ОЗЕРЯНСЬКА “СПРОМОЖНІСТЬ” – НЕХТУЮЧИ ІНТЕРЕСАМИ СУСІДІВ?..

Із сесії селищної ради

Минула чергова сесія селищної мерії 25 червня збиралася не тільки заради поточних і звичних земельних, організаційних, фінансових рішень.

Реагуючи на ситуацію довкола формування перспективного плану спроможних територіальних громад області – Озерянська ОТГ, котру не було включено до оновленого плану, протестними акціями домоглася обіцянки обласної влади ініціювати зміни щодо подальшої діяльності на Варвинщині двох ОТГ – селищні депутати виклали свою позицію у зверненні до можновладців всіх рівнів. Адже той, добрий для озерянських активістів, намір якась мудра голова запланувала втілити шляхом «підсилення» їх громади …сусідніми селами Гнідинці та Остапівка, відірвавши їх від майбутньої Варвинської.

Свою незгоду з таким планом представники місцевого самоврядування обох сіл висловили на нараді у ОДА, а також – відповідними рішеннями сільських рад, узагальнивши позицію більшості сільчан. Безперечно, для них в ідеалі було б краще існувати самостійно, але коли приєднання до інших громад стане неминучим – воліють гуртуватися з тими, де є краща транспортна доступність, розвинутіша інфраструктура медичних, освітніх та ін. послуг. Приміром, говорять вони, гнідинчанам їздити до ймовірного центру ОТГ в Озерянах довелося б …через Варву. Тому мусили нагадати ініціаторам такого несподіваного «маневру» з укрупненням базові принципи реформи – добровільність і спроможність.

Варвинський селищний голова й у день сесії брала участь у зустрічах щодо таких перспектив, а депутати одностайно підтримали звернення, що оприлюднюємо в газеті.

Президенту України Зеленському В. О.
Прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А.
Народному депутату  України Зубу В. О.
Голові Чернігівської ОДА Прокопенку А. Л.

Звернення депутатів Варвинської селищної ради

Шановний пане Президенте України!
Шановний Прем’єр – міністре України!
Шановний Народний депутате України!
Шановний голово Чернігів­ської ОДА!

Звертаємось до вас і переконливо просимо не допустити примусового приєднання Гнідинцівської та Остапівської сільських рад до Озерянської сільської об’єднаної терито­ріальної громади, оскільки їх жителі хочуть увійти до Вар­винської ОТГ.

На землях Гнідинцівської сільської ради працюють бюджетоутворюючі підприємства ПАТ «Укрнафта», переважна більшість працівників яких проживають в смт Варва. І якщо податки з доходів фізичних осіб підуть до Озерянської сільської об’єднаної територіальної громади, то вся соціальна інфраструктура, яка десятиліттями створювалася і функціонує в смт Варва, занепаде, що стане причиною збільшення безробіття та зростання соціальної напруги.

Жителі Гнідинцівської та Остапівської територіальних громад наразі користуються пакетом адміністративних та соціальних послуг в смт Варва, що неможливо отримати в селі Озеряни. При цьому повністю відсутнє автобусне сполучення між даними населеними пунктами.

Дуже сподіваємось на вашу допомогу і підтримку у нашому прагненні не допустити прийняття невиважених рішень без урахування думки та інтересів населення, а саме: приєднання Гнідинцівської та Остапівської сільських рад при затвердженні перспективного плану об’єднання громад Чернігівської області.

Озерянська сільська об’єднана територіальна громада, якщо жителі громади мають таке бажання, повинна функціонувати в тих межах, в яких її було утворено.

Усі дії із застосуванням примусового приєднання Гні­динцівської та Остапівської сільських рад до Озерянської сільської об’єднаної територіальної громади підірвуть авторитет діючої влади та Пре­зидента України.

Прийнято на засіданні 48 сесії

Варвинської селищної ради сьомого скликання

 

Сесійне засідання, котре вела секретар ради Любов Лущик, розпочиналося заявою депутата Т. Шашлової про вихід із фракції «Батьківщини» та виключенням з порядку денного питання про прийняття у селищну власність місцевого довгобуду 30-квартирного житлового будинку, як непідготовленого до розгляду. Теж 25.06 рішення про передачу всього належного їй комунального майна у селище ухвалювала районна рада, аби уникнути його переходу до майбутнього укрупненого району, проте проект на розгляд селищних депутатів чомусь містив тільки довгобуд. Відтак до питання повернуться, вивчивши рішення районних колег.

Теж на довивчення, але вже у ході сесії, відрядили і рішення щодо передачі на баланс КП камер відеоспостереження (до речі, одну з них, зниклу одразу після встановлення, компенсував підрядник), якими послуговуватиметься поліція, а також іншого майна. Забракло простої комунікації – підприємству не довели до відома, чому саме їм передають, який механізм подальшої співпраці з поліцією.

Із земельних червневої сесії: по гектару безкоштовних паїв надано чорнобильцям В.Кисляку, М.Воробйову; варвинчанкам В. Чичоті надано 1 га залишених городів «на сипках» у Варві, О. Клименко – на батьківщині у Булавівщині 1,5 га.

Фінансові зміни такі: за наполягання бюджетної комісії, зокрема її представників – аграріїв В. Гармаша, М. Гайдая, з нагоди Дня медика на преміювання працівників первинної і вторинної медицини виділено близько 250 тис. грн, знявши видатки із планованого при формуванні бюджету придбання нового автомобіля для потреб селищної ради. У час роботи медиків в умовах поширення коронавірусу, існування нагальніших потреб рада мусить переглянути пріоритети, наголосили вони і всі присутні колеги-депутати їх підтримали. Також за рахунок економії коштів на придбання інсулінів додатково 25 тис. спрямовано на оплату праці мобільної бригади медиків, які працюють із хворими на COVID-19, 15 тис. – на кондиціонери для стоматологічних кабінетів.

А от про добробут держслужбовців вкотре подбала держава – за урядовою постановою відбулося чергове підвищення посадових окладів. Таких змін зазнав і штатний розпис селищної ради, як і всіх самоврядних органів. Преміювання голови ради (посадовий оклад підвищено з 9,5 до 11,5 тис. грн.) зафіксовано на рівні 20%. Вже не вперше воно зменшується – з кожним підвищенням окладу, відтак подібні чиновницькі «бонуси» очільницю зазвичай оминають.

На «депутатські» 5 тис. грн від С.А. Гайдая, депутата облради від Варвинщини, збільшено програму підтримки райради ветеранів.

Деяких змін зазнали рішення щодо функціонування торговельного майданчика – торгівля молодняком птиці, рослинами, збіжжям тощо проводитиметься на ділянці біля запасного поля стадіону, порядок тут контролюватиме КП.

Немало гострих дискусій прозвучало у ході підготовки сесії на комісіях, під час сесійного засідання, тож Микола Гайдай звернувся до апаратівців ради з проханням ретельніше готувати кожен проект, узгоджувати його із зацікавленими учасниками, щоб робота ради була продуктивнішою. Тримати руку на пульсі фінансових негараздів у галузях й вчасно ініціювати їм допомогу, як от у ситуації з медиками, просив заступників голови.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.