Хай і у Варві розквітне свій “Добропарк”

У світі цікавих захоплень


Якщо ви любите квіти, вирощуєте їх і мали змогу подорожувати хоча б українськими квітковими й ландшафтними парками, то точно знаєте про шматочок тюльпанової Голландії у нас неподалік, на Київщині – “Добропарк” – квіткова оаза аж на 300 гектарів, парк відпочинку і нескінченні локації для фотографування. Цієї воєнної весни він став відомим і тому, що зазнав серйозного пошкодження окупантами, та природа і краса однак сильніші. Закладені у попередні роки рослини квітнуть, незважаючи ні на що.

Але! І у нашому містечку, якщо хоч іноді роззиратися довкола, забувши про щоденні турботи, можна теж знайти, хай і не такі масштабні насадження, проте  острівці квіткової краси і …захопленості, життєлюбства тих, хто їх заклав і доглядає.

Так, у ці весняні дні не можна оминути увагою чудові і чималі клумби майже у центрі Варви, біля єдиної у селищі шестиповерхівки по вул. Миру. Зараз тут радують око білі нарциси, сині мускарі, і численні-численні тюльпани. Останні привертають особливу увагу, бо сортові, різноманітні – і бахромчасті, і піоновидні, і двоколірні. Клумби доглянуті, підсаповані і навіть не столочені, хоч це і не особистий сад, а територія загального користування. А від того ще радісніше – можемо ж таки культурно співіснувати поряд із прекрасним!

А ось із дитячим візочком і фея цього варвинського “добропарку” – молода матуся і  дружина, вчителька Світличненської школи Дарія Онищенко.

Багато хто у селищі знає її  за дівочим прізвищем Билім, у шкільні роки – зірочку міс­цевого турклубу “Бриган­тина”. І в професійному житті вона  не полишила спорту – здобула педагогічну освіту. Дарія Романівна викладає фізичну культуру, а на дозвіллі, нині ж – ще й у декретній відпустці, ламає звичні уявлення про спортсменів – це, виявляється, теж ніжні і романтичні натури, бо саме такі оточують себе і близьких, а тут ще й численних сусідів, квітами!

Якщо почуєте: “Я б і посадив (чи посадала), так ніде…” – не вірте. Особливо, дивлячись на Дашу, мешканку четвертого поверху, яка за чотири сезони “перепахала” під квіти мало не всю фасадну частину подвір’я звичайної містечкової багатоповерхівки. До такого захоплення приєднується сусідка Наталія Бойко, чоловік змушений спонсорувати саджанці, підростають і помічники. Артем – першокласник, носить мамі-квітникарці водичку для поливу, меншенький Богдан поки визирає із возика, але, певно, свого часу від брата теж не відставатиме, оскільки росте серед квітів.

Дарія спланувала насадження так, що весняні першоцвіти невдовзі змінять її улюблені величні іриси (зо два десятки сортів), троянди, а восени радуватимуть око барвисті хризантеми. Не тільки із двору чи проїзної частини вулиці тут гарний вид, найкраще він розкривається із горішніх вікон будинку.

Захоплення сортовими квітами – не з дешевих (приміром, цибулинка тюльпана коштує 15 грн, саджанці ірисів чи троянд – від 30-50 грн), справді розкішний  вигляд клумба має тоді, коли їх багато. Отож  розмаїття в каталогах змушує захопленого квітникаря заради нової квітки поступатися іншими потрібними витратами.

Мріє жінка і про садові вазони для квітів, тож було б добре придбати їх гуртом, у складчину з сусідами, чи коштом селищної мерії – все ж таки, це окраса центру селища, буквально через дорогу – площа, “Казкове містечко” і майданчик для урочистостей.

Оаза Дарії – громадське місце, тож цікавлюся, чи трапляються пошкодження або покражі її сортової дивини. Буває, каже, ось минулої осені зацвіли нові хризантеми, то знайшлися і ті, хто пробував смикати кущики вручну, і з лопатами потай навідувалися. Але коментує без зла, з посмішкою: багаторічники добре розростаються, тож красти не варто, простіше звернутися до господині і вона поділиться саджанцями. А ще ліпше було б, мабуть, мінятися – ти мені, я – тобі. І “добропарк” біля шестиповерхівки буде поповнюватися новими квітами, і по селищу краса розмножиться, щоб радувати багатьох людей.

Плекати квіти і добросусідські відносини між людьми – це те, що теж допоможе виживати у такі скрутні часи, як нині. Зберегти людяність і віру в краще…

This slideshow requires JavaScript.

Є. Зима, фото автора

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).