«ЯКЩО «ГОСПОДАР» ЛЯЖЕ – ЗНАЧИТЬ, САВЕРСЬКА НЕ СПРАВИЛАСЯ…»

Із засідання виконкому селищної ради

Намагання дискредитувати нинішній склад селищної ради у боротьбі за керівництво громадою – так Валентина Саверська-Лихошва коротко узагальнила ситуацію довкола КП «Господар», спровоковану оскаржувачами тарифів на послуги підприємства. Через формальну причину – проект рішення «повисів» на сайті ради на громадський огляд не 20 днів, а на кілька днів менше – тариф на воду і водовідведення скасовано у судовому порядку і нині рада зі спільної селищної скарбниці – бюджету, компенсовує КП різницю тарифів, аби уникнути боргів за електроенергію, по зарплаті тощо. Розпочато роботу зі встановлення нового тарифу, але навіть за оптимістичним прогнозом у цій затяжній процедурі він визріє хіба на січень-лютий.

Така інформація звучала на черговому засіданні виконкому 17 жовтня, коли повторно винесли на розгляд рішення щодо «Господаря», відхилене минулого голосного зібрання. Рішенням конкретизується для підприємства алгоритм дій у зв`язку із втратою чинності тарифу. Цього разу «супроводу» активістів-оскаржувачів не було, директор підприємства прибув після голосування за рішення, тож особливо не дискутували, а чи треба воно і хто винний у ситуації.

Селищний голова наголосила: щодо дотримання процедури ухвалення рішень «оргвисновки» зроблено. Розпорядженням голови всіх посадових осіб ради і КП, у віданні котрих такі питання, зобов`язано – ні кроку руш від процедури, аби надалі не давати підстав для скасування рішень ради і виконкому у «накатаний» спосіб.

Для водокористувачів селища сталося тимчасове здешевлення послуги, а «Господарю» воно загрожує розвалом, наголосила голова громади. Це вже не перша серйозна «атака» на КП, у попередні роки були солідні штрафи, спроби позбавити підприємство спецдозволу на водокористування. Група «ентузіастів» цієї справи, як вона вважає, має на меті переконати мешканців громади у недієздатності управлінської команди селища.

Серед низки поточних питань відання виконкому (визначення адрес об`єктів нерухомості, надання дозволів на спилювання дерев тощо) на жовтневому засіданні вирізнялися такі: надано допомогу на лікування десяти варвинців (надається особі раз на рік, потік заяв дедалі зростає), на поховання – двох осіб; вісім сімей, де народилися немовлята, отримали по 5 тис. грн. З нагоди Дня захисника України за відповідною програмою підтримки на виплати воїнам АТО і сім`ям загиблих виділено більше 90 тис. грн, одному з них – надано 5 тис. грн на лікування.

У «Сухому яру» офіційно визначено зону відпочинку – територія край вулиць Трудова і Українська, де місцевим ентузіастом В.С. Шо­ломом облаштовано спортивний майданчик. От тільки назва «Магнітка», на якій наполягає будівничий, наразі мерією не сприйнята, чи приживеться серед земляків – покаже час. Селищний голова із вдячністю відгукнулася про Віктора Шолома, котрого вважає справжнім, а не показним патріотом рідного селища. Члени виконкому по-дружньому побажали йому, аби майданчик, ніби магнітом, притягував молодь і любителів спорту для здорового дозвілля.

На минулий виконком припала й низка питань компетенції селищної служби у справах дітей, і їх розгляд вкотре показав, як важливо пильнувати кожне, здавалось би, формальне рішення. Дозвіл органу опіки і піклування щодо дарування нерухомого майна неповнолітній дитині її батьками (ланка у процедурі реєстрації такого правочину) було надано, а от інше рішення, котре потенційно може погіршити матеріальне становище неповнолітнього, члени виконкому колективним розумом завернули на довивчення. У зв`язку з переїздом мати продає житло, де дитина має частку у власності, нібито гарантує реєстрацію у новому помешканні, але ж чи матиме неповнолітній і там свою частку власності?..

Інше питання – затвердження на вимогу суду висновку органу опіки про місце проживання неповнолітніх дітей, вкотре нагадало, у який час живемо: доки мати на заробітках за кордоном, батько самостійно виховує дітей, сім`я і дитячі долі руйнуються, і «вайбер» тут не допоможе.

Добре думати при ухваленні будь-яких рішень щодо дітей закликали колег члени виконкому Л. Лущик, І.Чаленко, В. Повар, В. Хоменко.

Наприкінці засідання Валентина Саверська-Лихошва поінформувала загал, що у громаді планується запровадження муніципального поліцейського. Утримуватиметься посада за грантові кошти, кімнату для нього обладнають у приміщенні колишнього готелю. Кандидатуру на прикметі мають, хоч у відділенні нацполіції – «страшенний» некомплект.

А от із медиками у громаді справи ще тривожніші. Леляківський ФАП наразі без фахівця і знайти такого для сільського закладу важче, аніж у селищі. Могли б попрацювати пенсіонери, але втратять пільгову пенсію, звучало в обговоренні. Ось вони, «реформи», як-то кажуть, у дії: наступність у професії втрачено. Голова громади запевнила, що спільно із центром первинної медико-санітарної допомоги шукатимуть фахівця.

Євгенія Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.