КОЛИ ГОЛОС – НА ВАГУ…

Із сесії селищної ради

15-та сесія селищної ради поточного, восьмого, скликання – остання серпнева, а відтак ще «літньо-відпускна», вдалася двосерійною. За недавніми змінами до законодавства для ухвалення окремих рішень, зокрема щодо надання у власність землі, нині потрібна не просто більшість депутатських голосів, а дві третини від складу ради. Для Варвинської – це 18 голосів, тоді як на пленарне засідання 17 серпня початково прибули 16 депутатів плюс 17-та – голова ради. Відтак, відкривши перше засідання, розглянули всі нагальні організаційні, фінансові і земельні питання, котрі не потребували саме 18 голосів, а надання землі у власність за пропозицією голови бюджетної комісії, депутата «Рідного дому» В. Небрата відтермінували на друге засідання 31 серпня – для того, аби такі рішення були не просто формально поставлені на розгляд, а зрештою ухвалені. Мова про більше двох сотень заявників, які вже витратили на документацію 3-4 тис. грн.

Явка першого засідання серпневої сесії стала показовою – майже в повному складі були відсутні опозиційні фракції «Європейської солідарності» і РПЛ (у залі лише по одному представнику), та навіть аби й були вони на депутатських місцях – зазвичай з більшості питань голосують «проти», «утримався», «не голосую» – схоже, ніби демонстративно «у піку» голові громади і колегам з радівської коаліції. Натомість ухвалення важливих рішень – виділення коштів установам, надання ділянок та інші, що не терплять зволікань, без піару і галасу, властивого опозиційним колегам, протягом скликання забезпечують депутати фракцій «Рідний дім», «Слуга народу», «Наш край», «Батьківщина», «ОПЗЖ».

Із земельного блоку серпневої сесії на першому засіданні ухвалено такі рішення: надання дозволів на розроблення технічної документації щодо відведення земельних ділянок (більше 150 заявників на двогектарні паї та ін. ділянки); затверджено межі існуючих наділів; до інвестиційно привабливих ділянок (право оренди через аукціон) включено 5 га ріллі у Гнідинцях та 3 комерційні ділянки у Журавці (бл. 20 «сотих»), також пропонуватимуться в оренду через аукціон селищні ділянки – бл. 0,2 га території колишньої сільгосптехніки та 30 м кв. під торговим павільйоном на виїзді з Пилипенка у напрямку Леляків (біля мосту); передано в оренду ділянку під магазином «Дніпро-М» їх власникам та продовжено оренду для райСТ ділянки під колишнім цехом безалкогольних напоїв (під 6 %, як і для всіх комерційних об`єктів); внесено зміни до договорів оренди із сільгоспвиробниками СТОВ «Богдан», А.П. Однольком (збільшено плату із 7 до 12 %); надано дозвіл на відведення в оренду промислової ділянки – 0,5 га для ТОВ «Варва Нафта» для розташування свердловини Озерянського родовища (неподалік х. Булавівщина); затверджено документацію на бл. 36 га лісосмуг і передано їх у користування КП «Господар» тощо.

Як акцентували увагу депутати, такі об`єкти слід грамотно доглядати, аби господарською діяльністю не завдати шкоди довкіллю – лісосмуги оберігають землі від ерозії, суховіїв тощо.

Відмову у наданні дозволу на відведення ділянки отримав заявник, який претендував на 10 «соток» прибудинкової території будинку №70А по Шевченка у селищі, а також більше 40 осіб-заявників на безкоштовні паї (право використано або бажана ділянка вже оформляється іншою людиною тощо). Відтерміновано розгляд більше 80 заяв на паї – щоб вивчити, чи вільні ділянки, чи має таке право заявник тощо.

Не дали селищні обранці згоди й на зменшення орендної плати для прилуцького підрозділу обленерго – з 10 до 6 відсотків (нині підприємство сплачує до селищного бюджету бл. 140 тис грн). Депутати, зокрема Ю. Булава з «Нашого краю», М. Бойко, Л. Лущик з «Рідного дому», наголосили: ми маємо наповнювати бюджет своєї громади, до компромісів готові, якщо енергетики повернуть сплату ПДФО за своїх працівників до Варви.

Орендарі антонівського ставка – ФГ «Агросервіс-МСЛ», звернулися за зменшенням оренди (10 га, нині оплата 12 тис. грн), оскільки СТГ розпоряджається і водним фондом, проте наразі згоди не отримали. Подібні питання вивчатимуться без поспіху, зазначав керівник земельної служби громади Є. Ігнатенко, адже йдеться про раціональне використання ключового ресурсу громади – землі, і наповнення місцевого бюджету.

Рішеннями ради із низки організаційних та фінансових у ході серпневої сесії ліквідовано виборчі комісії сіл громади, реорганізовано терцентр соцобслуговування населення (з державної організації на комунальну), затверджено штатний розпис селищної ради (81 посада, оклади – від 15-12 тис. грн у голови та заступників до 7 тис. і мінімальної – керівники відділів, спеціалісти), внесено необхідні поточні зміни до селищного бюджету, до програм соціально-економічного розвитку громади та її інформаційного забезпечення (висвітлення діяльності громади в ЗМІ), фінансової підтримки центру первинної медико-санітарної допомоги (кошти на пільговий відпуск ліків) тощо.

Зокрема, попри голосний «супровід» опозиційних депутатів на комісіях, на сесії та засобами інтернетцькування питання співпраці ради з єдиним зареєстрованим ЗМІ громади – нашою газетою (як відомо, місцеві радіо і телебачення канули в лету), відповідними рішеннями ради однак було продовжено фінансування випуску громадівської інформаційної сторінки у місцевій газеті. Як зазначала селищний голова і депутати коаліційної більшості, рада має дбати про збереження не тільки джерела виваженої й офіційної інформації для населення, а й місцевого підприємства, яке дає людям потрібні послуги, робочі місця і сплачує податки до громадівського бюджету.

This slideshow requires JavaScript.

Радою було взято до відома звіти за І півріччя: директора КП «Господар» О. Ломаки – про діяльність комунального підприємства; начальника фінвідділу селищної ради М. Кузьмич – виконання селищного бюджету (докладніше – в інформації із засідання виконкому). Зокрема, у обговоренні діяльності КП звучало, що внаслідок несвоєчасного затвердження економічно обгрунтованих тарифів на вивезення ТПВ і їх оскарження в судах підприємство зазнає суттєвих збитків, котрі доведеться відшкодовувати із селищного бюджету (після скасування тарифу – бл. 120 тис. щомісяця). Збитковість не подолано і щодо послуги водопостачання і водовідведення – більше 200 тис. грн за півріччя. Одним із кроків на зменшення безоблікового споживання води підприємство планує встановлення лічильників на багатоквартирні будинки чи й на окремі «стояки» у них, які виявлять розбіжності в оплаті.

Є. Зима, фото автора

Від автора: коли номер готувався до друку, 31.08. відбулося друге засідання 15-ої сесії. Явка на нього склала 21 селищний обранець. У повному складі зібралася депутатська коаліція, прибули аж 2 представники опозиційних фракцій, котрі голосували “традиційно” – “утрималася”, “не голосую”. Проте було розглянуто відтерміновані земельні питання – більше 200 заявників змогли отримати безкоштовні наділи, право на яке гарантовано законодавством. І без присутніх та відсутніх опозиціонерів більшість забезпечила 19 голосів.

This slideshow requires JavaScript.