3 грудня — Міжнародний день осіб з інвалідністю

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем осіб з інвалідністю. Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь осіб з  інвалідністю в житті суспільства. Міжнародний день осіб з інвалідністю привертає увагу до проблем людей з особливими потребами, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі осіб з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

Особи з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України.

Зусилля управління соціального захисту населення спрямовуються на вирішення актуальних питань соціальної підтримки найбільш вразливої категорії населення, недопущення зниження соціальних стандартів і гарантій.

Одним з етапів процесу соціальної підтримки осіб з інвалідністю є санаторно – курортне лікування. З початку 2020 року  в санаторіях оздоровлено 3 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання, а в санаторіях системи Міністерства соціальної політики України оздоровлено 4 особи з інвалідністю внаслідок війни.

Проведена організаційно – практична робота  щодо виплати у поточному році компенсацій замість невикористаної санаторно – курортної путівки.

Компенсацію замість невикористаної санаторно – курортної путівки отримали 5 осіб з інвалідністю в сумі 1,6 тис. грн. та  17 осіб з інвалідністю внаслідок війни в сумі 7,9 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету виплачено одноразову грошову допомогу 2 особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання в сумі 1,7 тис. грн.

На обліку в департаменті соціального захисту населення щодо пільгового забезпечення спецавтотранспортом перебуває 14 осіб з інвалідністю. Компенсацію  на бензин, ремонт, технічне та транспортне обслуговування отримали 21 особа з інвалідністю в сумі 7,9 тис. грн.

Управлінням соціального захисту населення проводиться організаційно – практична робота щодо безоплатного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, шляхом укладення договорів з підприємствами та безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні  заявки осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення  на виготовлення технічних ті інших засобів реабілітації,  надання послуг з їх ремонту.

З початку 2020 року на підприємства для виготовлення крісел колісних та інших засобів реабілітації подано 32 заявки та сформовано 145 направлень на забезпечення протезно –ортопедичними виробами. Управлінням на забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю з підприємствами  заключено 33 договори на суму 509,8 тис. грн.  На даний час виготовлено та видано особам з інвалідністю , дітям з інвалідністю 101 одиницю різноманітних технічних засобів реабілітації.

На території району  забезпечено реалізацію положень постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 щодо надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю реабілітаційних послуг. З дотриманням усіх вимог чинного законодавства з початку року до комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради  для проходження комплексної реабілітації направлено 5 дітей з інвалідністю.

Також забезпечено реалізацію положень постанови від 27.03.2019 № 309 щодо здійснення реабілітації дітей з інвалідністю. Протягом поточного року отримали реабілітаційні послуги 1 дитина з інвалідністю в ТОВ «Центр відновлення фізичних функцій дитини» м. Київ, 2 дитини з інвалідністю в КУ «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради м. Чернігів, та 2 дитини з інвалідністю в ТОВ «Центр відновного лікування «Вільний рух» м. Славутич.

Міжнародний день осіб з інвалідністю нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян. У цей день бажаємо вам теплих стосунків з вашими близькими, творчої наснаги, бадьорості духу та міцного здоров’я. Нехай справдяться всі ваші бажання, мрії та задуми!

За повід. управління соціального захисту Варвинської РДА