Петро Бакуменко: Питання завершення цьогорічного бюджетного року у районі слід терміново порушувати перед областю

У районній раді

Минулого вівторка, 29 жовтня, відбулося чергове засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань бюджету і фінансів за участі голови комісії Григорія П`ятниці і її членів Павла Сліпченка, Олега Ященка та Ірини Коломієць, заступника голови райради Віталія Хажанця. На обговорення поточних проблем фінансування бюджетних установ району голова райради запросив очільницю РДА Любов Долю, виконуючу обов`язки начальника фінуправління Світлану Тарасенко, керівників бюджетних установ району: Володимира Кутового – освіта, Юрія Полонця – райлікарня, Юрія Булаву – територіальний центр соціального обслуговування.

Приводом до зібрання став проект чергового спільного розпорядження голів ради і РДА щодо перерозподілу коштів з інших видатків на виплату зарплати у бюджетних установах за жовтень.

Зокрема, як інформувала С.Тарасенко, «знято» планові призначення з ремонту приміщення управління соцзахисту – близько 300 тис. грн, і 150 тис. – з видатків на обладнання газовим модемом лікарняної котельні, де половину витрат відшкодувала Варвинська ОТГ. Такий перерозподіл допоможе розрахуватися із терцентром, сектором освіти за жовтень, передбачити кошти на оплату харчування. Невеликий резерв, що лишається від перерозподілу коштів – близько 100 тис. грн, Петро Бакуменко запропонував все ж таки спрямувати хоча б на частковий ремонт даху управління соцзахисту. Там є такі ділянки, котрі зиму можуть не пережити, зазначив він.

Та чільне місце у обговоренні на комісії було відведено не стільки проблемі фінансування поточного місяця, як взагалі перспективам завершення бюджетного року. А вони, м`яко кажучи, не радують. На листопад-грудень в цілому на заробітну плату у закладах бюджетної сфери району бракує майже 2,7 млн грн., близько півмільйона – на інші поточні видатки (пальне, харчування у закладах освіти і медицини тощо). Зокрема, у освіті дефіцит щонайменше на 1,3 млн (зарплата непедагогічним працівникам, яка не компенсується державною освітньою субвенцією), у медицині – близько 600 тис., по терцентру соцобслуговування – близько 700 тис., у культурі – до 150 тис. грн.

Представниками РДА називалися такі шляхи виходу зі скрути: вкотре переглянути «приховані резерви», відмовитися чи відтермінувати певні видатки, зарплату «покривати» коштами майбутнього місяця. В інших районах області, наголосила Любов Доля, ще із серпня фіксувалася прострочена заборгованість по зарплаті.

Слід терміново, не чекаючи виникнення заборгованості із зарплати та інших першочергових видатків, порушувати перед обласною державною адміністрацією цю проблему, спрямувавши відповідне звернення, аби потреби Варвинщини було враховано у додатковій дотації, наголосив Петро Бакуменко.

Євгенія Зима, фото автора