СВОЇМ ПІДПРИЄМСТВОМ КЕРУЄ ГРОМАДА – ІІ, або Засідання під знаком ГО

Із засідання виконкому селищної ради

Під знаком і «ГОсподаря», і ГО (громадської організації) В. Остапця відбулося минуле засідання виконавчого комітету селищної мерії від 26 грудня. Того дня розглядали низку питань у процедурі ухвалення нових тарифів для КП навзамін скасованих цим оскаржувачем, проте більше часу присвятили не суті питань, а «розбору» ще довшої низки його нових зауважень і пропозицій. Десятків зо три членів виконкому, представників адміністрації КП і спеціалістів ради близько двох годин обговорювали три листи вельмишановного, подані незадовго до засідання. Сам заявник приєднався до зібрання не з його початку, проте, як завжди, вступив у жваву дискусію. Поряд зі спеціалістами КП розташувався інший громадський активіст Д. Павленко і як «суфлер» допомагав їм у дискусії зі старшим громадським колєгою, ще недавнім соратником у «боротьбі» за прозорий та ефективний «Господар».

Зокрема, з інвестиційної програми КП «Господар» у сфері централізовоного водопостачання і водовідведення, яку того дня було погоджено виконкомом, В.П. Остапець пропонував виключити видатки на ремонт водогону по вул. Бодянських (хоч так, хоч інак, коментував пропозицію директор КП О. Щербатюк, а роботи доведеться фінансувати із селищного бюджету); заявник наполягав включити до програми встановлення лічильників малозабезпеченим абонентам (якщо є така потреба – можна включити у іншу програму – радівську, підтримки ЖКГ, відповідали члени виконкому, щоправда, ця послуга від активіста може стати «ведмежою», адже при поливі грядок лічильник «намотає» більші суми, аніж нині за нормою – коментар директора КП).

Також заявник зазначив, що його пропозиції до КП у ході підготовки програми, подані у листопаді, враховано не було, а окремі її дані взагалі вважає недостовірними.

«Листопадові тези» голови ГО до КП: позвітувати про виконання попередньої інвестпрограми, провести звірку споживачів, основних засобів підприємства, визначити строк окупності програми, включити ремонти колодязів, заміну запірної арматури тощо.
Як зазначала голова громади В. Саверська-Лихошва, проекти згаданих рішень було оприлюднено у визначені законом терміни, кожна людина могла внести свої пропозиції, проте це не означає, що всі вони обов`язково знайдуть відображення в рішеннях: їх розглядають, вивчають доречність і можливість втілення. Більшість з озвучених ініціатив, доповнив профільний заступник голови О. Кальний, стосуються не органу самоврядування, який затверджує подані вихідні дані і згодом – розроблені тарифи, а підприємства-ліцензіата, де і мали б вивчатися.

О. Щербатюк, директор «Господаря», коментуючи зауваження В. Остапця, наголосив на тому, що без погодження інвестиційної програми нових обгрунтованих тарифів не буде. А ремонтні роботи на колодязях, зазначав, комунальники роблять щоденно і без зайвого загадування. На заміну «задвижок» на водогонах, згодився, треба залучати бюджетні кошти. Своє слово щодо достовірності даних і відповідності програми порядку її розроблення сказали економіст підприємства І. Чечота та інженер О. Ломака.

У обговорення вступили активісти. Д. Павленко: пропозиції не стосуються інвест­програми, їх можна вивчити і втілити окремо. В. Остапець: усіляко обстоював думку, що нова програма не передбачає поліпшення якості і обліку послуг, тому приймати у такому вигляді не слід; дані у програмі недостовірні тому, що йому їх не надали (?!) на його запит…

Хоч наразі активісти нібито й розійшлися у поглядах: молодший пліч-о-пліч з новими управлінцями КП готує нові тарифи, старший – шукає недоліки у них, проте, як показало подальше обговорення, принаймні, у одному вони єдині. Про який негаразд не йдеться, дійсний чи надуманий, – винні у тому управлінці ради – не так управляють, зокрема, до розгляду тарифних питань, як на їх думку, не підготовлені. У свою чергу голова різко нагадала, хто впродовж кількох років створює весь цей хаос у місцевій комунальній сфері…

Після тривалого і голосного попунктового голосування кожної пропозиції інвестиційну програму КП виконком погодив, врахувавши деякі пропозиції: встановили термін, з якого діє програма, протокольно доручили КП вивчити необхідність безкоштовного встановлення лічильників абонентам-пільговикам. Як зазначав О. Щербатюк, попрацювавши нетривалий період на посаді очільника КП, усвідомлює, що навряд чи можливо витримати тарифну процедуру ідеальною і задовольнити всі претензії до неї, коли вихідні дані – про кількість абонентів, обсяги споживання тощо, оновлюються чи не щодня. На прохання радівців вчасно «відписуватися» на запити “нашої громадськості” як людина, досі далека від чиновницьких обов`язків, нервово сміявся, мовляв, це знущання, а коли ж тоді спеціалістам працювати?..

Годину присвятили першому із семи питань. Подібна дискусія повторилася й на погодженні річного плану ліцензованої діяльності з водопостачання і водовідведення, проте, набравшись витримки, схвалили і його.

Непростою у обговоренні була і пропозиція від КП збільшити поливний період для тих мешканців селища, хто корис­тується водопостачанням без лічильника – з двох місяців до п`яти (квітень-серпень), аргументувавши це тим, що втрати води саме у літній період – значні. Якщо їх буде зменшено – меншим буде в майбутньому тариф, говорив О. Щербатюк.

Члени виконкому йому нагадали, що у питанні поливу треба враховувати погодні умови, що у серпні на городах вже вибрано те, що могло б поливатися. Втрати ж води варто пошукати на врізках поза лічильниками, втручанні у роботу приладів обліку тощо. В.Остапець нагадав, що цифру втрат зафіксовано у затверджених нормативах для тарифів.

Відтак поливний період поки що залишився без змін – травень – червень, повернутися до питання О. Щербатюк просив навесні, після ухвалення тарифів.

Зрештою завернули і проект рішення про наслідки судового розгляду тарифів на вивезення побутових відходів, вислухавши численні пропозиції оскаржувача тарифів. Напружено і голосно подискутувавши, зняли з розгляду з аргументацією: додаткових рішень виконкому наразі й не потрібно. Тариф скасовано судом (знову порушена процедура – не на тому сайті «повисів» проект), тож його рішенням і має керуватися КП при перерахунку оплати послуг.

На тому обговоренні порядку денного «під знаком ГО», відчувалося, всі втомилися, проте й фінальне «Різ­не» виявилося бурхливим: активіст коментував організацію діяльності виконкому…

…Не знаю як кому, а навіть сторонньому споглядачу із «ложі преси» та унікальна варвинська «громадська» тарифіада …вже в печінках сидить. Щойно завершиться поточна процедура, анонсував директор КП, розпочинатимуть нову – наступні тарифи рахуватимуть-дискутуватимуть десь із червня.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.