Триває підготовка до відкриття нової амбулаторії у Журавці

На інфраструктурних об`єктах громади

Ця нова сучасна споруда у найбільшому селі Варвинської громади виросла у його центрі за два попередні роки. За державного і місцевого співфінансування не тільки зведено будівлю, виконано необхідні внутрішні роботи, а й придбано автомобіль і медичне обладнання.

У ході підготовки до старту роботи нової амбулаторії буде придбано меблі на 100 тис. грн. Більшу частину коштів профінансує СТГ, інформує голова громади В. Саверська-Лихошва, яка минулого тижня побувала на об`єкті разом із заступником з гуманітарної сфери О.Філоненком. Надасть фінансову допомогу й місцевий сільгоспвиробник СТОВ «Цукровик» (керівник П.Пустовойт). За допомоги аграріїв нині триває упорядкування й благоустрій території, організовує роботи і особисто трудиться на видаленні аварійних дерев сільський староста В. Пилипченко.

Хоч будівельні і опоряджувальні роботи вже виконано, проте ще не бракує клопотів з під`єднанням необхідних комунікацій, вирішуються організаційні питання.

За повід. селищної ради

Довідково. Будівництво амбулаторії було розпочато у липні 2019 року. Площа новобудови – 207 квадратних метрів. Фінансування здійснювалося за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та співфінансування з місцевого бюджету. Державна субвенція – 4 млн 608 тис. гривень, співфінансування від громади – 512 тис. гривень.

Медичну допомогу у новій амбулаторії зможуть отримувати більше 3,5 тис. жителів прилеглих до Журавки населених пунктів на території доступності до медзакладу. Амбулаторія сучасна, комфортна, збудована з урахуванням вимог доступності та інклюзивності. Буде забезпечена необхідним устаткуванням для діагностики та лікування пацієнтів, у тому числі із застосуванням телемедицини.

Для забезпечення ефективної діагностики і результативного лікування закупили сучасне медичне обладнання вартістю близько 500 тис. гривень. Також для потреб медзакладу придбано сучасний повнопривідний службовий автомобіль «Renault Duster» для виїзду лікарів на виклики до тяжкохворих пацієнтів, повідомляє обласний Центр громадського здоров’я.