Конкурс у «первинці» знову оскаржується…

Із засідання виконкому

Не тільки пора відпусток, а відтак – низький кворум для проведення виконкому, зробили його минуле засідання від 12 серпня не вельми конструктивним. Йому передувало навчання у формі вебінару від столичних спеціалістів щодо подальших перспектив укрупнення старостинських округів відповідно до нового закону про старостат (ключова теза змін – для існування округу населення має бути більше 500 осіб), яке покрокового плану дій однак не дало. Отож наразі, як і перед засіданням виконкому того дня, тривають дискусії, де ж на Варвинщині у перспективі залишаться старостати і кого з ким доведеться єднати. Суперечок додає те, що безпосередньо до центру громади – Варви, села-сателіти приєднати не зможуть…

Атмосфера тієї напруженості перейшла і на засідання виконкому. Тривалим, але здебільшого безпредметним було обговорення звіту про виконання бюджету громади за І півріччя ц.р., адже напередодні змін принциповість зацікавлених осіб природньо наростає.

Бюджет громади за півріччя у цифрах: до загального фонду надійшло з урахуванням трансфертів 88 млн грн. З них офіційні трансферти (кошти з інших бюджетів, зокрема державні субвенції) – близько 24 млн грн – майже третина, податкові надходження – близько 63 млн. Найвагоміше джерело – ПДФО, бл. 42 млн (СТОВ «Дружба-Нова» -16 , ГПЗ – бл. 6 млн, ТОВ «Тозіналі» – до мільйона та ТОВ «Журавка» – 2,6). Рента від надр – 2,9 млн грн, акцизи – 2,8, податок на майно – 8, єдиний – 7,5 млн грн.

Близько 23 мільйонів гривень громада отримала від держави у якості освітньої субвенції, а «реверсу» до держбюджету віддала майже 6,6 млн. Майже пів мільйона довелося спрямувати до Прилуцького районного бюджету на зарплату із преміюванням працівникам ліквідованого сектору освіти колишньої Варвинської РДА.

Найзатратніша галузь – освіта, спрямовано 49 млн, на місцеву медицину – 6,3 млн за 6 міс., по 4 млн – заклади соцзахисту і культури тощо.

Низку запитань і нарікань озвучили: староста Леляків В. Неліпа – довколабюджетна тема, зокрема ставить під сумнів низку видатків в освіті і забезпеченість галузі, чи відповідає навантаження педагогів нормативам тощо; у ході обговорення звіту директора КП «Господар», що розглядався наступним, та інших комунальних питань – член виконкому від громадськості С. Кабалик, щодо результативності претензійно-позовної роботи на підприємстві, розрахунку тарифів на послуги, ефективної утилізації сміття тощо.

Звіт селищних комунальників за півріччя у цифрах: дохід від послуг і видатки підприємства – близько 5 млн грн, «Господар» обслуговує бл. 3,7 тис абонентів, збитковість – більше 200 тис. грн (зменшувати її допомагає вчасне коригування тарифів, вотопостачання – новий тариф діє з 1 липня, на ТПВ – розробляється), заборгованість споживачів за водопостачання – більше 360 тис., утримання будинків – більше 250 (переважно безнадійні борги), управління будинками – 94, вивезення ТПВ – 60 тис. грн. Із майже пів тисячі звернень, заяв, запитів тощо, що надійшли за півріччя до КП, 54 – від гр. Остапця В.П.

Директор КП О. Ломака надав пояснення членам виконкому і щодо тривалих та складних робіт на водогоні по вул Шевченка у селищі (неподалік Приватбанку). Там доведеться міняти всю «розв`язку» комунікацій, закуповуються необхідні матеріали.

Дискусійний настрій зібрання позначився на ухваленні рішень. Зокрема, багатостраждальне рішення «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів в смт Варва» (диференційовано обсяги від населення і юридичних осіб – магазинів, перукарень тощо) не набрало необхідної кількості голосів, відтак це може пригальмувати розробку тарифу на вивезення ТПВ. Як відомо, таке зволікання, як і безкінечні оскарження тарифів, спричинить збитки для КП, які ляжуть тягарем на селищний бюджет, адже різницю знову доведеться дофінансовувати. Відтак до питання повернуться на наступних засіданнях виконкому.

Наприкінці засідання було озвучено результати конкурсу на очільника первинної ланки місцевої медицини – Центру первинної медико-санітарної допомоги (підпорядковані сімейні лікарі, амбулаторії і ФП у селах). На посаду претендували три кандидати: лікарі – колишній директор Володимир Панченко, нинішній в.о. директора Роман Колодежний та колишня голова РДА Любов Доля. Комісія із числа представників виконкому селищної ради, колективу і профспілки центру до конкурсу не допустила Панченка В.І., на посаду директора, який призначається розпорядженням селищного голови, рекомендувала Долю Л.В.

Як звучало в інформації, у кожного з претендентів при поданні конкурсних пропозицій бракувало тих чи інших документів (В. Панченко – довідки про відсутність судимості, резюме, Р. Колодежний – автобіографії, конкурсної пропозиції в електронному вигляді, Л. Доля – документу про спеціалізацію «Організація і управління охороною здоров`я». Відтак розпочалося оскарження результатів конкурсу, зокрема Володимир Панченко, якого єдиним було недопущено до конкурсу, у ході досудового врегулювання вказує на порушення процедури конкурсу.

Найімовірніше, аби уникнути тривалої судової тяжби, конкурс, на таку, як виявилося, спірну посаду буде розпочато заново – втретє.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.