І ЗНОВУ ПРО ЛІКАРНЮ…

Із перших вуст

Вельмишановні добродії! Хоч я і зарікалася не вступати більше в полеміку з окремими мешканцями Варви, які тільки те й роблять, що знічев’я висмоктують з пальця інформацію, власноруч придуману, щоб очорнити мене, але наразі змушена відповісти на закиди про те, що начебто Саверська закриває лікарню.

Саверська ніяким чином не може закрити лікарню із-за того, що лікарня перебуває у підпорядкуванні районної державної адміністрації і фінансується з районного бюджету. Селищна рада лише співфінансує лікарню, розуміючи, що медпрацівникам не вистачає коштів на заробітну плату та оплату комунальних послуг. Яку суму коштів ми дофінансовуємо, я вже писала і повторюватися не буду.


Саверська не може закрити те, що не підпорядковане Варвинській ОТГ. Крім того, очільник ОТГ самостійно не має права розпоряджатися коштами, землею та майном. Це робиться лише з дозволу депутатів, які більшістю голосів приймають рішення.


Реформа медицини – це одна із багатьох реформ, які втілюються державою. Визначає загальнодержавну внутрішню чи зовнішню політику Президент України, Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України, а не очільник будь-якої громади.


До Варвинської ОТГ належать КП «Господар» та установи, які громада зобов’язана утримувати і відповідати за виплату заробітної плати та функціонування цих закладів. На зустрічах із громадськістю, коли я промовляю ці слова, окремі мешканці несхвально хитають головою в мою адресу, проказуючи: «Бач, бач, що каже!..» Але селищна рада дійсно не має права не виплачувати заробітну плату тим працівникам, які працюють в ОТГ, і за невиплату зарплати голова несе повну відповідальність.


Депутати Варвинської селищної ради, розуміючи ситуацію, що виникла довкола так званої оптимізації вторинної медицини, всіма силами, в ущерб розвитку ОТГ, намагаються виділити кошти, бо розуміють, що в лікарні працюють наші люди і їм необхідно допомогти. Ми здійснювали співфінансування, нині здійснюємо та маємо намір робити це в перспективі.


Тож, інформація про те, що Саверська закриває лікарню, є неправдивою і прошу не вірити цьому.

З повагою Валентина САВЕРСЬКА-ЛИХОШВА, голова Варвинської ОТГ