ТРИВАЮТЬ РЕМОНТНІ РОБОТИ НА СКЛАДНІЙ ДІЛЯНЦІ ВОДОГОНУ У СЕЛИЩІ

У комунальній сфері громади

Ремонтники місцевого КП «Господар» наприкінці літа – на початку осені  продовжують заміну аварійної ділянки одного з найстаріших селищних водогонів по вул. Шевченка, котра у районі багатоквартирних будинків неподалік колишньої автостанції з`єднує у єдину мережу свердоловину по Ломоносова і користувачів житлової забудови у напрямку «Руди».

Металева труба водної артерії прокладалася тут більше півсторіччя тому, коли навіть дорога ще не мала бетонного покриття, тож її вкрай плачевний стан і спричинив тривалі ремонтні роботи, розповідає директор КП Олександр ЛОМАКА. Фактично за всі ці роки трубу  настільки вразила корозія, що під’єднуватися до неї новим відрізком водогону (через фланцеве з`єднання здійснюється перехід на пластик) дуже і дуже непросто. Ні за що, як-то кажуть, зачепитися –  відгукуються ремонтники.

Проте, як би складно не було, тут буде замінено ділянку водогону (з проколом під бетонною трасою), обладнано два вузли із оглядовими колодязями. В одному з них буде  замінено не тільки запірну арматуру, а й пожежний гідрант.

На нарікання варвинців, що тривалий час одну із центральних вулиць Варви «прикрашають» накопані земляні терикони, комунальники пояснюють: крім вже названих складнощів у самому ремонті, певний час пішов на придбання  матеріалів через електронну систему закупівель; має “Господар” труднощі і в коштах на такі придбання, адже ремонти не компенсуються ні тарифами на послуги, ні власником мереж – селищною радою, тож при затримці зарплати на підприємстві віднаходити резерви на матеріали було непросто.

На терміни робіт впливає і те, що комунальники максимально намагаються не завдавати незручностей місцевим жителям: земляні роботи ведуть так, аби не руйнувати тротуарів і дорожнього покриття і не перекривати рух пішоходів та транспорту, а також – щоб не залишати населення без води  тривалими відключеннями.

Майже весь час ремонтних робіт, за виключенням короткочасних вимушених зупинок водопостачання багатоквартирних будинків поряд відділення Приватбанку, люди були з водичкою.  Тому комунальники сподіваються на розуміння й від них, адже “латати” древні селищні водогони – то справа дуже копітка. Також поряд йдуть лінії зв`язку, тож чимало земляних робіт доводиться виконувати вручну.

Як зазначає керівник підприємства, відсотків 80 із такого неспокійного господарства у селищі (а всього обслуговується більше 47 км водомереж) – у вкрай зношеному стані. Щоб уникнути масштабного водяного колапсу у перспективі, слід щороку  поетапно оновлювати їх, вкладаючи у реконструкцію належні кошти. Приміром, і цьогоріч, через складний фінансовий стан громади, котра намагається дофінсовувати існуючу мережу бюджетних установ і закладів колишнього району, залишаються  нереалізованими мільйонні проекти: реконструкції гілки водогону від свердловини біля газової дільниці  і далі по вул. Зарічна, а також прокладання водогону на вул. Підгірну. І  це лише окремі відрізки багатокілометрової мережі, тож самотужки, без суттєвих фінансових вливань селищної громади, комунальне підприємство оновити  водомережу Варви не зможе.

Щоб селище в далекій чи близькій перспективі  не залишилося без ключової комунальної послуги – водопостачання, цьому питанню слід приділити особливу увагу.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.