Торговельний майданчик у Варві відновить роботу орієнтовно 13 червня

Сьогодні, 5 червня, відбулося чергове засідання селищної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участі представників держпродспоживслужби, лабораторного центру (колишня СЕС), медицини району, дитячих дошкільних закладів громади, комунального підприємства, спеціалістів ради, адже, окрім заходів поетапного послаблення карантину у державі і громаді зокрема, обговорювалися питання відновлення роботи місцевих закладів дошкілля та торговельного майданчика (ринку) у Варві. Ці важливі інфраструктурні об`єкти, принаймні, ще з тиждень, своїх відвідувачів не прийматимуть через низку об`єктивних причин, йшлося на засіданні комісії.

Зокрема, наразі немає можливості дотриматися санітарно-епідемічних вимог, що доводяться до організації роботи дитсадків: температурний режим у будівлях закладів через затяжну холодну весну недостатній – близько 12 С, щодня дощить, а відповідно до вимог дітей слід приймати на вулиці, через температурний контроль, більше часу перебувати на повітрі.

Проте підготовка до відкриття закладів ведеться: тривають закупівлі безконтактних термометрів, вивчаються інші потреби, розпочато медогляд персоналу. Як зазначали представники селищних садків, більшість батьків з розумінням ставиться до ситуації, адже останніми днями й на Чернігівщині зростає кількість інфікованих коронавірусом. Тривожна інформація надходить від колег, де вже відкрито такі заклади: вихованці мерзнуть, потребують змінного одягу після прогулянок на вологих майданчиках, було немало й таких, кого повертали батькам після температурного скринінгу. Не радять поспішати із відкриттям дитячих закладів і медики. Відтак рішення комісії таке: повертутися до питання за тиждень 12.06., а поки що не відкривати.

Офіційний старт роботи місцевого ринку теж, імовірно, відбудеться на наступному засіданні комісії 12 червня. Як поінформував загал директор КП «Господар» О. Щербатюк, на ринковому майданчику завершуються деякі підготовчі роботи – підсипання території щебенем, підготовка торгових стелажів тощо. Вивчаються можливості дотримання протиепідемічних заходів – температурний скринінг на вході, встановлення захисних екранів, санобробка поверхонь тощо. Як очікується, за тиждень підготовку завершать.

Відкритим залишається питання організації м`ясного відділу, адже постійні торгівельники такою продукцією вже мають власні павільйони, а от населенню вивезти забиту живність нікуди. Будувати чи купувати павільйон – таких коштів селищний бюджет не має, наголошувала селищний голова В. Саверська-Лихошва, адже слід першочергово дбати про зарплату у бюджетній сфері, підтримку медицини, тощо.

Розпорядженням голови і рішенням комісії, відповідно до урядової постанови і рішень обласної комісії ТЕБ і НС, на території громади з 1 червня дозволено роботу закладів фізкультури і спорту (до 10 осіб на заняттях у групах), з 5 червня – проведення релігійних заходів і діяльність закладів культури (соціальна дистанція 1,5 метри, 1 особа на 5 м кв),  з 10 червня – діяльність закладів харчування (приймання відвідувачів у приміщеннях, не більше 4 клієнтів за столом, 1,5 м дистанції між столами). Користування засобами індивідуального захисту, крім часу приймання їжі,  залишається обов`яковим.

На комісії йшлося також про те, що перед пробним ЗНО, яке відбудеться у навчальних закладах громади 15 червня, слід виконати додаткову дезінфекцію приміщень, теж буде забезпечено температурний скринінг. Очікується, що варвинські школярі основне ЗНО з 25 червня здаватимуть у Прилуках, не виключено, що з погіршенням епідемічної ситуації, така здача можлива і дистанційно.

Отож, підсумок сьогоднішньої комісії: і садки, і ринок ще тиждень не працюють. Торговельний майданчик планується до відкриття наступної суботи, 13 червня.

Є.Зима, фото автора.

This slideshow requires JavaScript.