої дані у Державному реєстрі виборців через інтернет. Це можна зробити через спеціальний сервіс – «Кабінет виборця», розміщений на веб-сторінці Центральної виборчої комісії – Державний реєстр виборців (www.drv.gov.ua). Тут Ви можете дізнатися, чи включено Вас до Державного реєстру виборців та перевірити, чи правильно вказано ваші прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу. Для цього потрібно зареєструватися в «Кабінеті виборця» та внести обов’язкову для заповнення поля інформацію. Через деякий час ви отримаєте відповідь на вказану вами електронну адресу. Запит формується виключно українською мовою та відповідно до паспортних даних.

Зверніть увагу! У випадку, якщо не підтверджено наявність у Державному реєстрі виборців запису з вказаними у запиті персональними даними (запис відсутній або дані потребують уточнення), вам необхідно особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців з письмовою заявою, до якої додаються необхідні документи.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Варвинської райдержадміністрації працює з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00, обідня перерва з 13 до 14 год. (в березні відділ працює і у вихідні дні з 8.00 до 16.00).

Відділ ведення Державного реєстру
виборців апарату Варвинської РДА