ТРИВАЄ ОБЛАШТУВАННЯ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

Новий заклад для розвитку дітей з особливими освітніми потребами у січні ц.р. розпочав свою роботу і у Варвинській ОТГ. Керуючись інтересами особливої дітвори, громада підтримала крок до інклюзії у державній освітній реформі, започаткувавши свій ІРЦ – вже один із 16-и в області, а держава профінансувала придбання стартового обладнання й бере на себе утримання педагогів.

Від початку роботи центру з вихованцями – лише місяць, а їх тут вже 20. Це діти з особливими освітніми потребами дошкільного і шкільного віку, кожному з яких по декілька разів на тиждень організовано заняття із фахівцями – психологом, логопедом.

Розташувався ІРЦ у приміщенні початкової школи КЗЗСО «Ліцей № 1», де силами колективу центру зроблено частковий ремонт. І нині триває облаштування додаткових кабінетів у просторому класному приміщенні, адже невдовзі у центрі організують заняття з інструктором-реабілітологом. Знайти такого фахівця непросто, але центром буде залучено до роботи досвідченого педагога ліцею Вікторію Чиж, яка пройде додаткову фахову підготовку.

За сприяння депутатів на придбання матеріалів для ремонтних робіт селищною радою було виділено 15 тис. грн. Щоб здешевити витрати, до праці знову стали працівниці ІРЦ, а де без чоловічих рук було складно – залучили свої родини, батьків вихованців. До центрівських психологинь і логопеда приєдналися й заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тамара Дейнека, яка опікується гуманітарною сферою громади, та начальник відділу освіти, дітей, молоді та спорту Надія Редька. Такий вже стиль роботи цих управлінців – у скрутні моменти ставати поряд з колективами закладів, допомагати і фізичною працею в тому числі.

Оновлене приміщення можна буде задіяти як мінімум за двома напрямками роботи, з`явиться можливість і виокремити робоче місце для керівника ІРЦ, адже документальної роботи тут теж не бракує. Звертаються батьки нових вихованців, консультуються, відтак відчувається затребуваність нового освітнього закладу.

Є. Зима, фото автора

На світлинах: дружний колектив ІРЦ – Світлана ВЕЛИКА, Олена СЕМІЧЕВА та Валентина БОБОШКО, на ремонті їх “підсилили” Тамара ДЕЙНЕКА і Надія РЕДЬКА.