Сьогодні іменини в бібліотечної родини

Є у вересні особлива дата – 30 вересня. Саме у цей день бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Ми пишаємося тим, що маємо це свято як вияв глибокої поваги до нашої праці, як визнання суспільної значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових частин інформаційної структури суспільства. У цей день ми вшановуємо високу місію бібліотеки та бібліотекаря: інформувати та просвіщати, допомагати і навчати орієнтуватися у величезному потоці інформації.

Бібліотеки Варвинської ЦБС – це культурні центри, що забезпечують інформаційні потреби реальних та потенційних користувачів нашого району. Вони надають можливість міжосо­бистісного спілкування практично всім жителям Варвинщини, організовують їхнє культурне дозвілля.

Книгозбірні відіграють важливу роль у житті громади. Тут широко проводиться соціокультурна робота, яка представлена розмаїттям форм роботи та спрямована на задоволення духовних та інформаційних потреб користувачів. Бібліотеки активно співпрацюють з батьками, педагогічними колективами шкіл, дитячих садків, іншими установами району, постійно впроваджують нові форми роботи по залученню громади до читання. З підключенням 4 бібліотек Варвинської ЦБС до всесвітньої мережі, для користувачів відкрився безкоштовний доступ до Інтернету, а також з’явились нові можливості: сканувати та друкувати тексти, записувати інформацію на електронні носії, скористатися електронною поштою, безкоштовною юридичною консультацією у режимі онлайн, програмою Skype, замовити квитки на потяг, літак, концерти у різних куточках України та інше.

Завдяки новим послугам, у бібліотеках побільшало відвідувачів. Користувачам, які не мають навиків роботи в Інтернеті, постійно надаються консультації, щоб зробити перші кроки у всесвітній мережі.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Велику роль у житті бібліотеки відіграє співпраця з місцевою владою, яка бере участь в покращенні матеріально-технічного стану бібліотек, фінансуючи, по можливості, витрати на придбання нової літератури, ремонти приміщень для створення сучасного дизайну та оформлення інтер’єру бібліотек. Громада завжди підтримує бібліотеку, яка відображає інтереси та задовольняє її запити – авторитетну, корисну, з творчими працівниками.

Основним фактором, що визначає стиль та високий професійний рівень роботи бібліотек Варвинського району, є кадри. У ЦБС працюють віддані справі бібліотекарі, всі різні, але об’єднані спільною любов’ю до своєї професії. Привітні, уважні, добрі та щирі, з єдиною шляхетною мрією – дати вірні орієнтири читачу не тільки в світі літератури, але й у житті, допомогти навчитися любити книгу і все життя неквапливо розмовляти з нею. Вони несуть своїм читачам радість знань, високу культуру, любов до мистецтва.

У день професійного свята хочу згадати відданих бібліотечній справі нашого району людей, які понад 40 років свого життя присвятили служінню книзі: Н. Порплицю, Н. Целеп, Л. Сліпченко, В. Коротун, вони продовжують працювати й нині. Переступили 30-річний рубіж трудової діяльності В. Заєць, А. Фесенко, В. Лещенко, Н. Янина, Н. Лісова, Н. Терно. Понад двадцять років на бібліотечній ниві В. Бобошко та Н. Гаценко. Не відстають від них у завзятті К. Мартиненко, Н. Нещадим, В. Парахненко, Т. Петрич, О. Зоря, К. Андрієнко, О. Клижка та Н. Радченко. Саме про них, скромних, інтелігентних людей, з маленькою зарплатою написані наступні рядки:

В бібліотеці часом тихо, а часом гомін між людьми.
Це споконвічне царство книги  й господарюємо в ньому ми.
Хтось скаже ніби ця робота спокійна  й зовсім незначна,
Та є і в нас свої турботи, печалі  й радості сповна.
Ми цю професію обрали і долі іншої нема,
Якщо комусь в пригоді стали – життя  прожите недарма.
Життєву мудрість і натхнення черпаєм  із хороших книг
І всі відомі в світі вчені не стали б  вченими без них.
А ми, немов маяк у морі тих швидкоплинних кораблів,
Ведем в книжковому просторі своїх завзятих читачів.

Шановні ветерани, працівники бібліотечної галузі району та шанувальники книги! Сердечно вітаю вас з Днем бібліотек!

Хай бібліотечна нива колоситься добірними зернами людської мудрості, які ви щедро засіваєте в стінах своїх бібліотек, де зростатимуть нові покоління мудрих і допитливих шанувальників книги. Нехай ваша праця – праця хранителів людської мудрості – завжди користується заслуженою повагою в суспільстві і знаходить гідний відгук у людських серцях! Щастя, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму вам! Щоб вистачило наснаги, молодецького запалу для нових творчих здобутків і звершень!

О. Короленко,
директор КЗ «Варвинська централізована бібліотечна система»