СИТУАЦІЯ В ОБЛАСТІ КОНТРОЛЬОВАНА

“Війна триває. Та щоб у ній перемогти, маємо чітко розуміти, в якій системі координат зараз перебуває кожна галузь Чернігівщини, – інформує загал області через свій телеграм голова Чернігвської ОВА В. Чаус. – Так, ситуація дуже мінлива, але контрольована.

Безпека. Періодично ворог обстрілює наші прикордонні пункти.
Ведеться ворожа розвідка. Над областю літають ракети.
Підрозділи ДСНС активно працюють щодо розмінування території.
Нагадую, наразі прогулюватися лісами та біля річок заборонено (розпорядження №147 від 20 квітня). Це небезпечно.

Соціальний захист. Усі соціальні виплати у травні надходитимуть у звичний спосіб. 30 квітня завершили приймати заяви від внутрішньо переміщених осіб. До області продовжують надходити продовольчі набори від Рівненської та Дніпропетровської областей. Їх розподіляють по районах, далі — по громадах. Найближчим часом отримаємо і санітарно-гігієнічні набори для вразливих категорій населення.

Охорона здоров’я. Проходять закупівлі медвиробів за державний кошт.

Освіта. Усі школи (окрім закладів Іванівської та Киселівської громад) поновили дистанційне навчання. Кожна громада визначається з терміном завершення навчального року. Документи про освіту вже замовлені. ЗНО відмінено, однак триває підготовка до мультидисциплінарного тесту.

АПК: Цьогоріч, за оптимістичним прогнозом, буде засіяно 70% площ під ярину.

ЖКГ: По області майже повністю відновили електропостачання. У найбільш постраждалих мікрорайонах Чернігова поки нема газу. 65% абонентів обласного центру мають водопостачання. Втім, через збільшення навантаження на систему, зростає і кількість поривів. Тож вкотре наголошую: до міста варто повертатися лише за крайньої необхідності. Чернігову треба час, щоб підготувати критичну інфраструктуру.

Де є можливість, заходять пасажирські перевезення.
Два мобільні оператори вже майже повністю відновили свої мережі на території області.

Будівництво: Визначено перелік об’єктів для першочергового відновлення. Окреслюємо наступні етапи роботи. Продовжується фіксація пошкоджень.Наразі в реєстрі вже більше трьох тисяч адрес. На території області продовжують ремонтувати дороги та облаштовувати об’їзді маршрути, де зруйновано мости.

Економіка. Шукаємо варіанти для залучення позабюджетних коштів у відбудову області.
Фіксуємо пошкодження виробничих потужностей.

Ми все зможемо!”

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).