Мільйони з бюджету і тариф, вищий за попередній

Такий, як на мене, підсумок сумнозвісної епопеї оскарження тарифів на водопостачання і водовідведення у селищі, адже кількамісячне дофінансування із селищного бюджету збитків КП «Господар» наразі перейшло в ухвалення нового тарифу, вищого за попередній на пару гривень на кожному «кубі».

Виконкомом (засідання від 20 березня вела в.о. селищного голови Любов Лущик) було ухвалено відповідне рішення. Чи відчули мешканці Варви те тимчасове «здешевлення» водички на загальному кризовому тлі – запитання риторичне, а от бюджетні кошти на підтримку КП – це мінус у дорогах, водогонах чи інших потребах громади.

Проект рішення представили Оксана Нечай, начальник відділу економічного розвитку, ЖКГ, архітектури та містобудування ради, представники комунального підприємства: Олександр Ломака – головний інженер, Ірина Чечота – економіст, перший заступник голови ради Олександр Кальний. Зокрема, для всіх категорій споживачів з 1 квітня ц.р. водопостачання коштує 15,25 грн за м куб., централізоване водовідведення – 36,23. Як зазначалося, тарифи розроблено відповідно до нормативних документів і дотримано процедури і строків оприлюднення та ухвалення; станом на 1 січня цього року збитки підприємства в цілому сягнули більше 800 тис. грн, більше 1,1 млн – по водопостачанню і 400 тис. – водовідведення; щомісяця на 200 з гаком тисяч рада відшкодовує різницю тарифів; при розрахунку нового тарифу не передбачено прибутку чи необов`язкових виплат працівникам, його виконано за фактичними витратами, тож тариф зазнаватиме коригування при істотних їх змінах.

У обговоренні питання взяв участь мешканець селища В.П. Остапець, і цього разу наполягаючи, що, на його думку, розрахунки виконані невірно, тариф необгрунтований, його слід повернути «Господарю» на допрацювання.

Проте рішення було ухвалено одноголосно. Як звучало на виконкомі, з усвідомленням, що його оскарження теж можливе, але підприємство має працювати і виходити з фінансового піке.

Також того дня обговорили плани на місячник з благоустрою в громаді (інформувала заступник голови Ірина Чаленко).

Зокрема, вирубуватимуться чагарники, здійснюватиметься прибирання та вивіз гілля в районі Сухого яру, І дамби в с. Вос­кре­сенське, зоні відпочинку р. Удай, в’їздів в селище по вул. Миру в напрямку с. Світличне, по вул. Пилипенка (р-н. Холодниці).

Плануються загальноселищний суботник та толоки в Калиновицькому та Леляківському старостинських округах, висаджування дерев у скверах та на центральних вулицях, побілка бордюр, прибирання кладовищ, догляд братських могил, прибирання в парку Слави та «Казковому містечку».

Окремо наголошувалося на забороні спалювання сміття і реагуванні на такі випадки інспектора загону благоустрою і поліції, на залученні колективів і населення до упорядкування своїх територій.

Любов Лущик нагадала присутнім основні карантинні заходи у громаді: діяльність ринку і закладів торгівлі, крім тих, що торгують продуктами, засобами гігієни і агропродукцією, тимчасово призупинена.

Є. Зима