Новий курс КП – «ходимо по гроші» чи все ж таки заробляємо їх?..

Напружене обговорення окремих питань минулої сесії селищної ради (21.11) розпочиналося ще на засіданнях постійних депутатських комісій. Зокрема, бюджетна вкотре критикувала якість підготовки рішення щодо запізнілої передачі на баланс комунального підприємства раніше збудованих додаткової гілки водогону до т.з. «Царського села» і каналізаційно-насосної станції по вул. Шевченка, яке не пройшло на сесіях попередніх. Зокрема, пропонували вартість і характеристики майна вказувати вже у акті приймання-передачі. Подивувалися депутати й тому, що на «грибки» GPS-моніторингу техніки «Господаря», придбані нещодавно, вже нараховано суттєву амортизацію. Отож спеціалісти надавали пояснення та приймали зауваження депутатів, і зрештою рішення було ухвалено на сесії.

На розгляді перерозподілу бюджетних коштів з`ясувалося, що про необхідність невеликих додаткових видатків на переобладнання подрібнювача гілок під роботу «на виїзді» радівці інформували депутатів ще з минулої весни, проте за браком коштів на значиміші видатки на те ніхто не зважив. А подрібнювач, придбаний свого часу з інфраструктурної субвенції, вже б міг сезон відпрацювати, хоч і в очікуванні такого проблемного стаціонарного підключення до електрики. Отож, більше б довіри один до одного і командної роботи – було б менше дискусійних «хвостів» із сесії у сесію…

Саме ж листопадове зібрання (до речі, за доброго кворуму – 20 депутатів, тому на проходження рішень шанси суттєво зростали) розпочиналося традиційно земельним блоком, де у «турборежимі» голосували за документацію щодо раніше наданих ділянок, приватизації існуючих городів і обійсть, відмов від таких тощо. А от питанням надання нових безкоштовних наділів уваги і часу приділили більше. Так, цього разу двогектарні паї отримали учасники бойових дій В. Замула, В.Чечота, С.Юрченко, В.Шинкаренко, 1 га – чорнобилець П. Скрябін.

Серед інших заявників 2 га біля ставка «Україна» надано Т. Жулай, близько гектара біля мостищенської водойми – О. Жулаю. Як аргументував представник земельної служби, люди вміють користуватися електронною картою землі і вдало добирають вільні ділянки, які не резервуються для пільговиків. А от іншому заявнику на подібні природні масиви А. Борсуку (для випасання худоби, сінокосіння) на голосуванні пощастило менше. Чоловік претендував на болотисту ділянку біля повороту леляківської траси на Срібне – місце переходу дикої фауни. Тож голосів за рішення забракло, але спробують запропонувати заявнику якусь альтернативу.

Як звучало в обговоренні, наразі із усіх заявників, хто за час існування ОТГ просив землю (під лаванду, сади, «стежки» і т.д.) тільки один дійсно втілює оголошений намір – на рудянському пагорбі вздовж траси, який зазвичай перебував у стані смітника, закладається горішник.

Вкотре відбулося голосування за заявою на пай від варвинця В. Ворони (у ході виконавчого провадження за рішенням суду), проте цього разу депутатських голосів на підтримку було ще менше. Заявник претендує на ділянку у масиві «Мостища». Масив, де є чимало городів варвинців, зарезервовано для можливості їх приватизації, зазначалося у обговоренні.

Відмови отримали й ті заявники, хто претендував на землі іншого призначення або під існуючими городами. Відтерміновано розгляд низки заяв, і зокрема, від леляківців. Як звучало в обговоренні, сипонуло їх після рішення ради про надання 6 га молодій сім`ї Гапонів, що оселилася в селі і планувала господарювати на землі, яку десятиліттями ніхто не обробляв. Відтак нині призупинено оформлення тих наділів і вивчаються заяви інших претендентів.

Як зазначала голова громади В.Саверська-Лихошва, котра вела сесію, з наближенням відкриття ринку землі, яке планує влада держави, і на місцях відчутний ажіотаж: рада щодня приймає зо пів сотні заяв від тих, хто досі не мав змоги реалізувати право на безкоштовні ділянки.

Сесія взяла до відома звіти голови громади і начальника фінвідділу щодо виконання плану соціально-економічного розвитку ОТГ і її бюджету за 9 міс. поточного року (докладніше викладено у матеріалі із минулого засідання виконкому), поновлено низку гуманітарних програм із врахуванням потреб 2020 року. Зокрема, програми підтримки ради ветеранів; роботи з обдарованою молоддю (преміювання талановитих учнів і їх наставників); оздоровлення та відпочинку дітей, якою буде забезпечено діяльність відновленого табору «Сонечко», де цього року було охоплено якісним відпочинком дітей пільгових категорій. Селищна рада бере амбітне завдання вивести заклад на рівень кращих і за можливості надалі організовувати дві оздоровчі зміни.

У обговоренні бюджетної тематики голова профільної комісії, член Аграрної партії Віктор Гармаш акцентував увагу колег і радівців на раціональному використанні коштів та ретельному пошуку резервів наповнення бюджету. Тривожним дзвіночком для Варвинської ОТГ вважає виконання цьогорічного бюджету за звітний період на 97,5%.

На обговоренні плану регуляторної діяльності на 2020 рік (плануються рішення щодо передачі в оренду комунального майна) зі слушними пропозиціями щодо раціонального використання бюджетних коштів і наявних приміщень установ виступив депутат, член бюджетної комісії В. Неліпа. Зокрема, запитував, чи є необхідність орендувати приміщення під різні цілі у району, маючи власні резерви. Спільно вивчати такі питання обіцяла голова громади.

Схвалено сесією і чергові зміни до програми розвитку житлово-комунального господарства, за якою надається фінансова підтримка селищному КП (цього разу на оплату праці у КП, збільшення потужності електромережі у готелі «Берізка», роботи з ліквідації пориву по вул. Зарічна). У раду всі ходять по гроші, і по 2-3 тисячі, ми підтримуємо своє підприємство, це все добре, зазначав Віктор Гармаш. Але чому досі не обліковано й не реалізується металобрухт від демонтажу очисних, які нині реконструюються, запитував він. Зараз обвал ринку брухту – вартість впала з 5-6 грн за кг до 3 з половиною, є труднощі у пошуку ліцензованих організацій-«приймачів» відповідав на це директор КП О. Щербатюк. А зала іронізувала: зараз немає ціни – потім не буде брухту… Навести лад у цьому питанні, і на об`єкті реконструкції зокрема, просила підприємство та інших відповідальних спеціалістів й голова громади.

Вже у «Різному» В.Саверська-Лихошва мусила озвучити прохання гр. Остапця В. П. до депутатів скасувати рішення минулого засідання виконкому щодо поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води (на платній основі нормативи для КП розробив його колега по громадській діяльності Павленко Д.В.) та щодо перегляду нормативів питного водопостачання. У порядку досудового врегулювання питання, зазначалося у зачитаній заяві…

Оскільки заявника у засіданні не було, колєга-розробник захопився відеозйомкою зібрання і голосу не подавав, то депутати поцікавилися думкою профільного заступника О. Кального та директора «Господаря» щодо такої пропозиції. Перший зазначив, що підстав для скасування нормативів немає, але рішення – за депутатами. Другий наголосив на відсутності належної юридичної роботи у раді, інакше б отаких скаржників було б менше.

Нормативи погоджені, слушні пропозиції, які не стосуються нормативів, можна врахувати у програмах і подальшій роботі, проте заявника «понесло», зазначав О. Щербатюк. «От він виграв два суди, відмінив тарифи і думає, що зараз всі будуть кланятись, – емоційно коментував керівник підприємства. – Я вважаю, що не треба до уваги брати ці зауваження по ІПТНах». Палки у колеса «Господаря», а не захист, резюмував він.

Також насамкінець сесії про діяльність депутатської комісії, котра супроводжує реконструкцію очисних, поінформував її голова, депутат Володимир Небрат. Роботи на об`єкті виконуються навіть з випередженням плану, зазначив він, найтрудомісткішим було бетонування основної чаші споруд (500 м2), яке здійснено за сприятливих погодних умов, також утеплено стіни будівель, монтується система опалення, виконуються інші роботи.

Свої зауваження щодо реконструкції висловив О. Щербатюк, зокрема, вбачає деякі відхилення від проекту. Необхідні роз`яснення надали начальник відділу економічного розвитку, містобудування і ЖКГ О.Нечай і головний спеціаліст відділу С.Бейкун.

Обговорювали на сесії і проблему, яка виникла з покриттям штучного поля для міні-футболу, збудованого нещодавно, – воно просіло. Як наполягав Віктор Гармаш, треба змусити підрядника усунути пошкодження, провівши претензійну роботу.

Також голова бюджетної комісії вказав на слабку збереженість цьогорічних зелених насаджень у селищі, адже це – втрачені бюджетні кошти.

До керівництва ради і колег з проханням врегулювати дорожній рух на території ліцею №1 звернулася директор закладу, депутат Т. Прищенко, адже підвезення окремими батьками дітей «під ганок» становить небезпеку іншим дітям. Тут потрібно встановити обмежувальні знаки і забезпечити відповідальність водіїв за порушення.

Про проблеми у роботі вуличного освітлення в Леляках інформували депутати В. Небрат і В. Неліпа, про необхідність забезпечити освітлення пішохідних переходів і поновлення дорожньої розмітки – І. Мелащенко. Віталій Неліпа, зокрема, ініціює вивчити перспективи впровадження автономного освітлення навзамін залежності від енергомонополіста.

Прозвучала на сесії думка, за прикладом інших громад, створити окреме комунальне підприємство для обслуговування ринку і благоустрою селища. Схоже, директору нинішнього КП вона імпонує («Господарю» вистачає проблем і з традиційними послугами – вода, житло, сміття), а от у депутатів було більше запитань, аніж відповідей на них.

Євгенія Зима, фото автора.

This slideshow requires JavaScript.