ТАМ, ТАМ, ТАМ, тільки там, де …ми є!

Літній молодіжний та­бір «Територія активної молоді «ТАМ» вже вдруге, а відтак, маємо надію, що традиційно, проводиться в нашому районі з метою піднесення національного духу та патріотичного виховання молоді, створення можливостей для самореалізації та розкриття її творчого потенціалу.

Так, і цього року протягом трьох днів, з 11-го до 13-го серпня, активна молодь Варвинщини на території Леляківської ЗОШ І – ІІ ступенів мала змогу відпочити, показати свої спортивні вміння, відродити та підтримати українські традиції, долучитись до різних інтелектуальних змагань.

Серед учасників національно-патріотичного наметового містечка були представники з Варви, Антонівки, Дащенок, Жу­­равки, Мармизівки, Ос­та­півки, Світличного, Ле­ляків, а це – близько 70 юнаків і дівчат. Прикро, що громади решти сіл не змогли зорганізуватися і делегувати свою молодь, позбавивши її можливості відпочити і поспілкуватися з ровесниками.

Програма заходу була насиченою, а кожен із учасників табору зміг проявити, реалізувати та показати себе з найкращої сторони, беручи участь у всіх локаціях.
Захід був організо­ваний та проведений районною державною ад­міністрацією, за підтримки сіль­ськогосподарсь­ких товариств «Жу­равка» та «Дружба-Нова», за участю голови Варвинської районної державної адміністрації Любові Долі, голови Леляківської сільської ради Наталії Бачиш.

Дієвою була допомога в організації цікавих локацій для молоді від представників громадської організації сприяння українській армії «Фортеця» – володієш зброєю – володієш собою» – Керівник Андрій Кисіль, методиста районного Будинку школярів Ірини Прокопенко, вчителя фізичної культури Варвинської районної гімназії Олександра Тупіки, тренера туристичного клубу «Бригантина» Віктора Гутака та представників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Молодіжний фестиваль розпочався із оргкомітету та конкурсу оформлення наметів у національно-патріотичній стилістиці. Далі – конкурс оформлення тантамарески та розважально-спортивна естафета «Ігри патріотів». Переможцями стала команда «Гаврики» з Варви. Почесне друге місце вибороли журавчани, а третіми стали «Українські перці» з Леляків. Після вечері всі учасники зібрались на святкове відкриття території активної молоді – «ТАМ». Урочисто привітала учасників заходу і побажала їм змістовного відпочинку та незабутніх вражень голова районної державної адміністрації Любов Доля, а також нагородила переможців першого змагального дня медалями, грамотами та подарунками.

12 серпня після ранкової зарядки розпочав роботу арт-майданчик мистецтва розпису мехенді. Майстер Ірина Середа відображала хною на тілі учасників різноманітні візерунки. Далі – змагання з паркового волейболу, де переможцями стали учасники з Варви. Захоплююча, інтелектуальна гра-змагання «Кожне покоління пише історію заново», організована та проведена вчителем-методистом Іриною Прокопенко, зібрала представників всіх делегацій. Переможець – Владислава Курганська.

Дуже сподобалась ТАМівцям розважа­льно-спортивна гра «Ажіотаж» з елементами туристичної полоси перешкод. Протягом 25 хвилин учасники бігали по етапах змагань, виконуючи різноманітні завдання. І знову переможці – варвинці. Друге місце виборола команда з Остапівки, а третіми стали господарі – леляківці.

Таким чином, насичений змагально-розважальною програмою день завершувався, і наостанок, стомлені але задоволені учасники насолоджувались переглядом кінофільму просто неба. Потім – дискотека та бардівська пісня біля вогнища.

В останній день на учасників ще чекали цікаві локації та змагання, а саме – виїзний тир. Учасники продемонстрували свою влучність, прослухали лекцію по тактичній медицині та стрілецькій підготовці. Переможцем у стрільбі з пневматичної гвинтівки став Карпенко Владислав, село Мармизівка.

Отож, ТАМівці активно попрацювали, провели час весело та з користю, знайшли нових друзів й отримали масу нових вражень.

А на завершення – концертна національно-патріотична програма «Любове моя – Україно» за участю талановитих вихованців студії естрадного співу районного будинку культури. Далі – підсумки проведення молодіжного наметового містечка та нагородження переможців і учасників.

Любов Вікторівна подякувала усім учасникам та небайдужим людям, які доклали зусиль, щоб цей захід відбувся у нашому районі на високому рівні і надіємось, що не востаннє.

Ю. Скрипка,
головний спеціаліст у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації

Фото Є. Зими та із табірного архіву.