Чому медики зустріли свято без премії?..

Діалог: влада-громада

Днями до редакції газети звернулася працівниця Варвинської ЦРЛ Т.І. Чеберда, котра, зокрема, озвучила таку проблему: до цьогорічного професійного свята медики району залишилися без традиційного матеріального заохочення – преміювання. І це у час їх протидії коронавірусу, зазначає вона. А також – на тлі існуючих необов`язкових стимулюючих виплат для держслужбовців різних рівнів.

За запитами газети ситуацію коментують представники місцевих РДА і селищної ОТГ, котра здійснює додаткове співфінансування місцевої медицини.

Видатки з районного бюджету на преміювання медичних працівників до професійного свята не профінансовані у зв`язку зі складною фінансовою ситуацією, повідомляє голова РДА В. Пилипченко. Станом на 26 червня по установах, що фінансуються з районного бюджету, заборгованість з виплати заробітної плати згідно контрольних термінів складає 238452,73 грн., по енергоносіях – 148514 грн. (із них майже 120 тис. грн. за газопостачання прострочена), дотації сільським радам: Журавська – 243400 грн, Остапівська – 20800 грн, Дащенківська – 8300 грн, по інших видатках –більше 150 тис. грн.

Зважаючи на той факт, що коштів, які отримує дирекція КНП «Варвинська ЦРЛ» за договірними відносинами з НСЗУ, недостатньо для утримання існуючої структури районної лікарні, рішенням Варвинської районної ради «Про районний бюджет на 2020 рік» передбачено кошторисні призначення на доспівфінансування установи в сумі 2616879 грн, з яких профінансовано вже 1253950,29 грн. Кошторисних призначень вистачає по серпень 2020 року включно. На жаль, Озерянська ОТГ не співфінансує ЦРЛ взагалі і тому додатковий фінансовий тягар лягає на районний бюджет.

Варвинський селищний голова В.Са­верська-Лихошва:

Медичні закла­ди району – КНП «Вар­вин­ська ЦРЛ» і «Варвинський ЦПМСД», засновником яких є Варвинська районна рада, перебувають у підпорядкуванні районної державної адміністрації і фінансуються з державного (НСЗУ) і районного бюджетів. Селищна рада лише співфінансує їх, розуміючи, що медпрацівникам не вистачає коштів на заробітну плату та оплату комунальних послуг, а у закладах обслуговуються мешканці громади. Це робиться за згоди депутатів, які більшістю голосів приймають рішення.

Так, у І півріччі 2020 року Варвинською селищною радою на співфінансування ЦРЛ виділено та профінансовано 2 млн грн. Зокрема, на заробітну плату та нарахування – близько 1,5 млн, на медикаменти – 47,7 тис; продукти харчування – 41,4 тис.; водопостачання та водовідведення – 11 тис.; електроенергія – 122 тис.; природний газ – 215,7 тис.; оплата інших комунальних послуг (вивіз сміття) – 3,8 тис.; підвіз хворих з хронічною нирковою недостатністю для проходження курсу програмного гемодіалізу автомобілями КНП “Варвинська центральна районна лікарня” – 47,9 тис.; безкоштовний та пільговий відпуск лікарських засобів – 10 тис.; безкоштовне стаціонарне лікування військовослужбовців, які брали участь в АТО – 6,6 тис.; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами – 43,7 тис.; програми і централізовані заходи боротьби з туберкульозом – 34,8 тис. грн.

ЦПМСД виділено та профінансовано 85,6 тис.грн., а саме: на заробітну плату та нарахування працівникам ФП с.Калиновиця та ФП с.Леляки – 47,3 тис.; на медикаменти – 0,6 тис.; оплата комунальних послуг – 29,7 тис.; безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів – 8,0 тис. грн.

Крім співфінансування медзакладів на поточні потреби та передачі в повному обсязі медичної субвенції, яка надходила з державного бюджету у І кв. року (1,6 млн грн), через загострення епідситуації селищна рада надала додаткову фінансову допомогу медичним закладам у сумі 269,2 тис.грн. на придбання засобів захисту для працівників, поновлення обладнання тощо. Зокрема, для ЦРЛ – 238 тис. грн. (забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту з надання допомоги хворим на коронавірус – 78 тис; для придбання електрокардіографів – 42 тис.; кисневих концентраторів – 100 тис.; придбання пробірок для забору мазків з метою діагностики COVID-19 – 18 тис.) та для ЦПМСД 31,2 тис.грн. (придбання засобів індивідуального захисту – 25 тис.; проведення лабораторних досліджень на виявлення бактеріального забруднення об’єктів навколишнього середовища – 2,2 тис.; придбання медикаментів для надання медичної допомоги – 4 тис.).

За ініціативою бюджетної комісії селищної ради, не зважаючи на недостатнє забезпечення власних видатків селищної ОТГ, рішенням 48-ої сесії сьомого скликання від 25 червня 2020 року для виплати медичним працівникам грошової премії до Дня медичного працівника у розмірі 25% посадового окладу було спрямовано 251 тис.грн., зокрема працівникам вторинної ланки – 180 тис., первинної – 71 тис. Крім цього, виділені кошти для придбання кондиціонерів у кабінети стоматологічного відділення у сумі 15 тис. грн. та 25 тис.грн. – для оплати праці працівникам мобільної медичної бригади, що створена для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Принагідно нагадуємо: до Варвинської ОТГ належать КП «Господар» та установи, які громада зобов’язана утримувати і відповідати за виплату заробітної плати і функціонування.