ЧИСТОТА І КОМФОРТ ВАЖЛИВІ І У ВОЄННИЙ ЧАС

У комунальній сфері громади

Вже традиційно і у нашій Варвинській громаді, і повсюдно в Україні, квітень – то місяць інтенсивного прибирання, озеленення, оновлення всього довкола, що пробудилося від зимового сну. Вигрібати, вибілювати, заквітчувати свої оселі, міста й села – генетичний код кожного українця. І це прагнення та неабияке життєлюбство не змінює навіть війна, яку приніс на українську землю агресивний сусід. Отож, навіть у дні воєнної невідомості – як розгортатимуться події в країні, на якому рубежі вдасться зупинити ворога – рішенням виконкому Варвинської селищної ради однак було вкотре започатковано весняний місячник благоустрою.

Нашу громаду, на щастя, оминули активні бойові дії, що несуть людям смерть і руйнування, проте місцева економіка теж зазнає нищівного впливу. А це означає, що громада не матиме належних ресурсів для розвитку своєї території. Попри це, навіть малими силами і коштами, треба підтримувати чистоту, порядок, комфорт у населених пунктах, забезпечувати їх мешканцям базові послуги, переконані варвинські управлінці.
Про особливості цьогорічного “воєнного” місячника благоуст­рою у Варвинській СТГ розповідає заступник селищного голови Андрій ГАЛУШКА:

– Для ради нині, безперечно, питання номер один – оборонні потреби і забезпечення життєдіяльності бюджетних закладів, проте і у благоустрої наших населених пунктів, киваючи на воєнний час, складати руки теж не варто. Адже це та ділянка роботи, коли кожен згаяний день може швидко обернутися сміттєвою “лавиною”. Саме квітнем традиційно починається не просто місячник чистоти, а увесь сезон благоустрою, що триватиме з весни до пізньої осені.

Розпочинали його з випилювання сухостою, аварійних дерев, дуже багато вивозили гілок і сміття не тільки з місць загального користування, а з районів садибної забудови. Цьогоріч роботи комунальникам додало посилення відповідальності за спалювання сухостою, гілок тощо у період воєнного стану. Перебуваючи більше ніж зазвичай вдома, варвинці добре попрацювали у власних садках і на городах. Тож наш весняний місячник прибирання, зокрема, у Варві, стартував з інтенсивного вивезення гілля, пожнивних решток, які мешканці складували на вулицях селища. З деяких доводилося вивозити неодноразово, і це при тому, що комунальники під час воєнного стану залучені до оборонних заходів. Проте чиста й охайна Варва нині – свідчення, що ми той вал спільно побороли. Нині триває упорядкування кладовищ до поминальних днів.

Завдяки організованому вивезенню сміття з приватного сектора селища, сіл громади в останні роки бачимо значно менше стихійних смітників, проте подолали ще не всі, тож загін благоустрою задіюється на їх прибирання. Комунальники прибрали узбіччя ключового шляху у прилуцькому напрямку (ділянка до Журавки). Організовувалися толоки з прибирання територій сіл, тож загін благоустрою виїздив у поміч в Остапівку, Дащенки. Йдемо на зустріч старостам, хто ініціює такі роботи.

На часі, як потепліє – фарбування об’єктів благоустрою, дорожня розмітка, а незабаром розпочнеться й викошування зелених зон. Всі роботи вміло і по-господарськи організовують майстер благоустрою Любов Наливайко та інспектор Ганна Танькова.

Варто нагадати, що у загоні – лише до двох десятків працівників (це із обслугою селищного сміттєзвалища і електриками), тож робочих рук для благоустрою завжди бракує. За ініціативи старост громада профінасує залучення на благоустрій робітників у кожному селі громади – починаючи з 15 квітня. Хоча фінансово підтримувати всі потреби нині, у час воєнного стану, ще важче. Тому дуже вдячні тим небайдужим мешканцям селища і сіл, колективам закладів, особливо освітніх, хто долучається до громадських суботників, толок.

Проблем у царині благоустрою, як і повсюдно, не бракує: треба паспортизувати об`єкти благоустрою, бракує спецтехніки, зокрема власної, громадівської, “мехруки” – автопідйомника, і безперечно, недостатньо робочих рук. Та будемо жити, працювати, а значить, шукатимемо шляхи вирішення. Хто із гостей буває у селищі, наших селах, приємно здивовані їх охайністю, тому і надалі триматимемо цю високу планку.

У цей тривожний час порядок на вулицях і ритмічна робота комунальних служб мають і певний психологічний вплив на людей – нам всім важливі позитивні емоції, надія на краще, повсякденний комфорт.

Записала Є. Зима, фото Гнідинцівського старостату.

У організації благоустрою, як і в багатьох інших питаннях, добрий приклад показують у Гнідинцівському старостаті. Цієї весни тут провели низку дружних толок у селах округу (на світлинах – учасники у Остапівці і Гнідинцях). Кажуть, дійшли навіть до тих місцин, які залишалися поза увагою і в кращі часи.
Запорука тому – організація робіт старостою О. Ситник і спеціалістами старостату, підтримка людей і місцевого сільгосптовариства “Прогрес”.