“Просимо вас визначитися – ви з громадою, з людьми, чи зі своєю структурою?..”

Із сесії селищної ради

Одним з резонансних питань минулої сесії селищної ради, котра відбулася 26 травня, було звернення до ради і депкорпусу значної кількості мешканців громади (1381 підпис, жителі сіл Гнідинці, Остапівка, Калиновиця, смт Варва) щодо подальшої юрисдикції місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці. Зокрема, мешканці громади висловилися за його перехід до Православної церкви України (ПЦУ) від УПЦ – Українська православна церква, котра станом на восьмий рік агресії РФ у Донецькій, Луганській областях та Криму, на третій місяць повномасштабної війни Росії проти України, переконливо не відмежувалася від РПЦ – одного з ідеологів імперських зазіхань Росії на територію нашої держави. Відтак у залі були присутні як представники ініціативної групи щодо зміни юрисдикції, зокрема об’єднання церков, так і священики і окремі прихожани згаданого храму, котрі таку ініціативу відкидають.

Після тривалої й емоційної дискусії, котра транслювалася на ресурсах ради наживо, кожна зі сторін залишилася на початкових позиціях. Від імені підписантів колективного звернення педагог Варвинського ліцею №2 Тетяна Хотіна закликала місцевих священиків підтримати прагнення людей до єдиної української церкви у єдиній українській державі. Настав час визначитися, з ким ви – з громадою, з людьми, чи зі своєю нинішньою структурою, зверталася вона до духовенства. Цю тезу у виступах підтримали й депутати М. Бойко, В. Небрат, Л. Лущик та інші і закликали місцеву церкву реформуватися під сучасні реалії і потреби людей.

Позицію місцевих храмів УПЦ висловили благочинний Варвинського благочиння Володимир Гав’янець (журавська церква), настоятель Варвинської – Георгій Луценко. УПЦ вони називають окремою юридичною структурою, котра де-юре не має зв’язку з РПЦ, засуджують російську агресію, але не вважають можливим перехід до інших конфесій без рішень свого вищого керівництва, парафіян – лише групи постійних відвідувачів церкви, а не значної кількості мешканців територіальної громади.

Селищна рада, котра не має повноважень вирішувати подібні питання, дослухавшись до звернення громади, зафіксувала вже у зверненні депутатів до вищого керівництва держави прохання на законодавчому рівні взагалі заборонити діяльність в Україні Московського патріархату. Також рішенням ради рекомендовано місцевим храмам УПЦ провести загальні збори і визначитися щодо переходу до ПЦУ. Окремо буде вивчено, у чиїй власності перебувають культові споруди у громаді і земельні ділянки під ними.

Також того дня сесією ухвалено зміни до програми інфекційного контролю центру первинної медико-санітарної допомоги (буде збільшено закупівлі швидких тестів на ковід та матеріалів для ПЛР); прийнято майно на баланс ради (будівля колишнього кінотеатру), яке можна передавати в оренду чи продати на конкурентних засадах; продовжено оренду будівлі для військокомату; рішення щодо місця розташування місцевих медустанов (дороговартісна реконструкція будівлі поліклініки під центр “первинки” у зв’язку із ситуацією в країні відтерміновується на невизначений час, а тому немає потреби передавати йому приміщення); зміни до програми соціально-економічного розвитку – через здорожчання матеріалів “грантові” фільтри для очищення питної води буде встановлено не в п’яти навчальних закладах, як планувалося, а в трьох.

Зменшення державних субвенцій на освіту, і інклюзивну в тому числі, та на інші видатки констатували у змінах до бюджету, водночас на завершення проекту встановлення водяних фільтрів, на потреби турклубу “Ніка” тощо коштів було додано.

Рішенням непопулярним, але немину­чим було припинено діяльність Брагинівського ЗДО “Колосок”. Як йшлося в поясненні, його відвідує наразі лише двоє з трьох вихованців за контингентом, штат закладу – 6 осіб, подальша перс­пектива щодо наповнення невтішна. Відтак за потреби буде організовано підвіз вихованців до Озерян, а для догляду за приміщенням у Брагинцях – визначено працівника.

Записала Є. Зима, фото автора

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Звернення депутатів Вар­вин­ської селищної ради до Верховної ради України та Ради національної безпеки та оборони України щодо заборони функціонування на території України Української православної церкви, що є частиною Російської православної церкви

Вже понад 8 років, починаючи з 20 лютого 2014 року, триває агресія Російської Федерації проти України, що окупувала Автономну Республіку Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей.

24 лютого 2022 року Російська Федерація перейшла до повномасштабної війни з Україною, застосовуючи бомбардування населених пунктів, знищення мирних громадян, нехтування міжнародно визнаними правилами ведення війни. Тому особливого значення набуває всеохопна ліквідація ворожого впливу в усіх сферах життя.

Однією з головних підвалин загарбницької ідеології Москви протягом 31 року Незалежності України залишається філіал Російської православної церкви в Україні, що продовжує прикриватись назвою «Українська Православна Церква». До війни ця організація масштабно просувала ідеї «рускава міра», «братства» з Росією, роздмухувала внутрішні протиріччя в українському суспільстві на релігійному ґрунті.

З 2014 року регулярно фіксуються випадки допомоги окупантам та російським агентам, переховування їх в церковних будівлях та монастирях. Через «церковні ЗМІ» ллється антидержавна пропаганда. Особливо загострилась ситуація з початком повномасштабної агресії Москви 24 лютого 2022 року.

Українська Православна Церква за статутом є самокерованою частиною Російської Православної Церкви (надалі РПЦ).

УПЦ є сукупністю єпархій РПЦ на території держави Україна, а її предстоятель Онуфрій — один із митрополитів РПЦ.

«Патріарх Кіріл» Ґундяєв, якому на правах митрополії підпорядковується «Українська православна церква» (РПЦ в Україні), прямо благословив чергову фазу агресії РФ проти України. Це попри численні випадки руйнування храмів цієї конфесії від російських обстрілів, загибелі священників і вірян від рук московських агресорів. Вже багато священників та громад висловлюють небажання бути в одній структурі з Московським патріархатом.

Однак керівництво УПЦ продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

Враховуючи багаточисельні звернення громадян, просимо заборонити на законодавчому рівні діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, в тому числі Української православної церкви.

Звернення ухвалено рішенням 26 сесії Варвинської селищної ради

26 травня 2022 року

 

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).