ДОБРОГО ВЕЧОРА, МИ З ГНІДИНЦІВ!

На добру справу

І до широкомасштабної російсько-української війни, а тим паче – у цей важкий час, Гнідинці – це вже знана волонтерська адреса на мапі Варвинщини і України. Ще з 2014-го тут постійно збирають допомогу на східний фронт, підтримують у всьому українських воїнів. Добросерді й ініціативні сільчани завжди можуть розраховувати на міцну підтримку у всіх добрих справах місцевого агровиробника – товариств “Прогрес”, “Гнідинці-Агро”.

А цієї весни, особливо “гарячої” на східних околицях нашої держави, з Гнідинців вже спорядили три вагомі продуктові вантажі для багатостраждального Харкова. Уродженець села, а нині харків’янин Максим Левківський, який приїхав із родиною до батьків, ініціював таку акцію, бо як ніхто інший знає, як потерпають нині містяни. Щоразу очільник товариства Микола Бойко надавав порося на виготовлення тушонки, холодцю та інших, вже знаменитих, гнідинцівських смаколиків, а також борошно, олію. Сільчани Гнідинців та Остапівки збирали овочі, крупи, яйця – хто чим був багатий. – Розповіла староста округу Ольга Ситник.

Сільчани власними силами й автоклавами переробили м’ясо, основний “цех” організували батьки Максима – подружжя педагогів Галина і Анатолій Левківські, родина Бойків – Людмила і Григорій. Транспорт забезпечили харківські волонтери, котрі на знак вдячності ділилися з гнідинчанами дитячим харчуванням, памперсами, подарували малечі-переселенцям іграшки.

Близько 150 мешканців розбитих і окупованих територій прихистили цієї воєнної весни наші Гнідинці. Хто повертався до батьків і рідних, а хто – й просто аби на рідну українську землю. Є у селі тепер переселенці з понівечених Маріуполя, Бердянська, Соледара, Харкова, Чернігова, і люди прибувають, бо війна триває. Майже тисячу продуктових наборів із державної допомоги було надано сільчанам і переселенцям, тож виявилося немало таких, хто поступилися пайком для втікачів від війни. Кажуть, їм потрібніше.

А ще у Гнідинцях зазвичай кажуть: у гурті не пропадемо – обов’язково переможемо!

Є. Зима,
фото старостату

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).

This slideshow requires JavaScript.