АНТОНІВКА І МАКІЇВКА ПРИЧЕПУРИЛИСЯ

У старостинських округах

Щороку, навесні, в кожній громаді проводяться заходи з озеленення, прибирання та благоустрою. Долучилися до двомісячника благоустрою та навели лад на території свого старостату і жителі сіл Антонівка і Макіївка. Як тільки блиснули перші весняні промені, тут закипіла робота. Озброївшись бензопилами, секаторами жителі цих сіл повикошували сухостої і самосіви, а також згуртувалися й очистили вулиці своїх сіл від торішнього листя і сміття, якого назбирали на цілий причіп. Працівники сільських установ прибирали територію, прилеглу до їхніх закладів, а господарі – біля своїх дворів. Їм на поміч приїздили й працівники селищного загону благоустрою. Роботи очолював і вміло координував енергійний та ініціативний сільський староста Анатолій Макієнко. Відрадно, що старосту в усіх його починаннях підтримують й керівники Варвинської СТГ.

Весняна толока, яка допомогла антонівчанам і макіївчанам оновити свої села, проходила дружно і згуртовано.

Так, у Макіївці особливу увагу приділили впорядкуванню території кладовища: крім того, що розчистили від порослі і сміття, його обгородили новим бетонним парканчиком – близько 290 м. Кошти на нього збирали небайдужі жителі цього села і спонсори. Тепер територія цвинтаря та навколо нього має достойний вигляд. Тож, як бачимо, спільна праця гуртує людей та приносить хороший результат.

Перед Днем Перемоги у Макіївці причепурили й пам’ятник воїнам-визволителям від німецько-фашистських загарбників. За спонсорські кошти зробили косметичний ремонт: підштукатурили, пофарбували, відновили написи тощо.

Дружно працювали протягом весни на толоках й жителі Антонівки. Біля храму за людські та спонсорські кошти придбали і встановили паркан та зробили освітлення будівлі ззовні.

Біля церкви, кладовища, в центрі села, магазину, а також там, де дерева не прижилися, були пошкоджені або вкрадені, гуртом висадили 400 саджанців сосон. Поряд з дорослими завзято працювали і діти, зокрема старшокласники Віктор Євтушенко, Максим Мартиненко, Худинець і ін. Коли зелені красуні вкоріняться і підростуть, вони нададуть селу особливого комфорту та затишку.

Гарний приклад спільної та злагодженої праці, результат якої буде радувати око, подали й жителі кутка «Примовка». Усі дружно зійшлися й зробили огорожу біля криниці, розбили два квітники, аби пізніше тішитися різнобарв’ям квітів. Зініціювали та доклали до цього максимум зусиль родини Ладицьких та Васильченків.

Ще взимку на цей куток за підтримки СТОВ «Цукровик» завезли бій цегли і засипали дорогу вулиці. Тепер сільські жителі переконались, що у дощ і сніг підсипаною дорогою можна проїхати та пройти, а не грузнути, пробираючись в’язкою грунтівкою.

Проте не лише про чистоту вулиць дбають жителі цього села. Є ще й такі ентузіасти, які прагнуть зробити щось особливе – аби їхня праця не лише була корисною, а й тішила оточуючих. Тож в Антонівці не лише навели лад навколо автобусної зупинки в центрі, побілили її, а й колоритно розмалювали. Попередньо Ольга Мартиненко зробила на стінах ескізи. А решта помічників взялися негайно до роботи. І вже за декілька днів автобусна зупинка перетворилась на справжню окрасу села, повз яку пройти просто неможливо. Фарби та все необхідне для такої гарної справи придбали цим чарівницям із золотими руками за кошти підприємця Сергія Телемина. Тепер колективна робота зачаровує погляди антонівчан яскраво розмальованими квітчастими узорами споруди. Окрім квіткового орнаменту та веселого козака, на одній із стін зупинки майстрині написали віршовані рядки із поезії Михайла Гуме-ни­ць­кого «Прості слова»: «І па­м’ятай, якій землі ти син, країн багато, рідний край – один.» Ця справа – добрий приклад для інших громад, адже Україна – це ти, кожен з нас.

А нещодавно антонівці втілили ще одну свою мрію – встановили арт­об’єкт «Я люблю Антонівку». Велику поміч в цьому їм надали спонсори Олег Комар, Олександр Телемин, Віталій Хитрий, Олексій Семенко, Сергій Мистюк, Ольга Соболь, Сергій Нічик та багато інших небайдужих сільчан.

Також на території цього старостату проходить акція «Заміни паркан» – зламані, непридатні для подальшої експлуатації паркани Григорій Соболівський, Микола Лазоренко та Григорій Ляшенко безкоштовно замінюють на нові дерев’яні. За словами старости Анатолія Макієнка, вже поміняно більше 350 м огорожі по всьому старостату.

Антонівський старостат вдячний за активну участь в благоустрої сіл Галині Шаповал, Галині Єрмак, Лідії Ладицькій, Марії Панасенко, Надії Коцюрі, Миколі Клименку, Світлані Ла­зо­ренко, Вірі Маринченко, Анатолію Назиму, Володимиру Панасюку, Віталію Коваленку, Сергію Лав­ровичу, працівникам місцевих садочка, ФП, будинку культури, соціальним робітникам і всім жителям, які долучилися до наведення порядку в своїх селах.

Тим часом роботи з благоустрою в Ан­тонів­ському старостаті продовжуються. Нині чоловіки цих сіл активно взялися за косовицю, аби бур’яни не псували визітівки сіл. Паливно-мастильними матеріалами їх забезпечили СТОВ «Цукровик» та фермер Олег Комар. Села вже двічі обкосили. Левову частку роботи виконує працівник з благоустрою Володимир Панасюк, а небайдужі та активні чоловіки йому допомагають.

Також нині в Антонівці активно ведуться роботи з ремонту пам’ятника воїнам Другої світової війни – вже пофарбовано навколо нього паркан, планують перекласти цеглу, забетонувати, підфарбувати тощо. Всі ці роботи виконуються за спонсорські кошти сільськогосподарських товариств, які господарюють на землях цього старостату. Крім цього, за кошти «Цукровика» цьогоріч придбано дві мотокоси, а «Баришівської зернової компанії» – бензопилу і мотокосу. Антонівський старостат вдячний їм за підтримку і розуміння, а активним жителям сіл – за добросовісну працю на благо старостату, за зусилля, які вони докладають, щоб села були безпечними і доглянутими. Відрадно, що сільчани хочуть бачити свій округ чистим, охайним, квітучим. Спільними зусиллями це зробити легко.

Наталія ПАЛЯНИЦЯ, фото учасників толоки із соцмережі