Мерія оголосила прибирання і теж вдягла рукавички

Минулої п`ятниці, напередодні символічних Днів довкілля і землі, у Варвинській селищній ОТГ теж завирувала весняна толока. Хоч було доволі вітряно, проте цієї швидкоплинної і екстремальної за погодними перепадами весни однак той день був вдалим – сухо, тепло, сяяло сонечко. Щорічну весняну акцію з благоустрою і цьогоріч підтримали колективи установ і організацій, навчальних закладів Варви, установ сіл ОТГ та небайдужі сільчани. Про хід то­локи, яку селищна мерія не тільки оголосила, а й від керівного складу до рядового працівника вдягли ру­кавички й озброїлися знаряддями для праці, розповідає заступник го­лови з питань благоустрою Ірина Чаленко:

– Цьогорічному місячнику благо­устрою дали старт розпорядження голови громади і рішення виконкому, традиційно за організаціями й установами закріплені території для прибирання, тож всі варвинці й сільчани, хто вболіває за охайний вигляд наших населених пунктів, взялися до праці, хоч кожен має і власну щоденну роботу, домашні весняні клопоти. Ще до офіційного старту місячника значні обсяги робіт виконано на кладовищах, вивезено сміття, завезено грунт для підсипання поховань, адже після цьогорічних опадів гостро постала така проблема.


П`ятничну толоку активно підтримали колективи навчальних закладів: старшокласники селищної школи гарно попрацювали на прибиранні „Казкового містечка”, а гімназисти прибирали у Су­хому яру, допомагали упорядковувати територію гімназійного спортмайданчика на місці демонтованого басейну. До речі, тут ми змогли набрати бою і підсипати розмиті талими водами узбіччя вул. Пилипенка на виїзді на Холодницю. Залучалася техніка „Господаря” і райавтодору. До речі, того дня шляховики на замовлення селищної ради спланували територію по вул. Шевченка, де торік пролягла нова гілка водогону.

Колектив селищної ради завжди бере участь у спільних заходах з благоустрою. І цього разу собі ми залишили чи не найпроблемнішу ділянку роботи. Цьогоріч через несправність власного бульдозера на селищному сміттєзвалищі і проблеми із залученням такої спецтехніки у інших власників звалище розрослося довкола. Сміття, пакунки, папірці поривами вітру рознесено на значну територію, тож минулої п`ятниці наш колектив толокував саме тут – збирали, загрібали, зносили й звозили. Маємо неабиякі проблеми не тільки зі спецтехнікою, у КП бракує просто тракторів з причіпами, тож, як би не було сутужно з коштами, а техніку треба купувати.

Також того дня колективи районних установ – адміністрації, управління соцзахисту і терцентру, РЦЗ, освіти й МНВК, традиційно попрацювали на прилуцькій трасі – між Воскресенським і Журавкою, а районної ради – прибирали у „Казковому містечку”. Тут осипається тильна стіна гаражів райради, колись прикрашена ліпнинами казкових персонажів, тож прибрали бій і вивезли власним транспортом.

Було б добре в перспективі поновити штукатурку стіни і залучити дітвору, молодь, місцевих художників до її розпису, адже це – місце відпочинку передовсім юних варвинців.

Варто наголосити, що благоустрій нашого краю одним днем толоки не обмежується. Про чистоту, упорядкованість, зручність для людей треба дбати щоденно. Тож закликаємо всіх земляків до спільної праці, стараємося реагувати на скарги, акумулювати цікаві задумки.

Як йшлося на засіданні виконкому напередодні старту весняної толоки, у ході місячника благоустрою буде упорядковано Холодницю і виїзд на неї, місця відпочинку, кладовища, очищено бордюри, видалено сухостій тощо. Нагадує мерія і про заборону спалювання сміття, рослинних рештків, зібраних у ході прибирання, адже це неабияка шкода довкіллю і здоров`ю людини. Хоч комунального транспорту завжди бракує, і купи сміття подекуди ще очікують вивезення, але поступово ця робота однак буде виконана. Тож не отруюймо димом один одного.

Записала Є.Зима,
на фото миттєвості толоки у Вар­винській ОТГ.