Стан виконавської дисципліни і роботи зі зверненнями, декларування доходів службовцями, звіт керівника поліції

Із колегії райдержадміністрації

Це те коло питань, котрому було присвячено засідання колегії РДА 31 липня. Вела його голова держадміністрації Любов Доля, участь взяли голова районної ради Петро Бакуменко, очільники сіл і селищної громади, керівники установ. Окрім визначеного порядку денного, обговорювалися проблеми підготовки закладів гуманітарної сфери до опалювального періо­ду, шкіл – до нового навчального ро­ку і запровадження вже у ньому держ­програми „Нова українська школа”.

Керівник апарату РДА Олександр Філоненко інформував про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених актами законодавства, розпорядженнями і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласної та районної державних адміністрацій, роботи із зверненнями громадян і запитами на інформацію за підсумками І півріччя 2018 року. А масив листування, як засвідчила доповідь, значний, і за кожним документом – або напрямок роботи держслужби, або проблеми, з якими люди звертаються до місцевих органів влади. Так, за вказаний період до РДА надійшло більше 1200 документів (з них 70 – розпоряджень і доручень ОДА), 900 – взято на контроль, а також на контролі 12 розпоряджень і 8 доручень голови РДА, 14 листів її структурних підрозділів. Всього ж було ухвалено 166 розпоряджень РДА щодо різних сфер життя району. У „вихідній” – теж близько 1150 документів.

Два депутатські запити (О.М. Кодоли) стосувалися соціально-економічного розвитку району і транспортного сполучення. Опрацьовано у визначені законодавством терміни 26 інформаційних запитів від громадян та громадських організацій – щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, фінансового стану району тощо. Протягом півріччя проведено чотири перевірки у структурних підрозділах щодо стану виконавської дисципліни, відбулося 9 „гарячих” телефонних ліній, інформацію, яка становить суспільний інтерес, розміщено на сайті адміністрації та у ЗМІ району, зазначав доповідач.

За півріччя місцевій владі адресовано півсотні звернень громадян (42 – через урядову „гарячу” лінію) – з питань соцзахисту, земельних відносин та ін. Що цікаво, немало звернень щодо відносин зі СТОВ „Дружба-Нова”, яке працює у кількох областях, надходить саме до Варви, де знаходиться центральний офіс товариства, тож і їх доводиться опрацьовувати місцевим службовцям.

Проаналізував Олександр Філо­ненко і стан декларування доходів місцевими держслужбовцями та іншими категоріями, котрі визначені Законом України «Про запобігання корупції». Зокрема, зазначив, що факти невчасного подання декларації, а відтак – дисциплінарні провадження, характерні раніше, цьогоріч відсутні – закон вивчений і механізм декларування відпрацьований. Нагадав, що термін дії електронного „ключа” – 2 роки, тож той, у кого він збігає, має вчасно подбати про його продовження.

Також, наголошувалося на колегії, треба вчасно інформувати про зміни у майновому стані – придбання-продаж вартісних речей, спадкування тощо, аби уникнути кримінальних проваджень і мати незаплямовану репутацію службовця. Декларувати доходи мають і ті працівники, які звільнилися із держслужби чи щойно до неї зараховані.
Інформативним був звіт Андрія Кизіма – т.в.о. начальника Варвинського відділення Прилуцького відділу поліції Головного управління Нацполіції в Чернігівській області «Про стан боротьби зі злочинністю, дотримання законності, правопорядку, охорони прав і свобод громадян за підсумками І півріччя 2018 року», хоч і приступив він до цієї роботи відносно нещодавно.

З початку року у провадженні слідчих відділення (за штатом має бути четверо, а працювало донедавна лише два) перебувало З49 кримінальних справ, по 91- завершено досудове слідство (59 – закрито), по 18 кримінальних провадженнях (32 правопорушення) – обвинувальні акти направлено до суду. Із завершених проваджень більше 70% збитків відшкодовано.

Зареєстровано 3 кримінальні провадження щодо незаконного обігу зброї, наркотичних речовин – 1, незаконне заволодіння транспортними засобами – 3 (всі розкрито), легкі тілесні ушкодження – 8, крадіжки – 42 (у 6 випадках винні встановлені, по 2 торішніх – теж). 18 правопорушень скоєно раніше засудженими.

Наразі розкриття крадіжок у Варві вдвічі нижче обласного показника, але правоохоронці докладають зусиль, аби зрушити ситуацію. Як звучало у доповіді, особливо проблемні напрямки – крадіжки із гаражів (4 випадки), інтернет-шахрайство. Є квартирні крадіжки – 2 – із добрими видами на розкриття.

Сектор превенції (дільничні, компетенція – продаж спиртного неповнолітнім, питання благоустрою, насильство у сім`ї тощо) теж має значний некомплект – до травня ц.р. працював один співробітник, тоді як треба 5. Подібні проблеми з патрульною службою (із 4 секторів реагування укомплектовано один), та іншими підрозділами, тож керівник відділення наголосив, що відкриті вакансії для тих, хто здатен до служби.

Обговорення хронічного некомплекту поліції переросло у дискусію Озерянського сільського голови С. Дмитренка із доповідачем. У село, говорив він, на диво швидко за анонімною заявою про випилювання дерев працівниками місцевого КП прибули аж два екіпажі. Андрій Кизім відповідав так: перевіряти мусять усі заяви, адже, не побувавши на місці події, не визначиш її значимості і загрози людям. До патрульних слідчо-оперативна група приєдналася, коли озерянці не змогли надати представникам поліції документи на випилювання. Невдоволений голова села і розслідуванням крадіжок у х. Тонка. Тож керівник поліції підкреслив, що у випадках конфліктів, нарікань на дії правоохоронців готовий особисто вислухати кожного і розібратися.

Обговорюючи поточні проблеми в організації життєдіяльності бюджетної сфери району, начальник сектору освіти РДА Володимир Кутовий звернувся до сільських голів з проханням долучатися фінансово до впровадження вимог „Нової української школи”. Вона стартує із суттєвого оновлення матеріальної бази початкової школи. Один переобладнаний клас для початківців (техніка, меблі, наочність, розвивальні зони тощо) коштуватиме більше 200 тис грн, а таких комплектів потрібно дев`ять. Фінансування з державного і районного бюджетів розпочато (придбано парти, дошки, підручники тощо), але за ситуації, коли бракує коштів на першочергові видатки бюджетних установ, без співфінансування сільських бюджетів не обійтися, зазначив Володимир Євгенович. Нині, напередодні нового навчального року, слід придбати дидактичні матеріали для своїх дошкільнят у кожному селі.

Співфінансування із сільських і селищного бюджетів (відповідно до кількості населення) потребує й районний трудовий архів, нагадала колегам із сільських громад Любов Доля. Триває документальне оформлення земельних ділянок і приміщень закладів комунальної власності, деяке відтермінування – до 1 травня наступного року – сталося по встановленню передавачів показників газових лічильників (як виявилося, це доволі витратна і складна справа), тож наразі такі роботи ведуться у райлікарні, у планах – школи, решта установ продовжить роботу наступного року.

Наголосила очільниця РДА і на важливості роботи комісії, котра розглядає окремі випадки призначення субсидій, адже вимоги до субсидіантів посилюються, норми споживання зменшуються, а у селах люди із низьким прожитковим рівнем залишаються заручниками збудованих колись просторих осель і застарілих енергоємких котлів. Особливої уваги потребують малозабезпечені громадяни, багатодітні родини.

Є. Зима,
фото автора