Бюджет на дороги скромніший, але роботи вже розпочато

У комунальній сфері громади

Цьогорічна весна – прохолодна, затяжна, а також введення карантину у всіх сферах життєдіяльності країни позначилися й на старті ремонтного сезону на шляхах громади. Проте нині роботи вже розпочато, інформує головний спеціаліст відділу економічного розвитку селищної ради Сергій Бейкун.

16 квітня виконком затвердив перелік вулиць і доріг комунальної власності, на яких ц.р. планується провести ремонт дорожнього покриття. Наразі сума коштів, передбачена на такі цілі – близько 1,2 млн грн, що значно менше попередніх років, адже селищний бюджет першочергово забезпечує фінансування оплати праці, енергоносіїв, видатків на медицину і співфінансування інших районних установ.

На жаль, цього року ремонтом буде охоплено лише переважно центральні вулиці у Варві і селах громади, які зазнають найбільшого транспортного навантаження. Це Шевченка, Миру, Коцюбинського, 900-річчя Варви, Зарічна, 9 Травня, Ломоносова, Пилипенка, Удайська – в Леляках, Шевченка – у Калиновиці. З не центральних, але дуже проблемних до переліку включено вул. В.Носенка, пам`яті загиблого воїна АТО, та Толстого – шлях на х.Федоренків, який став просто непроїзним.

Виконуватиметься аварійний ямковий ремонт, де буде така необхідність – накладатимуться асфальтні карти, на грунтівках влаштовуватиметься тверде покриття щебенем, відходами фрезерування. За якістю робіт стежать замовник – селищна рада та технічний нагляд, недоліки виконавець усуває власним коштом.

Всі роботи пройшли систему електронних закупівель, за 9 тендерами визначилися 4 підрядники (прилуцькі і чернігівські приватні підприємства, облавтодор – виконуватиме варвинський підрозділ) – хто пропонував найнижчу вартість робіт. Чотири з дев`яти тендерів вибороли саме автодорівці. Є й суттєва економія, що дозволить виконати більше планованого ремонту.

Станом на початок червня роботи розпочато по вул. 900-річчя Варви, Зарічна, 9 Травня, Ломоносова, Шевченка – орієнтовно на 150 тис. грн. У першу чергу ліквідовані сумнозвісні «трам­п­ліни» на деформованій бетонці.

Далі протягом червня очікуються роботи на Пилипенка і Миру, липень – Носенка, Ко­цюбинського і одна з калиновицьких вулиць, серпень – Толстого і леляківська.

Зокрема, у Калиновиці продовжиться ремонт вул. Шевченка, торік лагодили проблемнішу Садову; у Леляках – тієї частини Удайської, де по грунтівці облаштовується тверде покриття.

Щороку селищною ОТГ подаються пропозиції до управління капітального будівництва ОДА, до місцевої РДА на ремонт доріг за державні кошти. Торік ремонтувалася вул. Коцюбинського, якою рухається великоваговий транспорт, ц.р. – ще одну ділянку цієї вулиці, а також Ярославську і Галицьку, які потребують ремонту.

Чи надійдуть сюди державні кошти – наразі великих надій немає. Депутати порушують питання виділення додаткових коштів із селищного бюджету, проте такої змоги у карантинний рік може і не бути – зменшуються податкові надходження, а бюджетна сфера на утриманні залишається.