ЩО РОЗГЛЯДАЛОСЯ НА ЗІБРАННЯХ ВАРВИНСЬКОЇ МЕРІЇ У БЕРЕЗНІ-КВІТНІ

Із сесій селищної ради та засідання виконкому

Питання – мирні і спричинені війною

На засіданні виконавчого комітету Варвинської селищної ради, що відбулося 22 березня, було розглянуто низку питань поточної життєдіяльності громади – як звичної тематики, так і ті, що постають під впливом нової реальності існування держави.

Зокрема, було схвалено дворічну програму боротьби із небезпечним бур`яном – амброзією полинолистою (обсяги фінансування – 100 тис. грн з бюджету та інших джерел) та графік вивезення ТПВ у селищі, що розроблялися ще у довоєнний період, надано дозволи на спилювання аварійних дерев, заслухано звіти директорів комунальних підприємств громади.

Так, Надія Довбиш (директор КП “Озеряни”) поінформувала виконком, що підприємство надає послуги вивезення ТПВ, оранки, культивації ділянок і сівби сільгоспкультур, завезення дров. КП “Журавка” забезпечує водопостачання і водовідведення (інформував заступник селищного голови А. Галушка).

До речі, журавчани мають високий показник встановлення лічильників, проте збитковість залишається високою – тут роками в “ручному” режимі тримали занижену вартість послуг.
КП “Господар” (директор О. Ломака) теж торік спрацювало зі збитками – більше 400 тис. грн за послугою водопостачання і вивезення ТПВ.

Всі КП, і особливо сільські, поки що потребують фінансової допомоги громади. Головна причина – відсутність економічно обгрунтованих тарифів (села) або їх постійне оскарження у судовому порядку, як у селищі.

Про готовність до роботи селищного водопостачання в умовах перебоїв електроенергії запитували члени виконкому (є генератор, ще один планується придбати). Принагідно сільські старости Журавки, Гнідинців порушували питання організації благоустрою у селах – потрібні робочі руки і фінансування на оплату праці.

Одним з рішень виконкому оголошено тра­­диційний квітневий місячник благоустрою – війна війною, а життя має тривати. За пропозицією старост до заходів залучатимуться порушники комендантської години – і наука таким, і користь громаді.

Вкотре звучало нагадування, що заборонено випалювати чагарники, стерню, сміття, тим більше, що нині пожежно-рятувальні підрозділи не мають змоги оперативно реагувати на такі пожежі.

Виконком ухвалив чергове рішення про надання матеріальної допомоги низці мешканців громади: на лікування (більше 20 осіб), на поховання, при народженні дитини (6 осіб). Зокрема, родинам захисників України, загиблих у ході російсько- української війни, надано по 15 тис. грн. передбачено допомогу на лікування і двом травмованим волонтерам.

Обсяги відповідної програми підтримки додатково буде збільшено на 300 тис. грн.

А поведінкою і під час війни ніхто не здивував…

24 березня відбулася 24-та за черговістю у скликанні і друга у воєнний період сесія селищної ради. Їй передували засідання постійних депутатських комісій, де попередньо розглянули винесені на сесію питання. Вони були як нагального, воєнного, характеру, так і ті, ухвалення яких вимагає поточна життєдіяльність громади.

У комісіях традиційно не стільки часу вивчали ту чи іншу проблему, як дали можливість радівській опозиційній групці (фракція П. Порошенка) “спустити пару у свисток”. Лунали репліки: а яка потреба збиратися чи виносити на розгляд те чи інше – мовляв, у нас же ж війна, або навпаки – чому не розглядаємо ось це – у нас же війна… Дуже обурювалися, що сесія за результатами перевірки діяльності ради Держаудитслужбою мусила довиділяти для “Господаря” невідшкодовану різницю тарифів – виявлено розбіжність у 213,4 тис грн.

Перевіряючі вказали, що раді слід доплатити КП, тоді як скаржники, схоже, очікували підтвердження, що підприємство підтримується з бюджету неправомірно. Перевірка тривала у довоєнний період, її акт ще не було надано. От як почитаємо акт – тоді голосуватимемо, вигукували вони. Коли вкотре “узялися” за тарифи, один з депутатів більшості мусив нагадати про ситуацію нині в Чернігові: ніхто не згадує, чи великий тариф, чи малий, чи була СЕО. Аби лиш де узяти відро води…

З голосними опозиціонерами чи без них, завдяки виваженій і згуртованій роботі більшості, винесені рішення було ухвалено. Зокрема, й щодо компенсації комунальникам, а також затверджено звіти керівників КП Варви, Журавки, Озерян, внесено зміни до селищного бюджету, програми підтримки воїнів АТО/ООС (додатково спрямовано 300 тис грн – на виплати родинам загиблих і травмованим), затверджено положення про відділ соцзахисту, сектор у справах сім`ї, молоді та спорту ради, погоджено кандидатуру керівника місцевого добровільного формування та низку інших питань.

Сесія завершилася повідомленням селищного голови: 24 лютого, з початком російського вторгнення в Україну, вона написала заяву на вихід із ОПЗЖ, від якої балотувалася на посаду, і надіслала її керівникам партії засобами електронного зв`язку. Присутні мовчки послухали.

Додаткове фінансування на потреби оборони

Заради цього, основного, питання порядку денного 7 квітня й скликалася вкотре позачергова сесія селищної ради – 25-та.

Змінами до цьогорічного бюджету і Програми територіальної оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021-2022 роки було додатково передбачено 1 млн грн із селищного бюджету. Зокрема, відповідно до законодавства про основи національного спротиву у громадах діють місцеві добровольчі формування, діяльність яких теж потребує належного матеріального забезпечення. За рішеннями, які представили депутатам заступник селищного голови Андрій Галушка і начальник фінансового відділу Марина Кузьмич, кошти спрямовуватимуться на придбання спорядження, засобів захисту і зв`язку, ліків тощо, на пальне для техніки – як на потреби ЗСУ, так і для добровольчого формування відповідно до до потреб.

Сесія відбулася швидко й продуктивно, адже розглядалося те питання, яке у час війни і не може бути дискусійним. Опозиційна група була у неповному складі, тож і зайвої риторики звучало менше.

Наприкінці зібрання секретар ради Микола Гайдай подякував депутатам за конструктивну роботу і нагадав головам фракцій про важливість відповідального ставлення до явки депутатів на сесії, активної роботи – особливо у такий непростий для країни період.

Є. Зима