ТРИ ПРОТОКОЛИ ЗА НЕДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ САМОІЗОЛЯЦІЇ

Їх минулої суботи складено працівниками Варвинського відділення поліції на антонівчан – осіб, які зобов`язані перебувати на самоізоляції вдома у зв`язку зі спалахом коронаінфекції у селі. У двотижневий термін судом буде розглянуто ці справи, а штрафні санкції – від 17-и до 34-ьох тис. грн.

Той, хто нехтує правилами самоізоляції у період епідемії, – наражає на небезпеку захворювання інших людей, перешкоджає швидкій локалізації випадків захворювання, відтак має  нести  відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Як відгукуються односельці хворих Антонівки, Гнідинець, Варви, це питання потребує жорсткішого контролю з боку правоохоронців, адже захворілі чи члени їх родин вільно відвідують магазини, аптеки, їздять до інших населених пунктів, ставлячи під загрозу інфікування значної кількості інших людей.

Медики намагаються надавати необхідне лікування, волонтери на зібрані пожертви допомагають фінансово у придбанні ліків – натомість окремі захворілі, контактні та особи з підозрою не вважають за потрібне дбати про спільну безпеку у боротьбі з вірусом.

Поліція  нагадує громадянам про необхідність дотримання карантинних обмежень. Правоохоронці проводять регулярні рейдові перевірки щодо дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання. За інформацією МОЗ України, основна причина зростання захворюваності на COVID-19 – порушення заходів профілактики. Тривають рейди по суб’єктах господарювання (пасажирські перевезення, ринки, торговельно-розважальні заклади тощо). Поліція у співпраці з Держпродспоживслужбою та органами місцевого самоврядування перевіряє їх на дотримання карантинних заходів: режиму носіння масок, соціальної дистанції та заходів дезінфекції.

Правоохоронці спільно з медиками виявляють факти порушення умов самоізоляції та встановлюють коло контактних осіб. Як вже зазначено,  за порушення правил карантину  стаття 44-3 Кодексу України про адмінправопорушення передбачає штраф від 17000 до 34000 гривень.