У ГУРТІ – І ЛЕГШЕ, І ВЕСЕЛІШЕ

Ця проста  істина, яку знову і знову підтверджують українці і в час війни, поєднала тих варвинців елегантного віку, хто відвідують  гуртки за інтересами при  Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Варвинської селищної ради. Важливо не тільки матеріально і фізичною допомогою підтримувати старше покоління, одиноких людей, а й сприяти  їм  у соціалізації, щоб вони залишалися активними учасниками суспільного життя, не полишати їх на самоті з хворобами і життєвими проблемами, щоб старші варвинці  мали змогу вчитися новому і розвивати творчі здібності, вважає Леся Карпова – завідувачка відділення денного перебування.

До двох десятків  майстринь вишивки, плетіння та інших видів рукоділля, а також – шанувальниць пісні і ліричного слова, об`єднують гуртки “Бісерна фантазія”, “Чарівний гачок”, “Чарівна нитка”, “Крій та шиття”, “Кольоровий стібок” та інші. Того дня, коли їх за одним великим столом застала фотокамера газети, гуртківці зібралися на спільне чаювання з нагоди Дня  іменинника у їх товаристві.

Тепло вітали своїх подруг по гуртках Катерину Іванівну Держилову та  Ольгу Михайлівну Скнар, а також – і молоду наставницю, першу помічницю  – Лесю Сергіївну Карпову, котра теж – серед квітневих іменинниць. 

Приязне, живе спілкування, теплі усмішки, взаємна підтримка і жарти – саме те, чого бракує старшим людям і у звичному житті, а в час скрути – і поготів.

З початку російського вторгнення на Україну і подальших жахіть війни у північних, східних та південних регіонах, міграції їх мешканців у більш безпечні місця, варвинські  гуртківці не зустрічалися хіба тижнів зо два. А далі, оговтавшись від першого стресу, однак один за одним потяглися до гурту, розповідає Леся Карпова.

Заняття збираються щоп’ятниці, о 10-ій ранку. Тут завжди раді новим відвідувачам, запрошують до товариства і тих співгромадян, хто оселилися у селищі тимчасово, на час війни.

Спілкування, обмін секретами майстерності, схемами плетіння та іншими цікавинками, зрештою, дрібна моторика рук, яку розвиває рукоділля – неабиякий антистрес у цей тривожний і скрутний час.

Пережити його разом буде легше, вважають гуртківці терцентру. Приймають до гурту і новачків у рукоділлі – навчать, покажуть, підкажуть.

Є. Зима, фото автора

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).