ПОСЛУГИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ЛАНКИ

Актуально

Наших пацієнтів цікавить, які медичні послуги з надання первинної медичної допомоги вони можуть отримати від КП «Варвинський ЦПМСД», чи справляється за них оплата з пацієнта? Отож, нагадаємо їх.

Це динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, діагностика й лікування, надання в межах ПМД невідкладної меддопомоги при розладі фізичного чи психічного здоров’я людини, направлення відповідно до медичних показань, що не потребують екстреної медпомочі, для надання спеціалізованого чи високоспеціалізованого медичного втручання. Також проводимо вакцинацію згідно календаря профілактичних щеплень, консультуємо з питань допомоги для усунення чи зменшення звичок і поведінки, які є ризиком для здоров’я (паління, алкоголь, психоактивні речовини тощо).

Працівники первинної ланки зайняті динамічним спостереженням за неускладненою вагітністю, направляють до фахівця у разі потреби, ведуть медичне спостереження за здоровою дитиною. Надаються окремі послуги в регулярній оцінці стану важкохворого, його потреб, оцінюють ступінь болю і лікують больовий синдром, призначають лікування для подолання сукупних симптомів, консультують тих, хто доглядає за хворим тощо.

Служба направляє пацієнта згідно медпоказань для надання паліативної допомоги в обсязі, що виходить за межі ПМД, призначає лікарські засоби, медвироби, техзасоби медреабілітації з оформленням належних документів. Видаємо довідки, листи непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи, лікарське свідоцтво про смерть.

Проводяться загальний аналіз крові, сечі, вмісту глюкози в крові, на загальний холестерин, вимірюється артеріальний тиск, видається електрокардіограма, вимірюється вага, зріст, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити. Нагадаю, що всі послуги нашого центру надаються безкоштовно.

Принагідно акцентую увагу і на захворюваності на грип. Як відомо, нині в області багато людей хворіють на грип. Тривожна епідситуація і в районі. Тому нагадаю основні діагностичні критерії хвороби.

Вона починається гостро (висока температура, сильний головний біль, болі в суглобах, м’язах, очних яблуках, млявість, блювота тощо). Можливі й інші симптоми – кашель, біль за грудниною, закладеність носа, носові кровотечі, висип на тілі тощо.

Всі хворі на грип повинні дотримуватися ліжкового режиму до нормалізації температури, багато пити рідини – чаї, компоти, соки, морси і т.п. За наявності симптомів грипу обов’язково звернутися до медустанови.

Профілактика грипу така: в першу чергу, вакцинація, бо вона – найефективніший спосіб попередити хворобу чи для того, аби вона протікала без ускладнень. Найефективніша вона за місяць-півтора до сезонного підйому захворюваності. Хоча вакцинуватися ніколи не пізно.

На сьогодні для специфічної профілактики грипу використовують римантадин, арбідол, рекомбінантні інтерферони, спліт.

Будьте здорові і бережіть себе. Уникайте скупчення людей, частіше мийте руки, не контактуйте з хворими, правильно харчуйтеся, часто провітрюйте приміщення.

В.ПАНЧЕНКО,
головлікар КП «Варвинський ЦПМСД»