КИСНЕВІ КОНЦЕНТРАТОРИ ТА ПУЛЬСОКСИМЕТРИ ОТРИМАЛИ МЕДЗАКЛАДИ ВАРВИНЩИНИ

У понеділок, 5 квітня, народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Валерій Дубіль зустрівся з керівництвом громади та медичними працівниками Варвинщини і передав вторинній медичній ланці 3 кисневі концентратори та 2 пульсоксиметри, «первинці» – 15 пульсоксиметрів – по одному у кожен фельдшерський пункт громади, амбулаторії та кілька залишиться у варвинських сімейних лікарів. Адже народний обранець вважає, що в період пандемії коронавірусу перше, що має бути у кожному медичному закладі – це пульсоксиметри, бо ускладнення від хвороби розвиваються дуже стрімко, тому надзвичайно важливо контролювати рівень кисню у людей, інфікованих коронавірусом, і вчасно надавати допомогу.

У ході зустрічі Валерій Олек­санд­рович детально розповів присутнім про перебіг захворювання коронавірусної інфекції, яку він сам переніс вже двічі, та як медик за першим фахом надав рекомендації щодо лікування хворих з симптомами COVID-19.

Селищний голова Валентина Са­вер­ська-Лихошва від імені медиків та усіх жителів громади подякувала народному обранцю за подароване обладнання, яке допоможе у порятунку хворих. А він у свою чергу відповів на всі запитання та пообіцяв і надалі підтримувати медичну галузь Варвинщини.

На сьогоднішній день у Варвинсь-кій лікарні вже є 23 кисневих концентратори, які незамінні при лікуванні цілого ряду хвороб, що супроводжуються нестачею кисню. І від їх наявності чи відсутності часто залежить життя хворого.

Як інформував директор КНП «Варвинська лікарня» Юрій Полонець, станом на 5 квітня у інфекційному відділенні на лікуванні перебували 8 пацієнтів, багато варвинців госпіталізовано у прилуцькі лікарні, які нині вже переповнені, а тому не виключено, що доведеться знову готувати терапевтичне відділення, щоб при необхідності можна було надавати допомогу пацієнтам, хворим на коронавірус. Адже останніми тижнями фіксується значне зростання кількості хворих на COVID-19.

Лікарі вкотре закликають людей вдягати маски і дотримуватися рекомендацій медиків. Адже зимовий спад захворюваності багатьох заспокоїв.

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ

This slideshow requires JavaScript.