ВЕЛИКІ ПРОБЛЕМИ МАЛЕНЬКОЇ КАЛИНОВИЦІ

Зі сходу села.

Нещодавно відбулися збори гро­мадян в одному із сіл-сателітів Вар­винської об’єднаної громади – Ка­линовиці. Як і годиться, розпочалися вони зі звіту тепер уже тимчасово виконуючого обов’язки старости Ста­ніслава Булаєва.

На території сільради, до складу якої входять чотири населені пункти – Григорівщина (31 житель), Булавівщина (3 жителі), Калиновиця (289 сільчан), Сіряківщина (жодного), зареєстровано всього 323 особи. За минулий рік народилася лише одна дитинка, а померло 9 сільчан.

Впродовж звітного періоду сільська рада, а потім і старостинський округ, постійно дбали про добробут своїх сільчан. Основним їх завданням було завершення будівництва водогону, яке було розпочато ще у грудні 2016 року. На даний час ці роботи завершено у повному обсязі. Також за кошти районного бюджету було відремонтовано місток біля другого ставка та розширено узбіччя. Своїми силами та технікою з КП «Господар» зроблено ремонт греблі і першого ставка. За співфінансування з районом проведено ямковий ремонт дороги при в’їзді в Калиновицю та до с.Григорівщина. За сприяння народного депутата Олександра Кодоли село одержало за кошти держбюджету дитячий майданчик. У ДНЗ «Барвінок» за фінансової допомоги Аграрної партії і, зокрема депутата облради Сергія Гайдая, частково замінено вікна на енергозберігаючі та придбано вхідні двері.

Чимало питань вирішується у селі завдяки тісній співпраці зі СТОВ «Дружба-Нова», котре є найбільшим орендарем селянських наділів у районі і завжди підставляє своє надійне плече у вирішенні питань благоустрою та соціально-економічного розвитку населеного пункту. За їх допомоги замінено електропроводку в сільському будинку культури, чистилися дороги від снігу, обкошувалися узбіччя тощо.

У селі постійно слідкують за санітарним станом кладовища, проводяться суботники, прибираються узбіччя доріг і т.ін. Тож в.о. старости Станіслав Булаєв щиро подякував всім, хто допомагав вирішувати проблеми села, хто надавав транспорт, а також небайдужим жителям села, котрі не рахувалися з часом і виходили дружно на поміч, за підтримку і допомогу.

Далі слово взяла селищний голова Валентина Саверська-Лихошва, яка у своєму виступі розповіла про роботу селищної ради в минулому році і про перші кроки діяльності утвореної громади. Вона зазначила, що керівництво селищної ради нині приймає рішення, які необхідні для розвитку сіл громади, враховуючи пропозиції виконуючих обов’язки старост, селищних депутатів. Зокрема, у планах ради на 2018 р. по Калиновиці передбачені заходи з благоустрою, ямкового ремонту доріг, планується зробити вуличне освітлення і встановити в центрі села по вул. Вишнева автобусну зупинку. Як зазначила Валентина Василівна, всього відразу зробити не можна, тому поступово з надходженням коштів будуть вирішуватися ті чи інші питання села.

Тож, як бачимо, і в такому маленькому селі можна добре жити. І тим не менш, в сільчан є ряд проблем та критичних зауважень, які вони озвучили на сходці. Чулися із зали нарікання до товариства «Дружба-Нова», зокрема на порушення санітарних норм при обробітку полів отрутохімікатами (у пасічників гинуть бджоли, в домогосподарствах – птиця). Також люди скаржилися на водопостачання в Григорівщині (артсвердловина на балансі «Дружби-Нової» працює з перебоями, часто вода відсутня), просили, аби взяли людину, яка б слідкувала за водогонами в Калиновиці і Григорівщині. Потребує поточного ремонту пам’ятник воїнам, загиблим у роки Другої світової війни, нарікали сільчани на те, що «швидка» не завжди виїжджає на виклики. Не задоволені люди і тим, як чистилися взимку дороги. На що Валентина Василівна дала відповідь: розпочинати снігоприбиральну кампанію потрібно відразу, як почав іти сніг, але власної техніки у комунального господарства немає, тож доводиться просити у «Дружби-Нової», а вони в першу чергу чистять шляхи у селах району. «Автодорівці» теж обмежені в техніці і на їх обслуговуванні державні траси. А поки ми чекаємо, автівки сніг утрамбовують, а потім все те накатане дуже важко зчистити, тож і маємо такий результат. Раніше селищу допомагали нафтовики, але нині у них такої можливості вже немає.

Представник «Дружби-Нової» Ана­­­т­олій Борсук порадував сільчан при­єм­ними новинами – плата за паї в цьо­му році зросла до 9%, а ще господарство пішло назустріч пасічникам і біля села засіяло поле соняшником, аби бджола мала де політати і пилок позбирати. Що ж стосується обробітку полів, то всі яди у компанії сертифіковані, і те, що бджоли подохли саме від цього, експертиза так і не довела. Також він пообіцяв людям, що сільгосппідприємство допоможе з ремонтом пам’ятника.

Доступно про складне реформування медицини спробував розповісти сільчанам головний лікар КЗОЗ «Варвинський ЦПМСД» Володимир Панченко.

У роботі сходу також взяли участь начальник відділу земельних відносин Євгеній Ігнатенко, заступники селищного голови Олександр Кальний, Ірина Чаленко та ін.

Н. ПАЛЯНИЦЯ