Дитячий спорт і алкогольне “дозвілля” – сусідство невдале…

Увага! Є проблема

Кілька років тому ми, варвинці, разом пораділи гарній ініціативі мешканця мальовничого мікрорайону селища “Зарічка” Віктора Шолома, ветерана колишнього райвузла зв’язку і громадського активіста, щодо облаштування у Сухому яру, який є природною оазою поміж щільної житлової забудови “Зарічки” і мікрорайону багатоповерхівок “Нафтовик”. Тут, у затишному куточку яру, попід розлогими вербами, Віктор Степанович та інші небайдужі мешканці, заручившись поміччю селищної ради, заклали спортивний майданчик для дітей і молоді. Згодом його доповнили крита альтанка і кілька столів з лавами обабіч…

Дітвора раділа, бо, спустившись у яр з “поверхів”, можна пограти у м’яча, поспілкуватися на природі і при цьому залишатися неподалік власної домівки. Альтанки сприяли спілкуванню і молоді, і старших варвинців. Та вже невдовзі добру ідею здорового відпочинку на природі, як у нас частенько і буває, підпсували любителі дозвілля нездорового. Розлогі столи облюбували п’яні компанії, і купи сміття, крик, гучна музика та рух транспорту стали, на жаль, “візитівкою” цієї зони відпочинку. За тими гульбищами тут вже дитячому спорту немає місця, нарікають сусіди.

По закуску чи дрова на шашлик “відпочивальники” піднімаються на людські городи. Замість того, щоб зібрати свої пляшки і сміття та донести їх, приміром, до сміттєвих баків вгорі яру, підпалюють їх просто на місці бешкету, і тоді до всіх незручностей для мешканців кутка додається ще й їдкий пластиковий смог.

Таку картину довелося побачити одного червневого ранку, коли відвідала зону відпочинку на запрошення місцевого жителя О.М. Семенченка. Олексій Миколайович, у минулому голова місцевого суду, прокоментував ситуацію і з позицій людини, якій “пощастило” мешкати неподалік цієї місцини, і як правника.

– Все тут добре, В. Шолом – великий молодець, доклав дуже багато зусиль, щоб облаштувати майданчик, аби тільки не поставили тут отих столів для п’яниць… – Зазначає О. Семенченко. – Тут вже й дні народження, і професійні свята проходять, і на жаль, не завжди культурно. А особливо прикро бачити, як з пляшками збирається молодь, кому за віком закриті двері розважальних закладів.

Потім, певно, під винними парами, трощать конструкції, б’ють пляшки, навколишні кущі бачать й інші неподобства…

This slideshow requires JavaScript.

Працівники загону благоустрою періодично прибирають все, чим “наслідили” горе-відпочивальники, проте лише це наведенню ладу у зоні відпочинку не допоможе. Потрібні контроль і втручання селищної ради, котра відповідає за всі громадські місця селища, а також правоохоронців – у випадку порушення громадського порядку, вважає Олексій Семенченко. Кожна спортивна споруда чи об’єкт благоустрою повинні мати свого господаря, облаштовуватися на нормами безпеки, доглядатися.

Із практичних кроків, які б зарадили ситуації, – демонтаж “зручностей” для розпиття спиртного чи хоча б переміщення столів і лав вглиб яру, подалі від території спортивного майданчика.

Я підтримую всі види дитячого дозвілля у Сухому яру, подавав ідею спеціалістам ради спланувати технікою гірки для катання на санках взимку, разом із сусідами брав участь в упорядкуванні сміттєзвалища край яру і облаштуванні сходів, плануємо спільно почистити місцеву криничку, радію ініціативі варвинця Андрія Кисіля, який засадив схил і територію яру французькими каштанами (привіз із Києва, працюючи на місцевій кіностудії О. Довженка), але треба всім разом подбати про належний порядок, надійно розмежувати пиятику і дитячий спорт, зазначає Олексій Миколайович.

З приводу порушеної проблеми спілкуємося з ініціатором майданчика В.С. Шоломом та головою громади В.В. Саверською-Лихошвою, котра особисто опікується всіма питаннями благоустрою у селищі і громаді.

Це дуже зручна відпочинкова локація у селищі, особливо у час воєнного стану, коли відвідування лісів заборонене, коментує Валентина Василівна. Вона облаштовувалася з думкою, щоб людям було де відпочити, поспілкуватися, займатися спортом. Проте й до нарікань місцевих мешканців дослухаємося. Тут встановлено сміттєві баки, більше уваги приділятиметься благоустрою. Встановимо камери відеоспостереження, закликатимемо варвинців берегти зону відпочинку, а якщо це не допоможе, вивчатимемо питання перенесення альтанки й столів.

Віктор Степанович теж обіцяв посилити нагляд за своїм дітищем: планує розмістити на території інформаційні плакати із закликами підтримувати чистоту і порядок, особисто наглядатиме за майданчиком.

Берегти все, що дано нам природою і зведено дбайливими людськими руками, дотримуватися законодавства і принципів людського добросусідства – у цьому згоджуються всі, з ким обговорювали тему подальшого існування зони відпочинку у Сухому яру. Вони нагадують просту істину: чисто навіть не там, де безупину прибирають, а там, де не насмічують…

Бути культурними людьми, рахуватися з інтересами інших, не подавати ганебного прикладу дітворі закликають вони тих, хто спричиняє захаращення майданчика у Сухому яру.

Є. Зима,

фото автора та О. Семенченка.

 

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).