КАРАНТИННА, АЛЕ НАПРУЖЕНА

Із сесії селищної ради

Березнева 7-а сесія Варвинської селищної ради була нетривалою, адже відбувалася в умовах загострення епідемічної ситуації, і у Варвинській громаді зокрема, проте однак стала напруженою, інформаційно перенасиченою. Депутатська присутність виявилася теж рекордною – 24 з 26 обраних.

А ухвалювалася того засідання низка організаційно-фінансових рішень і чималий блок земельних питань. Бо з передачею державних земель громадам, а також з приєднанням до укрупненої СТГ сіл колишнього району своїм правом на безкоштовний сільгосппай намагаються скористатися сотні мешканців громади та іногородні. Тож, на розгляд сесії виносилися формулювання і «надати дозвіл…», і «відтермінувати», і «відмовити».

Оперативне проведення сесії, в робочому, безконфліктному режимі, стало можливим завдяки ретельній підготовці питань у досесійний період апаратом ради і в депутатських профільних комісіях.

Із земельних, якими традиційно відкривали роботу, варто вирізнити такі: зарезервовано 15, в основному 2-гектарних, ділянок у селах Дащенки, Світличне, Богдани, Журавка та ін. для воїнів АТО/ООС; зарезервовано площу під розширення сільського кладовища в с. Світличне; включено в перелік інвестиційно-привабливих земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах, земельні ділянки площею близько 100 га на території сіл Антонівка, Журавка, Богдани, Дащенки, Кухарка, Мармизівка, а також ділянку 0,01 га під об`єктом торгівлі у Журавці; розпочато розроблення технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Дащенки, Мудре, Світличне, Ященків, Рубанів, Мармизівка, Макушиха, Макіївка; у зв`язку з ліквідацією колишнього маслозаводу припинено оренду земельної ділянки площею близько 0,7 га по вул. Садовій і здійснено поділ ділянки для подальшої передачі в оренду.

Рішенням сесії розпочато розроблення проекту землеустрою щодо визначення гідрологічного заказника місцевого значення «Леляківський», розташованого на території Леляківського старостинського округу, а також інвентаризацію земельних ділянок під сільськими фельдшерськими пунктами та адмінбудівлями окремих сіл. У оренду релігійним громадам передано ділянки: УПЦ – в Дащенках, християнам-п`ятидесятникам – у Варві і в Журавці.

Надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок безкоштовно у власність та затверджено відповідну документацію для більш ніж півсотні заявників – ділянки від невеликих під гаражі й городи до двогектарних сільгосппризначення – дозволи на них було надано раніше.

Ще для майже трьох сотень осіб надано дозволи на ділянки з нових земель на території Калиновицького, Озерянського, Ку­хар­сь­ко­го, Брагинцівського, Мар­ми­зів­ського старостинсь­ких округів та за межами смт Варва, переданих у власність СТГ. Це переважно по 1-1,5 га для мешканців селища, сіл Брагинці, Мармизівка, Озе­ряни, Жу­равка та ін.

Сесія затвердила відмови на 60 заяв – окремі претендують на землі природно-заповідного фонду, 10 громадян вже використали право на одержання безоплатно у власність земельної ділянки, але хочуть ще, у інших випадках відсутнє погодження орендарів або ділянки вже приватизовано. Більше двох десятків заяв написано на сінокоси і пасовища.

Розгляд майже чотирьох десятків заяв відтерміновано, географія проживання охочих до варвинської землі широка: Миргород, Вінниця, Кременчуг, Київ, Бориспіль, Прилуки, Ладан…

Березневою сесією було внесено зміни до програми соціально-економічного та культурного розвитку громади у зв`язку з наданням держсубвенції на придбання медобладнання – електрокардіографа, апарата для гальванізації і електрофорезу та мікроскопа.

Тривають організаційні заходи у ході реорганізації сільських закладів, зокрема, рішенням сесії було припинено центр культури та дозвілля, центр соцпослуг реорганізовано (приєднано до селищного терцентру) – додаткові структури, що створювалися свого часу колишньою Озерянською ОТГ. Низкою рішень затверджено передачу майна відповідним селищним відділам.

Сесією внесено зміни до переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг Варвинської селищної ради. Наразі їх налічується 111, але кількість зростатиме, і за рахунок соціальних зокрема.

До складу виконкому включено начальника відділу освіти В. Кутового. Змін зазнала комплексна програма «Молодь, сім’я, діти Варвинської громади» на 2021-2025 роки, програми фінансової підтримки лікарні (для організації ремонту терапевтичного відділення) та соціально незахищених верств населення громади, затверджено: положення про сектор оборонної роботи та цивільного захисту селищної ради, про старосту, програми «Профілактика правопорушень на 2021-2022 роки», розвитку фізичної культури та спорту Варвинської селищної територіальної громади на 2021 – 2025 роки, структуру та штатний розпис терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) вже із озерянськими працівниками тощо.

Зокрема, відповідаючи на запитання депутатів, керівник сектору поліції Олексій Бойко інформував, що кошти, передбачені програмою – 350 тис. грн, знадобляться на поповнення запасів паливно-мастильних матеріалів, ремонтні роботи, придбання комп`ютерної техніки. Поміч громади потрібна, як ніколи, штат сектору скорочено наполовину, проте він має обслуговувати територію колишнього Варвинського району.

Змінами до бюджету – одне з рішень порядку денного на пів сотні питань – було передбачено додаткові видатки на придбання медоб­ладнання та на заходи пожбезпеки по лікарні і озерянському стаціонару, на виплату заробітної плати у бюджетних закладах.
Серед проблем, що обговорювалися у ході сесії – необхідність додаткової посади медика у Кухарському ФП, виплата зарплати у КП «Журавка», облаштування сміттєзвалищ у селах тощо.

Є. Зима, фото автора