ВАРВИНСЬКА «ДРУГА ХВИЛЯ» РОЗПОЧАЛАСЯ…

З часу виходу в друк минулого номера районки на Варвинщині фіксується новий спалах коронавірусу. Якщо тоді ми інформували про два підтверджені випадки у с. Антонівка, де «погостювали» родичі із західного регіону, то станом на 1 липня у Варвинському районі налічувалося вже 12 хворих, діагноз яких підтверджено ПЛР-тестуванням, в т.ч. 10 антонівчан, 1 – у с. Гнідинці (контактна особа за антонівським спалахом), 1 – у Варві (теж прибулий після перебування у іншій області). З них 5 – на лікуванні у прилуцькому стаціонарі, решта лікуються амбулаторно.

Як інформують односельці, медики і представники органів влади, є певні проблеми зі встановленням кола контактних, дотриманням правил самоізоляції хворих і осіб з підозрою, адже бракує свідомого ставлення до ситуації з боку захворілих. Гостюємо, святкуємо, галасаємо селом і не тільки, зневажаючи безпеку односельців, а потім – пробі, рятуйте, хто може, і невдоволення рівнем меддопомоги.

За даними ДУ “Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України”, з початку поширення в районі хвороби на вказану дату фіксувалися 34 випадки. З них одужали 17 осіб, 5 – померли. За весь період виконано більше 600 досліджень в лабораторії.

Минулого тижня й Україна в цілому перетнула межу, коли щодоби фіксувалося більше тисячі нових хворих (число померлих теж перевершило тисячу), а всього інфікувалося більше 40 тис. українців.

Станом на 1.07 по області захворіли 541 осіб, одужали – 321, 13 летальних випадків від коронавірусу та супутніх хвороб. Окрім Варвинського, серед районів-лідерів Бобровиця – 47 захворілих за весь період, Куликівка – 32, Прилуки (місто і район) – 31. У Чернігові – 233.

Тож вкотре наголошуємо: згадаймо всі про карантинні застереження – маски у громадських місцях, ретельна дезінфекція, соціальна дистанція, мінімум контактів! З ознаками хвороби – телефонуйте сімейному лікарю, який повідомить, як діяти далі. Не наражайте інших людей на небезпеку!