Перше засідання – надано допомогу лікарні, на друге – зберуться після карантину

Із сесії селищної ради

Чергова, 44-та, сесія селищної ради, запланована на 19 березня, початково містила більше трьох десятків питань, проте поточна ситуація у державі, зокрема, обмежувальні заходи у зв`язку з поширенням нової небезпечної інфекції, змушує і органи місцевої влади розмежувати справи нагальні і такі, що зможуть зачекати. Наразі ж першочергове завдання – забезпечити безперебійну роботу об`єктів життєдіяльності громади в умовах карантину і надати допомогу місцевим медикам у підготовці до можливого приймання пацієнтів, інфікованих коронавірусом.

Відтак сесією того дня було затверджено бюджетне рішення, яким виділено 50 тис. грн додаткового співфінансування на потреби райлікарні у засобах захисту для медиків, медикаментах і матеріалах на початок можливого прийому інфікованих. Решту питань було відтерміновано на друге засідання, яке рада скличе після завершення карантину.

Як зазначив директор ЦРЛ Юрій Полонець, який брав участь у сесії, звернення про допомогу було адресоване чотирьом розпорядникам місцевих бюджетів – районного, двох ОТГ і с. Гнідинці. Наразі необхідну суму – 110 тис. грн, надають Варвинський селищний і Гнідинцівський сільський бюджети. Розрахунок складено на два тижні роботи інфекційного відділення (дві бригади).

Депутати запитували представника медицини, чи достатня ця сума на першочергові заходи, чи забезпечені медпрацівники інших установ району – екстреної, первинної медицини, засобами захисту, чи мають варвинські медики апарати штучної вентиляції легенів (є два старих, нові коштують близько 400 тис. за одиницю), яких змін може зазнати структура ЦРЛ з 1 квітня. Зокрема, під загрозою вивільнення залишаються близько 40 працівників із двохсот, котрі у штаті ЦРЛ нині.

Селищні обранці висловилися за те, що раді слід переглянути раніше заплановані видатки, зокрема, придбання службового транспорту тощо, аби мати резерв на нагальніші потреби.

Як звучало в обговоренні, Варвинська ОТГ планує і надалі, зі стартом реформи вторинної ланки медицини в Україні, яку ніхто, на жаль, не відтерміновує навіть з початком пандемії коронавірусу, надавати райлікарні своє співфінансування.

Також фінансовим рішенням сесії було збільшено дохідну і видаткову частини бюджету на 100 тис. грн, переданих Озерянською ОТГ на навчання своїх школярів у Варвинському МНВК, на 570 тис. – додаткової державної субвенції на зарплату педагогів, здійснено перерозподіл існуючих видатків.

У сесії брали участь 16 селищних обранців, вела засідання секретар селищної ради Любов Лущик. У обговоренні питань сесії взяли участь депутати Віктор Гармаш, Валентина Бойко, Тетяна Прищенко, Микола Гайдай, Василь Небрат та інші.

Євгенія Зима