НАПРУЖЕНА, ЗАТЯЖНА, КОНФЛІКТНА

Із сесії селищної ради

Як і взагалі старт нової переформатованої громади. Такою була чергова, 5-та, сесія селищної ради, що відбулася 18 лютого в залі засідань попередньої адмінбудівлі цього самоврядного органу по вул. Пилипенка. Хоч тоді тривало «переселення» відділів і служб ради у адмінприміщення колишнього району (вул. Шевченка), яке передано громаді у ході реорганізації районних установ, проте засідання ще раз наочно показало: навіть колишня сесійна зала більше не відповідає потребам укрупненої громади – вперше за останні роки тут забракло місць всім учасникам сесії.

Інша особливість лютневого зібрання – депутат від РПЛ за прикладом лідера «стрімила» із сесійної зали – вела трансляцію в інтернет. Щоправда, увімкнена у залі камера ефект має неоднозначний: ніколи не знаєш – депутат голосно працює на громаду чи …на камеру.

Ще до офіційного старту сесії селищні обранці мали нагоду поспілкуватися з керівником Прилуцького відділення поліції Н. Парицієм, який поінформував їх про перспективи облаштування у Варві служби поліцейського офіцера громади – оплата праці з держ­бюджету, а підпорядкування громаді. Щоб якомога швидше запустити її, селищна рада має забезпечити приміщення і придбати автомобіль (щоб отримати автівку від держави чи меценатів – черга триватиме років 7-8). Задіяти будівлю колишнього райвідділу для таких потреб можна буде у перспективі, нині ж тут залишається сектор поліцейської діяльності від Прилук, зброя тощо.

На початку сесії заяву від фракції «Європейської солідарності» зачитала депутат Л. Шведюк: заявники вважають, що за період нової каденції ради чимало рішень приймається з порушенням законодавства. Такої думки, певно, і завсідник владних зібрань В. Остапець, адже час від часу, попри обурення присутніх, голосно втручався у хід сесії.

Голова фракції «Батьківщини» А.Костін ініціював створення комісії щодо подальшої роботи футбольного міні-поля, яке вийшло з ладу невдовзі після зведення; голова бюджетної комісії, представник «Рідного дому» В. Небрат підготував звернення щодо преміювання педагогів і медиків з нагоди професійних свят; В.Полянна (фракція РПЛ) – розміщення музичної школи у адмінбудівлях селищної ради чи РДА. Представив нові депутатські звернення і виконання попередніх секретар ради М. Гайдай.

Щодо переміщення музшколи у інше приміщення загал поінформував заступник селищного голови О.Філоненко. Комісія за участю представників колективу і батьків вивчала кілька варіантів, потреба закладу – 13 навчальних кабінетів. У адмінбудівлях, які вивільнялися, зокрема, на другому поверсі селищної ради – 7 кабінетів (частина першого поверху – у власності служби охорони), на другому поверсі РДА – 18, обидва приміщення без належних санвузлів та із «сусідами». Як вдаліший варіант розглядається вільна будівля колишнього райвідділу освіти (18 кімнат, більше 600 м кв площі, має всі необхідні комунікації, внітрішній санвузол). Це окрема автономна споруда, яку не треба «ділити» з іншими установами чи закладами, але потребує певного ремонту і облаштування під потреби музшколи.

А безпосередньо на розгляд сесії того дня виносилися до пів сотні організаційно-фінансових, земельних та інших питань. Зокрема, затверджено передавальний акт Озерянської сільської ради (як і в усіх приєднаних селах, цьому передувала інвентаризація майна); організаційні заходи із забезпечення діяльності комунальних підприємств «Журавка» і «Озеряни», «Покровське» (Антонівка), створених за існування Озерянської ОТГ центрів надання соцпослуг та культури і дозвілля. Як звучало в ході обговорення, техніку, якою користувалося КП «Озеряни», було надано йому в оренду СТОВ «Дружба-Нова». Для потреб села тут буде залишено трактор, іншу потрібну громаді техніку орендуватиме КП «Господар» і за необхідності залучатиме на роботи у населених пунктах громади.

Сесією було внесено зміни до селищного бюджету – виділено бл. 480 тис. грн субвенції Прилуцькому районному бюджету на розрахунок вивільнених працівників районного сектору освіти Варвинської РДА. На їх прохання у ході сесії депутати внесли зміни до проекту рішення, аби розрахунок містив і стимулюючі виплати. Профінансовано і потреби сільських установ у енергоносіях, більше 450 тис. спрямовано на зарплату у СБК, 110 тис. – на погашення заборгованих зарплати і податків по КП «Озеряни». Залишок районного бюджету (бл. 300 тис.) буде спрямовано для вивільнених працівників райради – такий підсумок перемовин з прилуцькими управлінцями.

Також сесією затверджено звіт про виконання селищного бюджету за 2020 рік, програми: розвитку житлово-комунального господарства (серед заходів – підтримка комунальних підприємств громади, придбання техніки, облаштування сільських полігонів ТПВ, ремонт водомереж тощо); розвитку та збереження зелених насаджень (200 тис. грн.); територіальної оборони і мобілізаційної підготовки (близько 300 тис. грн.); місцевих стимулів для медиків (400 тис., придбання житла молодим лікарям, інші заохочувальні виплати тощо). Надано згоду на прийняття у власність громади новобудови Журавської амбулаторії, прийнято майно реорганізованої райради.

Рада затвердила низку положень існуючих і новостворених відділів та секторів у відповідності до законодавства і потреб громади: регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища; соціально-економічного розвитку, комунальної власності, інфраструктури, планування та обліку; архітектури, містобудування та будівництва; надання адміністративних послуг; юридичного; житлово-комунального господарства та благоустрою та ін.

Ухвалено й зміни до рішення щодо оплати праці Варвинського селищного голови, зокрема, встановлено 25% премії (у інших ОТГ області такі виплати – від 50 до 100%). Обговорення опозиційних депутатів було традиційно тривалим і голосним – питання з тих, на якому не піариться хіба лінивий. Депутати, що свого часу підтримували подібні рішення, приміром, у райраді, або ж делікатно мовчали, нині демонструють підкреслену принциповість.

Навіть рішення щодо надання безоплатних соціальних послуг територіальним центром соціального обслуговування окремим категоріям населення (за рахунок бюджетних коштів) супроводжувалося опозиційними наріканнями – за принципом: все не так…

Чималий масив рішень сесії стосувався земельних питань, зокрема: надання дозволу на розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Варвинської селищної ради; розроблення документації гідрологічного заказника місцевого значення «Леляківський»; розроблення документації на ділянки під польовими дорогами (ініціатива ТОВ «Журавка», яке сплачуватиме оренду) тощо. Радою відмовлено у наданні пільги зі сплати земельного податку підрозділу ДСНС, адже це питання наповнення місцевого бюджету.

Прийнято у комунальну власність Варвинської селищної територіальної громади з державної власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення – бл. 600 га (більшість вже передано Держгеокадастром на оформлення у власність громадянам, решту очікує інвентаризація). Розгляд заяв на подібні «гектари» поки що відтерміновується.

Із наданих наділів: 0,5 га в оренду під городництво Н. Луданій у х. Сіриків, 4,5 га у власність на «Сазі», де орендує землю, – А. Однольку (член фермерського господарства «Дружба-ІІІ» може приватизувати пай у розмірі середнього по громаді), три ділянки сільгосппризначення – в оренду ТОВ «Гнідинці-Агро» (Остапівка, Гнідинці), оформлюються у власність городи, якими користуються мешканці громади, і ділянки під забудову «атовцям»; двогектарні паї, згоду на які давали приєднані сільради, або право приватизації доведене у суді (за час однієї такої тяжби охочі користувачі городів мали змогу їх приватизувати).

Лютнева сесія відбувалася у дні останніх міцних морозів та ожеледі, тож проблеми обслуговування доріг і тротуарів звучало у залі. Як наголосила голова, посипання та інші проти­оже­ледні заходи комунальниками проводилися, проте ефект від них відчутний тоді, коли температура йде на відлигу. Нарікання від депутатів прозвучали на роботу прилуцьких шляховиків, на обслуговуванні яких за тендером дороги між населеними пунктами, тому В.Саверська-Лихошва обіцяла порушити це питання перед керівництвом Прилуцького автодору.

Є. Зима,
фото автора.

This slideshow requires JavaScript.