Монетизація субсидій: що очікувати у березні 2019-ого

Усі, кому призначено субсидію з жовтня – грудня 2018 року, мають отримати у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно у квітні надійдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневі.

Кожному одержувачу субсидії, якому її призначено з жовтня – грудня 2018 року, у березні 2019 року АТ «Укрпошта» має доставити персональні повідомлення про надання житлової субсидії у готівковій формі, із зазначенням розміру та способу виплати субсидії.
Особам, які отримують пенсію, субсидію виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через установи банків, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить АТ «Укрпошта».

Суть надання житлової субсидії у готівковій формі полягає в тому, що домогосподарство отримуватиме субсидію готівкою і далі має самостійно розраховуватися за спожиті послуги.

Особам, які не одержують пенсії, субсидія буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк. Для отримання грошового переказу необхідно після 12.03.2019 звернутися до найближчого відділення Ощадбанку та надати паспорт та ідентифікаційний номер. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні й травні.

Домогосподарствам, які звернулися за призначенням субсидій з 01.01.2019, нараховані субсидії перераховуються на персоніфіковані рахунки одержувачів субсидій, відкриті АТ «Ощадбанк». На відміну від готівкової форми монетизації вони не зможуть отримати ці кошти готівкою оскільки АТ «Ощадбанк» самостійно буде відшкодовувати субсидії виконавцям послуг і управителям багатоквартирних будинків за спожиті послуги по кожному домогосподарству.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання – гроші першочергово перераховуватимуться на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

АТ «Ощадбанк» щомісяця інфор­муватиме одержувачів субсидій SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок. Держава через АТ «Ощад­банк» сплачуватиме частину комуналки в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунків.

З 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018-2019 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року, здійснюється лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації.

А. Ройко,

начальник відділу соціальних допомог та компенсацій управління соцзахисту РДА