Довелося вилучити дітей із сім`ї. Наразі тимчасово…

Із засідання виконкому селищної ради

Наприкінці березня, 24.03., відбулося чергове засідання виконавчого комітету селищної ради під головуванням Валентини Саверської-Лихошви. До звичних виконкомівських питань – погодження селищних програм, питань діяльності житлово-комунальної сфери, забезпечення харчування у закладах освіти тощо, додалися й нові – утворення конкурсної комісії у ході конкурсу на керівника медзакладу, а також непрості, малоприємні – про стан утримання та виховання малолітніх дітей у багатодітній родині. Останнє було внесено на розгляд виконкому у терміновому порядку, адже йдеться про леляківську родину, де семирічний хлопчик, перебуваючи без належного догляду матері-одиначки, отруївся пігулками. Життя дитини рятували обласні медики.

Щодо необхідності ухвалення селищних програм профілактики правопорушень на 2021-2022 роки та розвитку фізкультури і спорту – 2021-2025 роки інформували загал завіду­вачки секторів: оборонної роботи та цивільного захисту – Марина Целеп, у справах сім`ї, молоді і спорту – Юлія Скрипка. Зокрема, перша програма орієнтована на підтримку місцевого підрозділу поліції, спільну профілактику правопорушень і фінансову поміч на придбання технічних засобів, паливно-мастильних матеріалів, проведення ремонту приміщень, техніки тощо, тож за можливості селищного бюджету буде підкріплена коштами. Друга – розвитку фізкультури і спорту, скромні вкладення на проведення спортивних заходів і придбання спортінвентарю має, хоч карантинні застереження і не сприяють такій роботі. Вона теж поповнюватиметься за необхідності, адже на території громади є чимало любителів спорту, сформованих команд з волейболу, бескетболу, футболу та ін. видів спорту, які активно тренуються і охоче збираються на змагання.

Члени виконкому переймалися долею новобудови міні-поля, яке, на жаль, через вади будівництва швидко вийшло з ладу. Хоч судовий спір з виконавцем триває, проте найреальніший шлях – полагодити його самостійно.

Виконком своїми рішеннями продовжив роботу над схемою санітарного очищення смт Варва (старости сіл порушують таке питання у перспективі і щодо сіл), погодив графік вивезення твердих побутових відходів для КП «Господар».

Як інформував заступник селищного голови Андрій Галушка, у громаді стартує традиційний квітневий місячник благоустрою та озеленення. Рішенням виконкому визначено активно залучати до нього не тільки загін благоустрою і комунальні підприємства, а й колективи установ і закладів, мешканців населених пунктів на прибирання прилеглих територій. Як і завжди, додаткові зусилля знадобляться на прибирання стихійних звалищ, упорядкування кладовищ, пам`ятних, громадських місць. Представники громади і старостинських округів, пожежно-рятувальної служби закликають мешканців СТГ дотримуватися законодавства щодо самовільного спалювання сміття, сухої природної рослинності.

Низку дозволів на спилювання аварійних дерев, у селах громади в тому числі, було надано березневим виконкомом, адже на такі роботи – саме «гаряча» пора. Також для сільських жителів та варвинців ухвалювалися рішення щодо зміни поштової адреси.

Про організацію харчування дітей у громадівських закладах дошкілля інформував начальник відділу освіти Володимир Кутовий. Зокрема, так звана батьківська доплата у селах громади складає 40 % вартості, у селищі – 75.

На березневому виконкомі було утворено і затверджено персональний склад конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора КНП «Варвинський ЦПМСД». Як відомо, очолює його нині Р.О. Колоджежний, але це призначення було оскаржене в судовому порядку. Громада, як засновник закладу, нині має організувати новий конкурс на керівника «первинки», відтак порядок його проведення нагадав заступник селищного голови Олександр Філоненко.

До конкурсної комісії було включено два представники від органу управління – О.Філоненко, Є. Шкуліпа – керуючий справами (секретар) виконкому селищної ради, два від центру – лікарі Валентина Мішаніна і Наталія Калашник (Журавка), від профспілки – Ніна Скнар, голова профспілкової організації, медсестра, і завідуюча ФП Наталія Михайленко (Антонівка), яких було обрано рейтинговим голосуванням (зі змінами, внесеними на наступному засіданні 30.03).

Також того дня було ухвалено рішення щодо надання матеріальної допомоги на лікування, малозабезпеченим мешканцям громади та для батьків новонароджених дітей (всього на допомоги 15 заяв за 20 днів від попереднього виконкому, з них 4 – новонароджені у Варві, Журавці, Світличному та Брагинцях, інформувала начальник відділу соціального захисту Оксана Гмиря). Серед отримувачів допомоги – багатодітна мати, котра має проблеми зі стягненням аліментів на дітей. Залучити безкоштовну державну правову допомогу радив соцслужбам член виконкому Сергій Кабалик.

Також на зібранні було озвучено, що надійшли державні кошти на придбання житла дитині-сироті (більше 400 тис. грн), придбати житло і мешкати вона планує на Полтавщині. Виконкомом вносилися зміни до складу відповідної комісії.

Виконавчий комітет дав згоду на розміщення зовнішньої реклами одного з місцевих магазинів на будівлі гуртожитку в центрі селища – це додатковий дохід до бюджету.

Завершувалося зібрання вже зга­даною проблемною родиною з Ле­ляків. Доки мати п`ятьох дітей з допомогою служб і старости села Віталія Не­ліпи вкотре налагоджуватиме належні умови для їх перебування, лікуватиметься від алкозалежності, старших дітей, крім 6-місячної дівчинки, буде тимчасово – на 3 місяці, вилучено. Діти мешкатимуть у Ніжинському реабілітаційному центрі.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.