ШЛЯХ ВІДНОВЛЕНО СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ – так і треба виживати у час війни

З початку повномасштабного вторгнення  військ Російської Федерації на територію України нашій державі у екстреному порядку довелося вживати низки заходів, аби перешкодити пересуванню ворожих сил і техніки углиб  країни. Зокрема, як не шкода було своїх інфраструктурних об`єктів, проте у зонах бойових дій, поблизу них, на ключових напрямках руху демонтували мости, перекопували дороги, облаштовували загородження і блокпости. Рішення, де саме бути таким об`єктам, ухвалювалися військовими комісаріатами.

На території Варвинської громади, на шляху між Варвою і с. Дігтярі Срібнянської громади теж було влаштовано такий перекоп, аби перешкодити руху ворожої техніки, яка у перші дні навали рухалася так званою сумською трасою. Коли небезпека минула, мешканці Срібнянщини ініціювали відновлення важливого для них шляху. Свої прохання, претензії, вимоги висували здебільшого у соцмережах до керівництва Варвинської СТГ, аргументуючи тим, що не мають належного забезпечення хлібом, ліками  –  пряма турбота Срібнянської селищної ради і місцевих старостатів.

Спершу на місці перекопу військові погоджували тільки тимчасову конструкцію, яку у разі потреби можна було б швидко демонтувати. Розглядалися варіанти встановлення тут дерев’яного переходу або металоконструкцій. Проте подібні облаштування несли б певний ризик для автомобілістів. Тож, наприкінці квітня, після погодження  робіт з Прилуцькою військовою адміністрацією, Варвинська селищна рада, залучивши техніку КП “Господар”, розпочала відновлення перекопаного шляху – все ж таки, засипали грунт, асфальтовий бій.

Після просідання   ділянки  на допомогу варвинцям підключилося СТОВ “Батьківщина”, що обробляє землі на Срібнянщині – зміцнили насип цегляним боєм. “Ми вдячні керівникам господарства Миколі та Олегу Дмитренкам, до речі, вихідцям з нашої Варви,  за допомогу, вони  приходять на виручку місцевим громадам у багатьох проблемних питаннях.” – Говорить  Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва.

У якнайшвидшому відновленні зазначеного шляху найбільшою була  зацікавленість  мешканців Срібнянщини – вони відвідують наші лікувальні заклади, магазини, їдуть на роботу тощо, тож, замість суперечок, кому саме належить виконати роботи, і слід було це зробити разом, спільними зусиллями. У приклад – мешканці північних районів Чернігівщини, де люди толокою, згуртовано відбудовували навіть мости, зазначає голова Варвинської громади.

Не слід забувати, що війна у країні триває і всі оборонні заходи, яких вимагатиме ситуація, і надалі місцевою владою виконуватимуться безумовно, нагадує вона. Ми всі повинні ставитися до цього з розумінням, адже це – безпека кожного з нас  і  спротив загарбникам.

За повід. Варвинської селищної ради

Світлина: https://www.facebook.com/sribne.gazeta

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).