Із засідання виконкому селищної ради

„Юрособа” зареєструвалися і просять:
Штат нам! І бюджет!

Останнє станом на кінець літа засідання виконавчого комітету селищної ради, як і кожне зібрання під склепінням сучасної селищної мерії, хоч було і не затяжним, але теж мало свої родзинки. Зокрема, у арсеналі агрументів комунальників щодо необхідності затвердження нових тарифів на централізоване водовідведення з`явився новий і несподіваний, навіть відчайдушний – …труба. Вірніше її шмат у руках очільника КП. С. Садовий його десь хутко віднайшов і доставив у дискусійну залу, коли розгорілося чергове архіважливе і принципове вивчення (як і зазвичай, із гучного „заспіву” головного радівського вивчальника Д.Павленка): який же діаметр труби слід вказувати у документації на тарифи – зовнішній чи внутрішній? «Сотка» вона і є «сотка» – відчайдушно аргументував очільник з трубою в руках…

Тариф зрештою прийняли (23 з гаком гривеники за «куб» стоків – з 1 жовтня ц.р.), і навіть швидше, аніж, певно, мріялося комунальникам. От тільки, як на мене, сталося те не від вболівання за рентабельність роботи КП, і навіть не завдяки трубі-„сотці”. Просто вельмишановна юрособа-виконком, котру міцно обсіли активісти оптимізації всього, що ще рухається, зареєструвалася. Очільниця громади ще певний час інтуїтивно опиралася затіяній держреєстрації, марно доводила, що такої необхідності для функціонування громади немає, але у прагненні до співпраці з молоддю піддалася натиску.

Що з того вийде у перспективі, чи, бува, не двораддя у раді – подивимося, а наразі щонайменше попрану у тарифах законність – за твердженням активістів-завсідників судів, вони зможуть відновлювати швидше і легше – ніби на раз-два. Мабуть, зі свіженького тарифу на водовідведення і почнуть. До 1 жовтня сердешний може і не протриматися.

…А знаєте, дозволю собі ліричний відступ, адресований здебільшого тим, хто все ще сподівається на будь-яке порозуміння з …лисичкою, яку допустили до «співпраці» у курнику. Так ось: однією курочкою тут не минеться, «співпра­цюватиме» руда, доки не вибере все до ноги.

Засідання від 17.08. – надивовижу стисле, хвилин зо 50, питань на розгляд шестеро. Починали з «Господаря» – тариф на водовідведення і вихідні дані для розрахунку нормативів використання питної води (ланка у ланцюжку розроблення тарифу й на воду). Перепон до встановлення нового тарифу немає – зауваження громадськості враховані, виконком зареєстровано, бадьоро інформує С.Садовий.

Нетривала дискусія, ніби задля годиться, – довкола витрат на повірку лічильників, формулювань у рішенні, Звучить ущипливе: а чи цього разу тариф відшкодовує всі витрати КП? Станом на зараз – відшкодовує, кажуть комунальники, а що буде згодом – згодом і побачимо.

Далі – швидке і заледве не одностайне голосування. Теж надивовижу – 13 «за» новий тариф, «проти» – 0, «утрималися» – 2. Відтак аж проситься аналогія: на полюванні здобич теж зразу підпускають.

На погодженні вихідних даних для розроблення індивідуальних нормативів використання питної води ідилія „співпраці” дещо похитнулася. Півроку депутатська комісія скрупульозно вивчала протяжність водогонів, ніби й акти скріпили підписами, а ниньки закономірно з`явилися нові запитання: у інформації не відображено нові водогони, далі завелися про вже згаданий діаметр труб. Активісти оптимізації витрат «Господаря» Д.Павленко і Ю. Бачиш вказували, що слід зазначати і зовнішній, і внутрішній діаметри, і товщину стінки, і пропускну спроможність…

Принагідно член виконкому і позивач у процесі оскарження тарифів наголосив, що допустимі втрати води підприємство нині перебирає у кілька разів і немає чіткого плану дій, як їх позбутися хоча б у розрахунку тарифу, якщо не в натурі. На його думку, розкрадання води, на яке списують втрати комунальники, допоможуть виявити лічильники на вуличних водогонах, а Садовий покладає надії на закон, котрий таки зобов`яже споживача встановлювати прилад обліку.

Опісля всезагальної складно розшифровуваної дискусії, отих «страстей по трубі», голова ради мусила нагадати, що законодавчої вимоги погоджувати оте «шопопало», як називав розрахунок комунальників один із активістів, взагалі немає. Мовляв, просто рада і КП йдуть назустріч всім охочим вивчальникам. Перекричавши таки дискусію, вихідні дані запропонувала на голосування: і знову диво – погодити «шопопало» – «за» прохідна більшість – 12. Комунальники на радощах поспішили подякувати й відкланятися із зали, головуюча ж і товариство хором їм наздогін: «А трубу ж, трубу заберіть!»

Далі хутенько розглянули надання допомоги хворим і малозабезпеченим – із селищної казни в таких випадках у простягнуту руку подають від однієї до півтисячі гривень, а в порядку виключення хворому без рідні і постійного місця проживання цього разу погодили навіть три.

За заявами однієї підприємиці надали її магазинові поштову адресу, а іншої – відмовили в дозволі на облаштування вигрібної ями. Аргументували так: там, де є змога підключатися до централізованого водовідведення, споживачам рекомендуватимуть саме це.

І завжди дискусійне «Різне». У вервечці здійсненого за зауваженнями членів виконкому голова ради поінформувала їх про те, яких заходів вживає щодо вирішення питання ремонту стіни гаражів районної ради, котра межує із дитячим майданчиком у «Казковому містечку».

Той майданчик, до речі, встановлено за сприяння районної влади з депутатських коштів нардепа О.Кодоли. А нині, на переконання активістів виконкому, тил радівських гаражів раптом перетворився для них на «стіну плачу».

Нібито й вірно, добре, аби все довкола одномоментно стало упорядкованим. Але з досвіду споглядання конфронтації активу селища із районним мушу зауважити: натомість усуненому неподобству швидко віднайдеться наступне. За принципом смітини в чужому оці й колоди – у власному.

У запалі «співпраці» з активістами Валентина Василівна на додачу до листів обіцяла райраді «застосувати адмінстягнення». «В якому розмірі?» – Певно, не йняли віри виконкомівці. «Побачимо, – стишила оберти очільниця селища, – але сам факт!..» «А з поліцією домовилися? А наш інспектор з благоустрою може…» – все не вгавали члени й членкині. «Та який інспектор? Ми ж його… того, скоротили…»

А насамкінець голова поінформувала зацікавлених й просто колег про те, що 9 серпня виконком зареєстровано – це день уродин нової керівної юридичної особи селища. І посипалося від „зацікавлених”: а коли сформуєте штат? А чому це з нового року? А з нового – це з якого?..

Як обмовилася голова, нова юрособа ниньки ще не має своїх коштів, і з нового бюджетного року їх треба туди переправити…

Вельмишановні, а заждіть. Це ж які кошти і звідки? Чи, бува, не нашу спільну селищну «свиню-копилку» переправлятимете?.. Якщо так, то, може, нагадаєте громаді, хто ж вас на це уповноважив?

Є.Зима

P.S. Cьогоднішній „пис-пис” чергової серії „селищеади” шукайте поміж рядків вступу до неї. Десь там, де про «співпрацю» з лисицею у курнику.